| Coco08 a întrebat:

HeLLo, TPU.

M-am indragostit de o fata. Sa spun, prima iubire~ adevarata pe care eu o simt acum la 17 ani (da! nu am avut niciodata prietena). Eu am vorbit cu ea, ea a fost intr-o relatie de lunga durata, si nu-l poate uita pe acel tip. A conversat timp de 2 luni cu un baiat, care e ca un frate, cred ca simte ceva pentru el, eu nu i-am spus ca-mi place de ea. Insa ea, l-a pus pe acel tip, s-a luat de mine, m-a injurat si a spus sa o las in pace. Eu am lasat balta totsad. O iubesc! (Cand am vorbit cu ea timp de 2 saptamani... m-am lasat de jocuri, eram dependent recunosc.Simt ca m-am indragostit.) Acum ma uit in fiecare zi la ea. Mi-e dor de ea.

Ce sa facasad... Ajutor.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti indragostit si e un lucru minunat,numai ca ti-ai ales o persoana nepotrivita,din nefericire.
Daca fata asta a avut o relatie mai lunga si s-a despartit,posibil sa spere sa se impace cu acel baiat.
Si,daca l-a pus pe amicul ei sa se ia de tine,atunci chiar vrea sa fie lasata in pace...
Singura ta sansa sa stai pe langa ea ar fi sa fiti prieteni,amici, chiar daca tu o iubesti.
Incearca sa te apropii intr-un fel de ea si declara-i ca macar amici ai vrea sa fiti, sa nu intrerupa prea brutal relatiile intre voi.
Incearca.
Succes!

| fabiola a răspuns:

Te-ai indragostit de chipul ei,de ceva frumos, placut care te-a atras la ea! Dar pana sa spui ca-i iubire trebuie sa simti ca si ei ii place de tine, te respecta in primul rand! Si din ce spui ...nu prea vad asta!

| andu_9113 a răspuns:

Asta e viata...gandeste'te ca nu o sa fie prima si ultima ta dezamagire.O sa ai si dezamagiri dar si bucurii...sti cum se zice:dupa nori apare si soarele.Te cred ca iti e greu dar ce poti face? acea fata ti'a aratat intr'un fel sau altu ca nu vrea sa aiba nici o legatura cu tine(punandu'l pe acel baiat sa se i'a de tine).Prb ca nu merita iubirea ta.