| Gabriela144 a întrebat:

Hey TPU!:*:* deci am o problema.De 3 luni sunt cu un baiat care sincer cred ca ma iubeste.A aparut din nou fosta lui prietena care nu ma suporta, tot timpul cand sunt cu alti prieteni zbiara dupa mine si ma face sa ma simt prost chiar cand sunt singura.De exemplu eram la un chiosc de ziare. Vine Daniela( asa o cheama) era cu un baiat, tot ii zicea la baiatul ala ca asa-i ca ii faina fata aia asa pe un ton la batjocura, in gura mare zbiera de o auzea toata lumea.Tot timpul face chestii din astea, chiar nu o mai suport deloc am mai vorbit cu prietenul meu chiar era sa o bata 2 colege de-ale lui pentru ca are fite pe ea am aflat ca o luat bataie de fosta prietenului meu din vara cu care am aflat ca se intelege bine din acelasi motiv ca Daniela insista la fata aia ca ea vrea sa se impace cu el si nu stiu ce chestii aiurea, fata cum nu o mai putut suporta i-a dat o palma calumea Asa am inteles.Eu nu vreau sa ajung cu ea la bataie si asa dar ma calca pe nervi chiar nu o mai suport.Ce sa fac cu ea sa ma lase in pace? deja au trecut 3 luni tot nu ma suporta.Nu spuneti sa nu o bag in seama pentru ca tot timpul fac acelasi lucru s tot asa continua poate mai rau sad.

7 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie civilizata cu ea
Sa o intrebi ce are cu tine si de ce.
Daca e fata desteapta se va potoli daca nu mai asteapta ca o data si o data se va potoli

| Exilee a răspuns:

Iart-o.
Este Saptamana Mare si Sfanta. Vei vedea mai tarziu ca ura si pacatul vor fi doar problema ei, dar in schimb vei avea pace in inima ta :D

http://www.youtube.com/watch?v=1TYRAD_ZjNA

| Ycu a răspuns:

Ea nu trebuie sa te accepte pe tine, oricum nu o sa te accepte niciodata pentru ca esti cu ex-u ei la care tine vad. Trebuie sa vorbesti cu prietenul tau sa faca ceva, sa vorbeasca cu ea ca pe tine nu te priveste trecutul lui cu acea delicventa. Deci tot la iubitul tau se rezuma e de datoria lui sa isi impace prezentul si trecutul. Succes.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Incearca sa va imprieteniti chiar daca nu o placi si o urasti. Cand simti asta tare de o perna si gandeste-te la lucrul tau preferat. Uitati -va la un film, mai barfiti de la scoala etc

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa scapi de ea, fai cunostinta cu un alt baiat, pentru ca se vede k ink ii mai place de iubitul tau si ar face orice ca sa ti-l ia numai pentru ea. Dar mai intai de asta cheam- o la tine acasa si uitati -va la un film sau faceti o activitate impreuna ca intre prietene. Si atunci cand te enerveaza strange o perna sau gandeste-te la lucrul tau preferat. Cand va avea incredere in tine ii vei face cunostiinta cu baiatul respectiv. Sper ca te -am ajutat

| Ingerasulinocent a răspuns:

Pai, cred ca ea l-a iubit foarte mult pe baiat. Si probabil el s-a despartit de ea pentru tine, iar asta a enervat-o si de aceea este acum putin nebuna si striga dupa tine. cred ca ar trebui sa o eviti. Nu cred ca se va de batuta, pana nu va va desparti. Trebuie sa discuti cu ea civilizat, dar cheama niste badigarzi...asa de sigurantahappy

| simisimi99 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ea si daca nu se potoleste iate si tu de ea. cauta.i punctele sensibile. :*succeswinking