| anonim_4396 a întrebat:

deci am si eu o problema:am fost cu o fata 1 an si 5 luni, acum 3 luni ne-am despartit din cauza ca eu am fost o seara cu alta. cel mai nasol e ca eu am inteles ca inca o iubesc si nu pot fara ea.de 3 luni am uitat de fericire, zi de zi sufar, n-am dispozitie nici la scoala nici acasa. dar ea are altul de 2 luni si ceva. dar simt ca parca ma mai iubeste si ea putin si ca cu el nu e fericita dar numa vrea sa ma faca gelos dar iaca la aceasta eu nu trac atenti si mii tot una nu stiu de ce.si suntem intr-o clasa...deja vreau sa-mi schimb si scoala ca nici invatat nici nimic. dar vreau sa va rog sa-mi dati niste sfaturi cum as putea-o intoarce, vreau sa-i spun tot in fata dar ma tem sa nu ma refuze si sa-mi fac asa mie mai rau, ca ea dupa asta sa numi faca mai dureros.toate schemele ca s-o fac geloasa le stiu dar nu merge aici. vreau ca so intorc dar sa se primeasca asa de parca ea a dorit acest lucru, de parca a asteptat mereu sa vb cu dinsa deschis despre ce simt.va rog mult ajutati-ma.mersi

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Incercand sa o faci geloasa nu faci decat sa inrautatesti situatia.Ii demonstrezi cat de fustangiu si infidel esti incontinuare...

Tu ai facut o greseala imensa si o platesti.Proasta sa fie daca se mai intoarce.Ai pierdut orice incredere din partea ei.

Daca,totusi,o sa te iesrte, va fi doar pentru ca tu te-ai schimbat enorm si ii arati mereu cat de mult o pretuiesti.

Imi pare rau, dar a insela e cel mai urat lucru pe care il poate face cel care iti spune iubitu'/o.

Invata din greseli data viitoare.

| superdorex a răspuns:

Oho, sa iti faci mai rau decat i-ai facut ei? Glumesti? daca o vrei inapoi pentru ca tu ai tradato, ttrebuie sa treci peste orice obstacol sa stii! Tu mai ai orgoliu in tine dupa ce ai daramato cu gestul pe care l-ai facut? Eu iti dau un sfat si actioneaza acum pana nu e prea tarziu! Cumpara-i un buchet de flori si du-te la ea si spune-i tot ce ai pe inima, cere-i atat sa te asculte ii zici ca nu vrei nimic, si ii spui ca ai gresit enorm si vrei sa indrepti totul, si sa iti mai acorde o sansa, sa o faca in amintirea a tot ce a fost intre voi! Deci singuta ta speranta e sa-i zici ce ai pe inima in fata tot, si daca o fi sa te refuze trebuie sa fii barbat si sa accepti, data viitoare gandeste-te la repercusiuni cand mai calci pe bec! Eu iti tin pumnii, bafta! Si eu am trecut candva prin aceeasi situatie cu toate ca gresisem neintetionat imi pusese un cretin scrum de tigara in bautura si m-a zapacit! Am uitat ca am fost cu ea acolo la petrecere, totul s-a terminat din vina acelui imbecil, a fost prima mea iubire a vietii si nu o voi uita vreodata! Tipa nu m-a iertat decat dupa 1 an si-a dat seama ca nu poate trai fara mine! Dar era prea tarziu dupa ce facusem tot ce mi-a stat in putinta sa ma ierte se terminase totul! Ea s-a casatorit f. tarziu pe la 30 de ani! Asta e viata!

| Viviluka a răspuns:

E foarte urat ce ai facut crede-ma dar de obicei asa face-ti voi baietii. Aveti o fata buna langa voi ce va iubeste si voi tot trebuie s-o inselati. Ca prietena ta am patit si eu sa stii. Si nu e prea frumos. Acum tu vrei sa te impaci cu ea? Dar ea crezi ca mai are incredere in tine? Foarte greu o sa mai isi castige increderea in tine. Si cum ai avut curaj sa o insel asa ai curaj sa ii zici si sa te ierte si sa ii spui tot ce simtit da?
Hai orice esti baiat ori esti fetita? Spuneeeeeeee! Du-te si spune-i si daca te va ierte vezi ca te iubeste mult si ai grija de ea si chiar daca va zice s-o lasi in pace N-O FAAA! Tine-te dupa ea pana te iartaa daca tu zici ca te iubeste. Hai succes si ai grija :* SI N-O MAI INSELAAA! K e ff urat ( si e valabil pentru totii baietii )

| JoJo a răspuns:

Nu trebuie sa va faceti gelosi unul pe altul. Tu trebuie sa-ti asumi greaseala si sa o recunosti si mai ales sa o regreti! Daca usor o faci sa inteleaga aceste lucruri ai posibilitatea sa iti mai ofere o sansa dar tine cont ca in toata relatia voastra, la cele mai mici certuri, ar interveni "mai tii minte ca ai fost cu ea in acea seara?". Mereu iti va reprosa asta!
Totusi avand in vedere greseala pe care ai facut-o e mica posibilitatea sa-si lase orgoliul la o parte si sa se impace cu tine...
Succes! O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahah! imi pare rau pentru tine dar chiar nu realizezi ca i-ai facut o data foarte rau, ba vrei sa-ti spunem cum sa-i mai faci rau inca o data... baga-ti mintile-n cap, cere-ti iertare si fii la picioarele ei daca o vrei inapoi. daca nu, vezi-ti de drumul tau si lasa fata in pace.

| adrian195 a răspuns:

Eu n-am inselat-o asa cu credeti.pur si simplu am dus-o pe alta acasa.adica da si am sarutato, doar atit.

| anonim_4396 explică (pentru adrian195):

Atunci e ok. trebuie sa mergi sa vorbesti cu ea si sa ai rabdare pana-i trece. fetele sunt mai complicate, au nevoie de atentie iar tu trebuie sa ai rabdare. lasa mai usor de la ele cand vad ca esti sigur pe tine si stii ce vrei. le si place la nebunie atitudinea asta asa ca... nu te da batut de la un sut in fund happy

| adrian195 a răspuns:

Eu n-am inselat-o asa cum credeti voi.pur si simplu am conduso pe alta acasa...adica si da am sarutato...