| andrutzza a întrebat:

Eu din nou, v-am mai scris despre problema mea, de relatia ce am avut-o, vedeti la celelalte intrebari ale mele, ca sa va faceti o idee, daca vreti sa ma ajutati, ca sa nu ma intind prea mult aici.
Chestia e urmatoarea, am stat cu el 6 luni, ne-am despartit din cauza parintilor lui, chiar daca ne iubim, nu ne-am certat, am decis sa ramanem prieteni, sa contam unul pe altul si sa lasam timpul sa decida.
Vineri a venit la mine... aproape 100 km si a stat putin pentru ca sa nu banuiasca ai lui ceva, toate bune si frumoase, el e schimbat in sensul ca nici acum dupa o luna jumate de cand ne-am despartit, inca e confuz, vrea si nu vrea adica stie ca nu va fi fericit daca nu va fi cu mine dar in acelasi timp ii e frica de alte reactii.
Cu o seara inainte sa vina, am vorbit cu el la telefon si la un moment dat i-am spus ca mi-e dor de el si ca il iubesc(pentru ca mi-e greu sa nu ii zic), el imi spune ca nu mai imi spune ca inainte sa nu ma faca sa sufar, dar simt ca ma iubeste si la un moment dat mi-a spus ca sentimentele lui sunt aceleasi in suflet numai ca nu mai au aceeasi intensitate...
Acuma intrebarea mea... oare toata treaba asta cu sentimentele se datoreaza faptului ca nu sunt langa el si ai lui inca il mai bat la cap cu relatia ce am avut-o? Acuma ca urmeaza sa inceapa faculta ar mai fi vreo urma de ceva? Sau sa fiu si eu mai indiferenta cu el?
Astept sfaturi, oricum eu voi face ce imi spune sufletul, dar m-ati mai ajutat si am tinut cont de sfaturi... pupe la toti care ma ajutatihappy si fundita happy (nu stiu de ce uneori nu le posteaza intrebarile, probabil va fi de 2 ori aceeasi formulare, aproape)happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Situatia voastra este grea, imi pare rau pentru voi, ca in orice relatie se baga cineva, chiar si cu intentii bune, numai strica. sad
Eu zic sa va intariti in Domnul si sa urmati calauzirea Lui. Poate cu timpul se vor schimba si parintii lui, dar pana nu sunt si ei de acord nu ar fi bine sa faceti un pas mai departe. straight face

1 răspuns:
| roxana_3640 a răspuns:

Buna andrutzza.imi pare rau pentru voi mai ales ca stiu din experienta proprie cum e sa se bage cineva intr-o relatie.eu zic sa mai aveti rabdare ca sa nu regreti mai tarziu mai ales daca se baga parintii lui.