| MihaiAlexandru005 a întrebat:

Buna seara. Ati putea sa imi dati si mie niste idei de subiecte de discutie cu iubita mea? Votbim destul de mult si cand ne vedem si prin mesaje, dar uneori mai sunt sa zic asa " momente moarte " in care niciunul nu spune nimic si as vrea sa umplu acele momente. Vreau sa profit de fiecare moment petrecut altauri de ea.

Sper ca voi primi niste raspunsuri serioase, nu in gluma / misto.

Seara buna

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai vorbiti deloc prin mesaje ca omorati toata roamanta si cand va intalniti, incepeti sa va certati.

| MValentin a răspuns:

O sa incerc sa iti spun ceva strict din propria experienta.

Odata ce te intelegi cu o persoana si totul e bine, poti să nu vorbiți si cu orele si inca sa simtiti ca totul e bine. Si stii ce mai cred? Ca esti singurul ce se lupta sa caute subiecte de discutie in timp ce ea doar,, așteaptă" la superlativ.
Nu e okay si personal sa fi atent de acum incolo in relatie, fosta-mea cand o inceput sa zica fix chestii de genul,, ca suntem tăcuti, ca se plictiseste, ca am aceleași subiecte" a fost si apogeul ei de a începe sa ma insele si sa fie interesata de altii, ceea ce din perspectiva mea intre noi totul era bine.

In fine, bafta!

| andreidmbm a răspuns:

Daca sunt momente moarte inseamna ca nu aveti subiecte de discutie, asta arata ca nu sunteti tocmai compatibili. Probabil te-a atras mai mult fizicul la ea, de aceea nu mai gasesti subiecte. Probabil ca unele subiecte ar plictisi-o, sau invers. Asa ca cel mai bine ar fi sa iti cauti o persoana cu care sa ai o relatie cat mai compatibila.