| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

As vrea sa va cer si eu o parere daca se poate, am avut o relatie de 1 an de zile cu un baiat. Problema este ca el e plecat in afara sa lucreze cu niste prieteni si de atunci pe mine ma evita complet din prima zi in care a ajuns acolo. Eu nu am fost de acord sa plece i-am zis ca daca pleaca o sa ne despartim si mi-a zis ca daca asta imi doresc asa facem dar ca el nu renunță la plecare. In fine ne-am impacat, i-am zis ca o sa-l astept oricat ar fi.Mi-a promis ca o sa fie totul bine, ca o sa vb cat de des poate etc. Din prima zi cand a ajuns acolo a inceput sa nu ma mai bage in seama, pe motiv ca trebuie sa se instaleze...de dimineata de la 10 pana seara la 8 nu a dat absolut nici un mesaj si stia ca sunt si foarte racita, puteam sa patesc ceva, adica chiar sa nu-i pese deloc atatea ore..si stau si ma gandesc cand iubesti pe cineva oare poti sa stai atatea ore fara sa stii nimic de el? Anul trecut stabilisem sa mergem impreuna la mare doar ca eu am avut niste probleme si nu am mai putut sa merg, in schimb el s-a dus cu prietenii si a stat 5 zile, in astea 5 zile am vb doar de cateva ori, de cate ori il sunam nu raspundea...nu stiu care-i faza dar un prieten de ai lui facuse live si pe live apare el si ii zice cand intra Melania sa-l anunte.
L-am intrebat atunci cine e, mi-a zis ca e una de pe Facebook si ca prietenului lui ii place de ea, in fine.
Acum suntem despartiti de tot, acum 2 saptamani ne-am certat pentru ca i-am reprosat ca prietenii si anturajul il schimba foarte tare.O saptamana nu mi-a dat nici un semn, vineri i -am dat mesaj si i-am zis ca mi-e dor de el dar imi vorbea foarte schimbat, parca eram doi straini, i-am zis ca daca e asa eu nu o sa-l mai deranjez, de acum si-l las in pace sa stea cu prietenii lui.
De atunci nu a mai dat nici un semn evident, eu inca mai am parola la Facebookul lui ca nu si- a schimbat-o si intra pe acolo si da mesaje in privat in stanga si in dreapta, iar eu ma simt foarte rau, plang toata ziua, uneori ma simt vinovata si nu inteleg de ce s-a schimbat asa dintr-o data pentru ca la inceput nu era asa, acum cateva luni insista sa ne mutam impreuna dar eu i-am zis sa mai asteptam un pic. Acum ma simt vinovata si ma macina gandul ca poate eu am gresit cu ceva, dar in acelasi timp ma gandesc ca daca m-ar fi iubit cu adevarat n-ar fi plecat de langa mine, nu stiu ce sa faca ma simt foarte trista, mai ales ca el deja isi cauta pe altcineva iar eu nici nu pot sa ma uit la altcineva in afara de el...Cateodata ma gandesc daca e bine acolo, imi fac tot felul de griji pentru el daca a mancat, daca e ok, si pe el il doare undeva de mine.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E sufocat.

| Adry05 a răspuns:

Esti prea insistenta, cicalitoare si posesiva si normal ca s-a saturat de cicaleala ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești o femeie care iubește mult și asta te face să suferi.
Să aștepți puțin.
Când te muți într-o nouă țară, ai probleme, el trebuie să facă față acolo, asta nu înseamnă că te-a uitat.

| Crackman a răspuns:

Treaba cu plecatul, nu se aplica.
Adica poti sa pleci, atata timp cat ai ganduri totul este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau! Ai sa treci peste furtuna asta emotionala, ai sa vezi! Dupa furtuna, iese soarele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă erai așa posesiva și geloasa și eu te lăsam, fără supărare. Ai vrut o părere.

| ShamelessQboy a răspuns:

Tu chiar nu te vezi cum gandesti?
Du-te-n colo, vino incoace, stai cuminte si nu imi da pace.
Nu i genul tau, baiatul e dintr-o bucata, daca tu nu nu poti tine pasul cu el, el nu te asteapta, isi traieste viața, nu are timp de pierdut cu ifose.

| TheMadKing a răspuns:

Salut, iti recomand sa il lasi in pace poti sa il dai dracu nu ai de ce sa te simti vinovata. Va trece timpul si vei vedea ca este doar un strain. Te poti gandi mai bine la viitorul tau si la ce este mai bine. Cred ca toti trecem si vom trece prin asa momente.

| RPA09 a răspuns:

Deci:
1. Ai picat în plasă pentru un fuckboy. Se mai întâmplă, toate treceți prin asta odată și odată.
2. Nu prieteni lui erau de vină, ci relația voastră. Ați fost in faza "lunii de miere", iar când s-au sfârșit nu ați știut cum să faceți să meargă (doar că nu era nimic serios de la început).
3. Parola de la Facebook? Încredere sau nesiguranță. Trezește-te la realitate și învață să alegi un băiat care îți inspiră încredere. Decât să ii ceri parola de la conturile sociale, mai bine va despărțiți, pentru că nu e dragoste acolo, e o iluzie a acesteia.
4. Te minți singură că îl iubești in clipa de față. Acel ultimatum nu i-am dat motive să rămână, ci sa te lase. Și toată povestea și-a avut sfârșitul acolo.

P.s. - ce ai descris nu este o relație sănătoasă, ci una toxică. Nu ști ce vrei de la o relație și confunzi gelozia și nesiguranța cu grija și afecțiunea. Treci peste, vezi unde ai greșit și evoluează.