| InSaNe a întrebat:

Buna seara, astazi m-am despartit de iubita mea, si pot sa va spun ca ma simt foarte nasol, sunt deprimat, sunt distrus psihic... as vrea sa stiu ce as putea sa fac sa o uit cat mai repede, pentru ca am pus suflet, iar sentimentele mi-au fost tratate cu indiferenta, ajutati-ma crying

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Acum nu poti face mare lucru! nu mai fii trist! Dumnezeu e sus si vede ca tie iti pasa si ei nu va veni si randul ei! lasa-mi un mesaj in privat cu id-ul tau si intra sa vb cu mine! nu vreau sa te simti asa rau! Hai zambeste, nu are rost sa suferi pentru o fata care nu te merita!

8 răspunsuri:
| ßέßέ a răspuns:

Daca vrei sa o uiti ar fi bine sa rupi legatura cu ea, fara telefoane sau sms-uri, fara persoane care o cunosc si vorbesc despre ea, fara intalniri " din coincidenta". e greu intr-adevar daca ai iubit-o si ei nu i-a pasat. iesi cu prietenii tai mai mult, fa lucruri care va plac si incet incet ai sa o uiti. foarte greu da ai sa reusesti daca ai vointa. happy

| Roxy a răspuns:

Ehh...pai nu stiu daca o sa mearga si la tine, dar eu sunt mai seaca de felul meu si nu plang ori ma bag in perna si tip laughing(asta mai fac si cand nu sunt suparata.doar pentru amuzament)sau incerc sa imi caut pe cineva cat de repede posibil sa ma ia in brate, sa ma sarute, sa imi spuna tot felul de dulcegari.chiar daca e pentru 1 singura zi acea persoana pe mine una ma ajutabig grin

| validana a răspuns:

Off.Este normal sa te simti asa.In ziua de azi si fetele si baietii stiu doar sa isi bata joc de sentimentele celorlalti.Fi tare! O sa treci tu si peste asta chiar daca acum la ineceput iti este foarte greu! Incearca sa iesi cu prietenii tai, sa te distrezi! Esti tanar, ai mult timp de acum incolo sa iti gasesti aleasa inimii tale. Dar mai inainte de toate, intai analizeaza persoana de langa tine apoi incepe sa o iubesti si numai pune suflet din prima.Multi nu stiu sa pretuiasca ceea ce au langa ei! Mult noroc! Sper sa treci peste aceste momente dificile!

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Doamne ce este asa greu sa rupi de tot legatura cu ea si sa o lasi in pace.Gandeste-te la altceva ca fete mai sunt multe pe lumea asta cu care te poti impriteni.

| Miss_8205 a răspuns:

Auuuuu! nu poate fi foarte placut! eu tias zice sa stai cat mai mult in jurul prietenilor sa stai cu familia. si incearca s-o nu o okolesti cu cat o okolesi mai mult cu atat o sa fi mai ranit

miss_17_toxik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca despartirea e grea, mai ales cand ai investit cele mai profunde sentimente frumoase.Insa,lucrurile rele nu sunt in totdeauna atat de tragice pe cat par.
Eu nu o cunosc si nu stiu ce a facut, dar cred ca trebuie sa ii mai dai o sansa si poate merge.
Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa fiu prietena iarasi cu prietena mea

| ovidiugogu a răspuns:

Hmm nu pot sa zic ca stiu prin ce treci dar si eu ma despart de prietena mea. Dupa 4 ani de sat impreuna, 4 ani de bune si rele, 4 ani de dragoste si cearta, 4 ani. Trebuie sa ma mut in chirie am decis ca e mai bine sa ne despartim ...Este greu, deprimant, trist, rece, si cel mai tare imi este groaza sa fiu singur crying Toate trec, trebuie sa treaca, si ma consolez cu gandul ca poate este mai bine asa. Sunt bucuros ca totusi avem o relatie de prietenie. Nu te feri sa suferi! Nu te abtine sa plangi! ( poate fata merita happy dupa cateva zile de tristete ai sa incepi sa te simnti mai bine, o sa te impaci cu idea pe timp ce trece si poate cine stie vei gasi o alta fata care sa te faca sa uiti totul happy Succes