| dydy22 a întrebat:

as dori si eu un sfat de la fete, am intalnit o fata pe chat suntem pe aceeasi unda vrem amandoi acelasi lucru si ne-am hotarat sa ne vedem. ea stain focsani si eu sunt din ilfov, eu am ales sa ma duc la ea si nu stiu ce sa i iau, pe drum fac 3 ore si jumatate florile sigur nu rezista, as vrea sa iau altceva si nu stiu ce trebuie sa i iau ceva si mamei ei si surori ei, sa nu ma duc cu mana goala, astept propuneri

13 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Pt mama poti sa iei o cutie de bomboane, la fel si pentru sora. Ei poti sa ii iei o icoana, sau un lantisor de argint cu un pandantiv in forma de cruciulita, inimioara, ingeras, etc.
Numai bine! Bafta!

| Barajag a răspuns:

Daca ajungi acolo cred ca ea desigur te va astepta, asa ca mai bine va duceti amandoi la o florarie si cumperi flori atat pentru mama cat si pentru sora ei,(un parfum sau orice alt obiect) ii poti cumpara cand va veti cunoaste mai bine.Bafta!

| madagascar a răspuns:

Poti sa ii iei un obiect simbolic, o carte, ceva care sa ii ramana amintire, ceva dulce, flori poti sa ii iei de acolo.

| dydy22 explică:

Ayedana daca ma duc cu coduri pentru ea si familia ei asta nu tine de o impresie buna ci de educatia parintilor. nu cred ca ti-ar pica bine daca erai in locul ei si sa vin aun baiat cu mana goala la tine

| multimoak a răspuns:

S-au inventat florile care dureaza mai putin de 2 ore?:o Ce in urma am ajuns... laughing
M-ai bine ai intreba-o pe mandra ce le place parintilor, ca o sa mergi cu bomboane la mama ei si ea e la cura de slabire, ii dai flori si e alergica la ele, sau ii dau un tip de flori pe care ea il uraste, daca iei o sticla de vin cu fundita pentru tatal, el iti zice ca nu are voie alcool, si tot asa... Oricum nu vor face ei asta, dar nu vrei tu sa fii informat direct de la sursa? Sau inventat intrebarile capcana! Si cu mandra: mie-mi plac bomboanele de ciocolata, tie ce-ti place? Ador culoarea mov, tu care culoare...winking
Hai sa ne cunoastem mai bine... Era asa de greu?

| ● Ďعw a răspuns:

Nu stiu gandesete la ceva simbolik, original sau personalizeazal. iai o bijuterie sau parfum. iai o cutie de bomboane pentru mama ei pentru sora ei depinde ce varsta are daki mik iai ceva d plus.

| raisssa a răspuns:

Te duci din prima cu cadouri? mi se pare exagerat, nici macar nu ai vazut-o niciodata, pe familia ei nici atat...sau vrei sa ii cumperi din prima cu o impresie buna?laughingtake a bottle of jacklaughing

| BlackRainbow a răspuns:

Nu stiu thinking Un parfum asa mai special big grin

sau daca nu... obistuitele bomboane de ciocolata

| CudiDaKid a răspuns:

Poi nu stiu poate un ursuletz de plush.si pentru mama ei o bijuterie sau ceva de genu

| moftuliki a răspuns:

Pai o cutie de bomboane pentru mama ei iar pentru viitoare ta iubita o bijuterie (un lantisor, cercei.inel este exclus pentru ca nu ii sti marimea) si pentru sora ei tot o bijuterie de preferat ar fi din aur big grin dar depinde daca ii place argintul iei argint happy
bafta iti doresc si numai bine :*

| MickeyAndryyy a răspuns:

Ei poti sa ii iei un lantisor de argint(aur), surori o bretara si mamei stiu si eu un tablou dinacela mai mic la 50 de lei!

| natashacrown a răspuns:

Ciocolata. un bibelou sunt si bibelouri ieftine. o bijuterie un lantisor sau o pereche de cercei. evita inelul la prima vedere.cu siguranta tot ce vei alege sa le duci vor fi pe plac pentru ca punete tu in situatia lor .mrg.incearca sigur tot va fi apreciat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ia si tu un trandafir ca e superb