Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am jucat cu prietena mea, care este virgina si ii frecam penisul de clitoris, stiu ca penisul elimina ceva subtante lubrifiante, mentionez ca nu am ejaculat si vreau sa stiu daca poate ramane insarcinata?

43 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu menționez că nu se elimină "ceva subtante lubrifiante"!
Se elimină spermă care "ajută" la o sarcină nedorită dacă nu ai simțul răspunderii pentru a proteja cu prezervativ, dar tu sigur nu cunoști mânuirea lui!
Câți ani ai?
Jocul pe care îl practici este extrem de periculos.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

1. Din moment ce a existat un contact sexual, chiar şi fără penetrare, ea nu mai este virgină, nu în adevăratul sens al cuvântului.

2. Este foarte puţin probabil să fi rămas gravidă, dar nu este imposibil.

| Vektor a răspuns (pentru NOname):

1.ok daca tu asta numesti dezvirginare...atunci penetrarea ce mai e?

2. sanse tind spre minu infinit. ca in povestea razboiului din vietnam, cand un soldat a fost impuscat in testicole si glontul apoi a ajuns in ovar la o femeie si aceasta a ramas insarcinata...

| NOname a răspuns (pentru Vektor):

1. VIRGÍN, -Ă. Care nu a avut niciodată (!) relații sexuale.
http://dexonline.ro/definitie/virgin

Relaţiile sexuale pot fi de tot felul şi nu înseamnă doar (!) şi neapărat (!) penetrarea vaginală cu organul reproducător masculin.

Altfel, după logica ta, ar însemna că toţi cei care au practicat doar sexul oral, anal, manual sau homosexual de orice fel sunt virgini.

2. Cum spuneam, foarte puţin probabil, dar nu imposibil.

Îi poţi garanta cu o certitudine absolută că nu a avut vreun spermatozoid norocos pe ţeavă, în lichidul preejaculator, care a reuşit să ajungă la ţintă? Eu nu.

| Radu284 a răspuns (pentru NOname):

Pai daca il frca de clitoris, cum ar ajunge spermatozoidul pana la ou, care se afla destul de adanca inauntru? Prin teleportare?

"Altfel, după logica ta, ar însemna că toţi cei care au practicat doar sexul oral, anal, manual sau homosexual de orice fel sunt virgini."

Dupa logica asta, cam toti baietii de pe la 11-12 ani in sus nu mai sunt virgini, nu? Dar daca ai un vis erotic, si ejaculezi in timpul somnului? Mai esti virgin sau nu?

| NOname a răspuns (pentru Radu284):

Se pare că nu înţelegi cum stau lucrurile cu probabilităţi, posibilităţi şi imposibilităţi şi nu ştii nici ce înseamnă un contact sexual (implică o altă persoană, you know?).

Dacă adulţii se află la acest nivel, nici nu e de mirare că adolescenţii, cu toate că au la dispoziţie nenumărate surse de informare, sunt zăpăciţi. Chiar ar fi nevoie de nişte ore de educaţie sexuală.

| Radu284 a răspuns (pentru NOname):

"Se pare că nu înţelegi cum stau lucrurile cu probabilităţi"

Pe principiul asta poti ramane insarcinata si fara a avea vreodata contact cu un barbat. Adica exista o posibilitate foarte mica ca unii atomi din interiorul tau sa se rearanjeze aleatoriu si sa formeze un spermatozoid. Tu crezi in abiogeneza, nu?

"şi nu ştii nici ce înseamnă un contact sexual (implică o altă persoană, you know?)."

Oh? Why? De ce definiesti tu contactul sexual in felul asta? Daca iti iei libertati asa mari in a defini pierderea virginitatii, eu nu po sa-mi iau aceleasi libertati in a defini contactactul sexual? Adica, eu il definesc asa: "Cand una sau mai multe persoane se joaca de-a sexul."

| NOname a răspuns (pentru Radu284):

Eu nu am nevoie să inventez definiţii. Au făcut-o alţii, mai inteligenţi, înaintea mea.
Dacă ai fi făcut un efort şi ai fi consultat dex-ul, nu ai fi pornit această dezbatere puerilă şi nu m-ai fi făcut să-mi pierd timpul, explicându-ţi nişte lucruri elementare.

| Radu284 a răspuns (pentru NOname):

Don't worry, am citit linkul tau, nu asta era problema. Problema este ca in dex nu se regaseste definitia relatiilor sexuale. Do you understand now?

Si tu esti cea care a inceput aceasta 'dezbatere', asa, pur de dragul dezbaterii. Adica ma iei cu posiblitatile teoretice, cand stii foarte bine ca in practica sansele sunt nule. Si dupa aia vi si imi spui ca vai ce ignorant sunt eu.

| NOname a răspuns (pentru Radu284):

Tu ai spus-o şi văd că continui să o confirmi.

| NOname a răspuns (pentru Radu284):

Definiţiile există, numai tu încă nu le-ai descoperit.

"Actul sexual, cunoscut de asemenea ca și copulație, se referă de obicei la momentul când organul reproducător masculin intră în organul reproducător feminin.[1][2] Cele două entități pot fi de sex diferit sau același sex, sau pot fi hermafroditice, cum este cazul melcului. În ultimii ani, penetrarea organelor non-sexuale (sexul oral, sexul anal) sau de către organe non sexuale (penetrarea cu degetele sau cu pumnul) au fost de asemenea incluse în definiție.[2] Tradițional, actul sexual a fost văzut ca punctul culminant al tuturor relațiilor sexuale dintre bărbat și femeie.[2]

Sexul nepenetrativ (sexul oral poate sau poate să nu fie penetrativ) și masturbarea mutuală mai sunt numite și „outercourse"(opusul cuvântului din eng. „intercourse").[3][4][5][6] Cuvântul sex, în contextul intimității sexuale, este de multe ori, dacă nu universal, înțeles ca incluzând orice stimulare genitală mutuală."

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Act_sexual

Iar riscul unei sarcini, oricât de infim ar fi, nu e nul...şi, eu una, prefer să nu dezinformez.
Nu o să-i spun "ştii? nu ai absolut niciun motiv de îngrijorare, ţine-o tot aşa! freacă-ţi penisul de organele genitale ale oricui!", ca peste câteva luni să descopere că e un tătic în devenire şi s-a mai ales şi cu un cadou veneric (de la "virgine" care s-au frecat cu alţii înaintea lui).

| Radu284 a răspuns (pentru NOname):

Wikipedia nu este exact cea mai oficiala sursa pentru definitii, dar nici eu nu sunt asa pedant.

Daca citesti bine definitia aia, vezi ca numai in ultimii ani s-a largit definitia. Iar DEXul lagged behind. Adica definitia virginitatii din DEX a fost scrisa pe vremea cand relatiile sexuale erau cele 'p in p'.

| Aasdfghj a răspuns:

Da, vezi ca spermatozoizii tai s-au pus in miscare pana in vagin. Lol. Mai bine va jucati cu masinutele si papusile Barbie decat sa faceti sex. Daca nu ai bagat-o cum crezi ca ar putea ramane gravida, a?

| 1PCrazZy a răspuns (pentru Aasdfghj):

Pai tantii himenul are un orificiu prin care iasa sangele la menstruatie, deci nu este o bariera pentru spermatozoizi happy si nu sunt sigur...deaia intreb...

| Aasdfghj a răspuns (pentru 1PCrazZy):

Nenea, ai spus ca te jucai sus. Explica-mi si mie cum ajungea in vagin, a? Alerga?

Răspuns utilizator avertizat
| Aasdfghj a răspuns:

Oameni buni, clitorisul nu se afla in vagin! Ati lipsit de la ora de anatomie? Cum sa ramana fata gravida din moment ce baiatul asta se juca sus si nu a introdus-o? Ganditi si voi, cautati pe google...nu mai zapaciti baiatul cu informatii false.

| MihaelaDart a răspuns:

Lichidul preejaculator este lichid seminal care are rol de lubrefiere, in perioada nefertila sansele sunt minime aproximativ 10-15%,dar in conditiile in care prietena ta era in perioada fertila sansele de a ramane insarcinata se dubleaza.
Daca nu au trecut 72 de ore de la joaca voastra nebuna, sa ia Escapelle, este pastila de a doua zi de urgenta pentru a nu se forma sarcina. Pretul pastilei este in jur de 60-70 lei cred. Daca va doare mana sa luati acea pastila, atunci asteptati 2-3 saptamani sa isi faca un test de sarcina.

Daca se confirma sarcina cu cele 2 liniute, felicit anticipat tinerilor parinti!

Alta data folositi prezervativul sau ca prietena ta sa ia anticonceptionale. Totodata conteaza si varsta pe care o aveti, ca altfel v-as recomanda o discutie cu planngul familial sa va spuna la ce riscuri va expuneti incepand devreme relatiile sexuale.

| Vektor a răspuns (pentru MihaelaDart):

Frumoasa expplicatia, dar tu nu cred ca ai citit tot sau nu ai fost atenta.
nu are cum naibii sa ramana fata insarcinata doar prin faptul ca si-a atins penisul de clitorisul ei. putea fata sa stea ca lumanarea cu capul in jos si tot degeaba.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Vektor):

In cazul tau ca esti de gen masculin nu ai de unde stii daca nu sau poate ramana fata insarcinata! Cat nici nu ai fost la locul cu pricina sa vezi cum s-a produs fapta, nu fi atat de sigur pe tine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Da, poate. Data viitoare, folosește fie un prezervativ, fie degetul sau limba, ca să nu mai aveți emoții.

| Melcul a răspuns:

Daca saminta ta nu a ajuns unde trebuie cum sa ramina.Dar ce virsta aveti voi de va jucati de-a mama si tata?

| Vektor a răspuns:

Dupa noile definitii ale dezvirginarii, inseamna ca nu mai sunt virgin de la 12 ani. deci ma alutur si eu copiilor ce intretin relatii sexuale dinainte sa se nasca smug

| Okkultist a răspuns:

Da, spermatozoizii au luat expresul, ai grija. Si daca raman ce? Rezultatul fasptelor tale. Dar o carte ce avea?!

| 2Low a răspuns:

Si uite din joaca se ajunge la avort.

| lc13cm3 a răspuns:

Ce e ala clitoris?

| Alexia26 a răspuns (pentru lc13cm3):

Lindic (popular)

| mihai69 a răspuns (pentru lc13cm3):

O legendă. tongue

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Ce mai jocuri aveti mai baietilaughing
Nu are cum sa ramana gravida.stai linistit eu abia am ramas dupa 1 an de incercari zi de zi.asa ca fi calm nu se ramane gravida telepatichappy

| mihai69 a răspuns (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Dacă tu ai avut dificultăți în a rămâne însărcinată (problemă care nu e musai să fi fost din pricina ta, ci a partenerului; spermatograma lui ce spunea?) nu înseamnă că toate perechile din lume au aceeași problemă.
Oare de ce s-o fi spunând că: „mama proștilor e tot timpul gravidă"?!?

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns (pentru mihai69):

Domnul Mihai pe tine mama ta te-a facut prin metoda pe care au practicat-o cei doi indragostiti? Intreb si eu asa din pura curiozitate.Tu sti ca lichidul seminalcontine cativa spermatozoizi ametiti care mor cand dau cu nasul de aier.Doamne.Vorbesti in primul rand aiurea.sti anatomie?
Daca nu sti iti dau eu o poza pe care sa o analizezi foarte mult si apoi sa iti dai tu cu parerea aiurea.
https://www.google.ro/......ps?/search
Si vezi ca sotul meu e ok din toate punctele de vedere, daca vrea ma mai lasa insarcinata de 10 ori.(problema a fost la mine, nu la el)asa ca nu iti mai da cu parerea aiurea.Cat despre subiectul la care discutam.Partenera lui va ramane gravida doar daca are tobocan in "pasarica", si daca nu mai este virgina ceea ce el spune ca este.Asa ca mai informeaza-te.

| mihai69 a răspuns (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

1. spermatozoizii NU mor când dau cu nasul (pe care cineva care crede că știe anatomie ar trebui să știe că NU îl au) de aer, ci doar când lichidul în care înoată se usucă;
2. nu am musai nevoie de poze. Am văzut câteva sute de mii de când s-a inventat internetul, dar și câteva zeci în realitate, în epoca anterioară.
3. pentru relații despre metodele de concepție întrebuințate de maică-mea, apelați la o placă ouija ( http://en.wikipedia.org/wiki/Ouija ) pentru a lua legătura cu ea personal să vă lămurească;
4. ce e ăla „tobocan"?!? e cumva vorba despre o persoană din zona Tei-Toboc?
5. ai idee câte virgine fac avort? sau câte ajung chiar să aibă copii? Întreabă un medic, dacă nu crezi ceea ce citești aici!
Din fericire, nu am nevoie să mă informez în plus. Dar tare mă tem că tu ai avea nevoie, mai ales în calitate de părinte, ca să poți să le spui copiilor ce și cum să facă (sau să evite) când va veni timpul. Altfel, vor veni și ei și vor îngroșa rândurile celor care pun aici astfel de întrebări.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns (pentru mihai69):

Copilul meu este foarte bine informat domnule Mihai.Si pe langa asta stai tu linistit ca nu ajungeam asistenta medicala asa batand din palme daca eram prosta cum susti matale.(nu in mod direct).In fine stiu si singura sa ii port de grija copilului meu.Am crescut-o de mica singura fara ajutor asa ca mai gandeste-te.Si daca ai vazut tu atatea cate zici nu crezi ca am dreptate? sau s-a intamplat ca si tu sa iti freci penisul de clitorisul vreunei fete si a ramas gravida? Ca deja trecem in domeniul sf si patentam noi metode de concepere. Apoi o sa vina si telepatia, si ne-am scos.Ramanem gravide la telefon.

| NOname a răspuns (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Dacă toate asistentele medicale sunt ca tine, Elena_Maria_Dragan_1992, sper să nu am vreodată nevoie de asistenţa lor.

În astfel de "jocuri" de cele mai multe ori vaginul şi zonele de lângă se umezesc - nu sunt uscate, încât spermatozoidul să rămână imobil - şi dacă există în lichidul preejaculator cel puţin un spermatozoid viu, nu este absolut imposibil să pătrundă în vagin şi de acolo spre ovulul ţintă. Asta dacă e să gândim obiectiv şi să luăm toate riscurile/posibilităţile în calcul.

Ca un om matur, responsabil şi mai ales cu ceva studii medicale (cel puţin în declaraţii) este inadmisibil să îi garantezi unui adolescent că nu va păţi nimic, că riscurile de sarcină sunt inexistente, încurajându-l practic să rişte în continuare.

Ce faci în dormitorul tău şi la ce fel de riscuri accepţi să te expui (conştient sau din neştiinţă/inconştienţă) este strict treaba ta, dar încearcă să nu-i influenţezi pe alţii negativ, dezinformându-i.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns (pentru NOname):

Doamne.o ti langa....sa nu mai continui. Daca o sa am ocazia sa iti vad fata la spital crede-ma ca o sa refuz sa te tratez deoarece faci parte din categoria de oameni care stiu totul si se trateaza dupa ureche.Nu inteleg de ce imi mai bat capul capul de pomana cu tine chiar nu se merita efortul.Nu o sa ii spun saracului om ca ii ramane partenera gravida daca nu a penetrat-o si daca e virgina.Mai oameni buni ce aveti?

| Alexia26 a răspuns:

Stai calm.

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Ma eu cred ca nu are nimic, dar pentru siguranta ta si a ei pune-o sa faca un test de sarcina sau mergeti la doctor. Sti cum se spune paza buna pazeste primejdia reawinking

| anastasia500 a răspuns:

DA,se poate fiind ca spermatozoizii tai au intret in vagin! Duo la ginecolog si daca este insarcinata poate face avort sau puteti avea un copil! Funda?

| Categorii a răspuns:

Poate Ramine

| asyned a răspuns:

Hei, cred ca este o intrebare foarte stupida si cred ca stii si tu ca ea nu poate ramane insarcinata daca tu nu ai ejaculat! big grin

| blin4k a răspuns:

Nu,imposibil

| AlexDnb2 a răspuns:

Nu, stai linistit dar ca sa fii mai linistit i-a un test de sarcina de la orice farmacie ~si ai sa vezi sigur daca a ramas sau nu ~