| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adolescenta, si am ajuns la o varsta destul de mare, dar problema e ca nu am prieteni. Adica am cateva fete cu care vorbesc, dar daca am probleme, nu prea pot apela la ele. Colegii sunt niste salbatici, cu care nu am nimic in comun, si cu care nici nu ma salut. Nu stiu ce sa fac. Am nevoie de sfaturi in legatura cu faptul cum sa-mi gasesc prieteni.

Răspuns Câştigător
| AlexiaD a răspuns:

Te inteleg perfect.Si eu sunt exact in aceeasi situatie.Nu am nicio prietena in clasa si cand trec pe langa ele se uita in alta parte.
Stai linistita.Nu-ti face griji.Nu ai absolut nicio problema.Doar ca ai un caracter special si alti copii nu te pot aprecia la adevarata ta valoare.
Ai putea sa-ti faci prietene de la tine din bloc sau sa te inscri la activitati unde poti cunoaste oameni noi.
Bafta si nu pune la suflet toata rautatile deoarece esti prea buna pentru asta!

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, am fost in situatia ta, am avut niste colegi groaznici, cu care vb doar pentru ca imi erau colegi, dar nu-i suportam.
Totul s-a schimbat cand am plecat la liceu, cat de cat, dar nu mult. Totusi nu aici vreau sa ajung, pentru ca ai zis ca esti o adolescenta care ai crescut destul, deci presupun ca esti deja la liceu.
Nu-ti face griji, intotdeauna gasesti pe cineva potrivit pentru tine, iubit, prieteni, nu conteaza, intotdeauna gasesti pe cineva cu care ai ceva in comun, cum eram eu in clasele mici, nu aveam nici un prieten, si pe aia pe care ii aveam ii tratam cu indiferenta, pentru ca nu-mi placeau, si nici ei nu ma placeau.
In clasa a 6 a am gasit niste prieteni adevarati, pe care ma pot baza, si cu care ma inteleg.
Totul este sa ai rabdare, si sa stii sa-ti alegi prietenii, mai bine astepti mult timp, si gasesti 1 prieten care sa te ajute, si care as tina la tine, decat sa te grabesti si sa ai 1000 de prieteni care nu ti-ar da o paine daca ai murii de foame in fata lorwinking

| Heker_Alex_1998 a răspuns:

Eu mam transferat