| xToToShelx a întrebat:

As avea si eu o intrebare si daca se poate sa primesc raspunsuri cat mai detaliate. Deci, care prezervative sunt mai bune. Durex sau Love? La Love am citit ca toate sunt facute din latex, iar latexul irita penisul. Iar la Durex, am citit nu mai stiu pe unde ca au fost niste cazuri in care s'au rupt. Si daca imi spuneti sa aleg Durex, care din ele pentru o protectie cat de cat mare.

A da. Si voi ce prezervative folositi, si de cat timp si daca ati avut vreo problema cu ele?
Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Ok am incercat de toate uneori fara sa vreau din lipsa de prezervative bune la magazin.
am ramas cu durex de ceva mai bine de 8 ani... le-am incercat pe toate din gama si nu am avut nici o problema. daca vrei sa fii sigur 100% mergi pe durex extra safe! daca nu poti merge pe performa sau de ce nu pe cele cu striatiiwinking
la celelalte marci am avut surprize neplacute, fie nu erau lubrifiate, fie se rupeau, fie nu se simtea nimic, fie ne iritau...
decizia este a ta draga consumatorule!

10 răspunsuri:
| roxyflory a răspuns:

Ba ma lasi cu atata precizie iti spun eu ia niste prezervative ieftine foloseste si spune-ne si noua cum ehappy

| xToToShelx explică (pentru roxyflory):

Poi asta e. Ca alea ieftine se rup de la o basina, si nu vreau asa ceva. Si caut pe cineva care stie sa'mi spuna niste prezervative cat de cat subtiri dar si rezistente ca sa se simta placerea mai intensa fara sa stai cu gandu' "O, doamne... daca se rupe fix in momentul ejacularii"

| cmihai98 a răspuns:

Ia si tu niste prezervative ca :vultura ca nu-s decat 1 leu si are 3 prezervative sh tin ca la scoala l-am unplut cu zapada sh le dadeam cu ele pe la cura fetelor sh apoi imi loam bataie nu e clar (de la fete)

| mosw a răspuns:

Foloseste un ciorap

| xToToShelx explică (pentru mosw):

Iti multumesc pentru sfat. Ciorapul de care mi'ai spus sa'l folosesc, il voi folosi sa-ti strangulez mamicuta ta, pentru ca ea nu a intrat pe TPU sa intrebe de niste prezervative bune, si *POC* s'au rupt si ai iesit tu... Pacat...

| mosw a răspuns:

Daca vrei prezervative bune am eu cateva sunt folosite doar pe o partewinking

| xToToShelx explică (pentru mosw):

Uhm... Coeficientul meu de inteligenta se pare ca e mult sub al tau, si probabil si al celor care nu au prins "gluma" ta incredibil de ultra mega haioasa (a, app. Am scris intentionat asa, si am spus sa te anunt, ca sa nu spui pe urma ca chiar am coeficientul scazut. Si mai sus sunt ironicwinking ).

Sau, sau...probabil, coeficientul tau este unul pe masura unei maimute si gluma ta nesarata, la fel ca si cea de mai sus nu si'a avut rostul. Multa bafta in a invata cum sa decojesti o banana moswwinking

| mosw a răspuns (pentru xToToShelx):

Bine boschetule, nu te mai deranja atatlaughing)))

| xToToShelx explică (pentru mosw):

Asa. Pai... diferenta dintre noi, copil, mos, ce ca.cat esti tu este ca eu am creier si tu nu. Si se vede ca esti prost de dai in gropi si ca probabil mamicuta ta te'a facut cu un om ratat care n-a avut bani de prezervative si si'a pus o punga pe cuc drept "protectie", dar se pare ca s-a spart si uite asa, te'ai nascut tu... Sper ca esti fericit sa iti aflii povestioara nasterii tale happy. Multa bafta cacanarewinking

| Samantha91 a răspuns:

Durex cu gust de tamaie.