| EDY385 a întrebat:

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi deoarece ma aflu inrt-o situatie dificila.Plac o fata de 12 ani (oricum ea nu arata a fi de 12 ani ci mai degraba de 14-15),care de altfel ma place si ea, desi eu am aproape 17 ani.Acum nu stiu ce sa fac,sunt constient ca diferenta de varsta este una destul de mare momentan (desi la maturitate nu o sa se mai observe), dar inca nu sunt sigur pe mine daca ar trebui sa merg mai departe si sa dau o sansa relatiei sau sa renunt acum cat inca se mai poate.
Nu as vrea sa o pierd deoarece repet ne palcem amandoi destul de mult dar nu as vrea dupa nici sa am probleme cu parintii ei, pentru ca oricum la un moment dat tot o sa se afle si se interpreteaza ca as sta cu ea doar ca sa o fac sa se culce cu mine.Tin sa precizez ca nu vreau doar sa ma culc cu ea apoi sa ne despartiml(precum or sa creada unii...).
Acum inima imi spune sa merg mai departe cu relatia dar moral nu sunt inca total impacat cu faptul ca diferenta de varsta ne poate creea ceva probleme.
Cativa prietenii mi-au spus sa dau o sansa relatiei desi nu ma pot obisnui cu faptul ca ea este o fata de 12 ani si la un moment dat o sa am cateva discutii cu parintii ei.
Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi sau sa iau cea mai buna decizie pe care apoi sa nu o regret.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rachel0 a răspuns:

Sinceră să fiu și eu am plăcut un bărbat de 20 de ani, eu am 14. Și da,ne plăceam reciproc,am fost împreună, dar după ne-am despărțit dintr-o chestie mai complicată. Eu una îți recomand să vorbești cu ea despre asta, întreab-o dacă ea vrea și spune-i exact ce vrei de la ea, ca să nu se interpreteze.Și, eventual, puteți ține relația ascunsă o vreme happy

10 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Este inerent varstei sa simti si sa gandesti spre viitor dar important este sa triaesti clipa de clipa.nu iti propune rezultate vizibile peste 9 ani.traieste clipa de clipa si vezi cand ajungi acolo peste 9 ani de exemplu cum gandesti si ce experiente ai mai trait intre timp

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are 12 ani da arata de 15. ma distrat asta.

mintea ei tot de 12 ani e, iar tu la 17 ani acus te aud ca vrei sex de la ea, nu de alta dar acus faci 18 ani si te cam paste puscaria.

ce s au terminat felete de 17 ani?

| Azµre a răspuns:

E prea mică! Tu prea mare!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asteapt-o pana face si ea 18

| Vix999 a răspuns:

Diferenta e foarte mare.
Daca ea are parinti mai stricti tu poti ajunge si la inchisoare.
Cum arata e absolut irelevant.
Pana la urma tu poti face ce vrei...dar tu esti aproape un adult iar ea este un copil.Nu e nici macar adolescenta...e COPIL!

| Mozurov a răspuns:

Hey conteaza ce simti tu. Daca tu te simti neconfortabil ca ea e mai mica ca tine...atunci renunta. Daca tu crezi ca ai putea sa faci sa mearga relatia atunci incearca.

| Burlacu006 a răspuns:

Salut,vreau sa-ti zic ca am o prietena de 13 ani care a fostul cu unu de 21 de ani si ea nu stiea ca are 21 de ani,si tasu il stia pe baiatu asta stia tot despre el, si era cam boschetar, tasu i-a zis ca daca nu se desparte de el o paraseste pe masa, o perioada a tinut relatia ascunsa pana a aflat cati ani are, a inceput sa planga si na mai iesit din casa o vreme.Dar nu zic ca si tu o sa patesti la fel zic doar ca daca o sa fi cu ea sa ai grija cu tasu ca tatii de fata sunt mai exigenti.

| edytZzza a răspuns:

Daca chiar tii la ea, nu zic sa-i dai o sansa relatiei, nu ar mai trebuii sa te gandesti la asta. Iubirea nu are varsta.

P.S: Sa va tina happy!

| Rachel0 a răspuns:

Am fost și eu într-o situație cam așa, doar că eu plăceam un bărbat de 20 de ani, eu având 14, am fost împreună, dar ne-am despărțit dintr-o problemă mai delicată. Părerea mea este că înainte de toate ar trebui să vorbești cu ea, dacă și ea vrea să formați un cuplu și să îi specifici exact la ce așteptări ai de la acea relație(ca să nu interpreteze greșit). Și, eventual, puteți ține relația ascunsă o vreme happy

| Sebastian2013 a răspuns:

Sa nu faci puscarie laughing)