| manumescAlexandra111 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa imi incep viata sexuala si am 17 ani, imi puteti da sfaturi cum as putea incepe sexul oral? Doare prima data la contactul cu penisul?
Cam cat durea sexul in sine? Am inteles ca 5 min medie, va rog frumos, am nevoie de ajutooorrr si orgasmul din prima o sa il am sau?

Răspuns Câştigător
| DmvV a răspuns:

Nu esti parasuta daca faci sex oral, este normal intr-un cuplu(chiar si medical) ATENTIE! daca unul face si altul nu vrea, acolo nu mai este normal. cel mai bine ia legatura cu partenerul tau in asa fel in cat sa va intelegeti reciproc. Si ca sa iti raspund si la intrebarile puse de tine. Cum ai putea incepe sexul oral? pune l pe el sa inceapa primul asa vezi si daca vrea sa iti faca si nu doar tu si daca vrei candva sa incepi si tu executi exact cum face el doar ca sunteti sexe diferite. Doare indiferent cum ai face sexul tot te va durea mai mult sau mai putin, vorbesti cu el sa o faceti usor si lent asa va fi bine dar, cu PREZERVATIV! nu fara ca te va durea de o mie de ori mai rau+posibile sarcini si nu cred ca vrei asta la 17 ani! sexul in sine nu va dura mult, chiar si in sexul oral care este de 20 de ori mai placut. Tu ca fata posibil vei rezista putin mai mult, partenerul tau daca nu are experienta va termina imediat si asta depinde de la baiat la baiat, de la fata la fata. el cand iti face tu poti rezista si 10 minute dar nu prea cred, el probabil cand ii faci in 2 min(daca il tine si atat, acum depinde ca poate sa fie si mai mult) deja sa fie gata daca nu are experienta. sansele pentru tine de a avea orgasm prima data vor fi foarte mici, dupa un timp vei avea si tu dar asta nu inseamna ca nu te vei simtii bine daca nu ai.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim ce vrei de la noi, ca nu stim daca esti fata sau baiat, cati ani ai si de ce ai incepe sexul cu oral pe care sa-l faci sau sa-l primesti tu?

lamureste-ne!

| manumescAlexandra111 explică (pentru Violleta2022):

Sunt ffata deodata ce am spus contact cu penisul..am spus si mai sus ca am 17 ani

| manumescAlexandra111 explică (pentru Violleta2022):

Plus ca sa exciti pers de langa tine mi se pare normal sa incepi preludiul dupa sex oral...si dupa sexul in sine

| Violleta2022 a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Cand exista dragoste NU ai nevoie sa exciti pe nimeni si nici sa-i faci sex oral ca sa initiezi o patrida sexuala, ca aluia i se scoala penisul de la pupat si mangaieri, fara sa trebuiasca sa-i faci sex oral.
Nu va grabiti sa va puneti in genunchi sa-l satisfaceti, ca nu se incepe partida sexuala cu sex oral!
Mai pretutiva si voi, fara sa postati in femei usoare gata de tavalit, ca nu te exciti in gura daca bagi penisul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

"acum 7 ore | alenecunsocut explică (pentru Violleta2022):
Sunt ffata deodata ce am spus contact cu penisul..am spus si mai sus ca am 17 ani"

Puteai la fel de bine sa fi si baiat, ca sunt destui gay pe aici.
daca nu ti-ai luat un nickname de fata nu avem de unde sa stim ce esti, fiindca nu te-ai chinuit nici la profilul tau sa pui sexul pe care-l ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda totusi, ca fata virgina sa ai putin respect pentru tine, ca bagatul penisului in gura va duce la concluzia ca esti parasuta versata, chiar daca vaginal nu ai avut sex deloc.

| DmvV a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe bune? de ce mai răspunzi daca habar nu ai despre astea? unde mortii lumii scrie ca daca o fata virgina-dezvirginata face sex oral unui baiat pe care il iubeste inseamna ca este `parasuta versata` nu cumva pare ca esti putin cam trista? ai auzit vreodată de preludiu inainte de sex? din cate stiu eu este ceva omenesc si normal pe baza medicala. daca un baiat nu ti ar face o chestie care iti place doar pentru ca s ar numii `curvar versat` tu ce ai zice? terminați cu vorbele de genul si fiti voi in relatie respectiva. daca te iubeste-il iubesti il poti pupa si n cur daca asta vrei nu te retine nimeni mai ales o fata pe nume violleta care stie sa dea răspunsuri pentru a te razgandii pe tine FARA NICI UN MOTIV. Trist pentru tine ca daca îi faci pers respective ceva te nunesti parașuta, foarte trist. totul in relatie se face cu un scop si sa fiti egali in tot.

| manumescAlexandra111 explică (pentru DmvV):

Multumesc..nu stiam ca esti parasuta daca faci sex oral..doamne incredibil in lumea asta.Ca sa faci dragoste cu pers aia nu incepi direct sex incepi cu un preludiu astea... Daca faci sex oral pers care o iubesti nu inseamna ca sunt parasura.ce ciudat raspunde femeia asta sincer...Multumesc inca odata

| manumescAlexandra111 explică (pentru DmvV):

Multumesc multtt pentru raspuns m ai ajutat mult!

| DmvV a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Nu esti parasuta daca faci sex oral, este normal intr-un cuplu(chiar si medical) ATENTIE! daca unul face si altul nu vrea, acolo nu mai este normal. cel mai bine ia legatura cu partenerul tau in asa fel in cat sa va intelegeti reciproc. Si ca sa iti raspund si la intrebarile puse de tine. Cum ai putea incepe sexul oral? pune l pe el sa inceapa primul asa vezi si daca vrea sa iti faca si nu doar tu si daca vrei candva sa incepi si tu executi exact cum face el doar ca sunteti sexe diferite. Doare indiferent cum ai face sexul tot te va durea mai mult sau mai putin, vorbesti cu el sa o faceti usor si lent asa va fi bine dar, cu PREZERVATIV! nu fara ca te va durea de o mie de ori mai rau+posibile sarcini si nu cred ca vrei asta la 17 ani! sexul in sine nu va dura mult, chiar si in sexul oral care este de 20 de ori mai placut. Tu ca fata posibil vei rezista putin mai mult, partenerul tau daca nu are experienta va termina imediat si asta depinde de la baiat la baiat, de la fata la fata. el cand iti face tu poti rezista si 10 minute dar nu prea cred, el probabil cand ii faci in 2 min(daca il tine si atat, acum depinde ca poate sa fie si mai mult) deja sa fie gata daca nu are experienta. sansele pentru tine de a avea orgasm prima data vor fi foarte mici, dupa un timp vei avea si tu dar asta nu inseamna ca nu te vei simtii bine daca nu ai.

| VoidEternal a răspuns:

Probabil că te va durea. Depinde de anatomia ta și de cât de finuț/ghiolban e partenerul tau. Daca el o să încerce să imite un ciocan percutor atunci o sa te doară sigur.

Șansele să ai orgasm din prima sunt deosebit de mici pentru fete, din păcate. De obicei plăcerea vine după ce capeți un pic de experiență. Cât despre durata, aici depinde mai mult de partenerul tău. Desigur, dacă pe tine te doare de la început și durerea nu e suportabila, atunci ar trebui sa va opriți rapid.

| Musca88 a răspuns:

Nu

| Vladimir123779 a răspuns:

Sexy oral nu doare deloc! Apropo ești fata sau băiat?

| manumescAlexandra111 explică (pentru Vladimir123779):

Sunt fata sunt constienta ca nu doare sexul oral.Eu am pus intrebarea daca doare primul oara cand faci sex...