| Andreea7000 a întrebat:

Am cunoscut un tip printr-o anumita circumstanță. Mi-a oferit de 2 ori geaca lui, respectiv hanoracul lui când am ieșit afara, era frig, iar eu eram in tricou (nu le avea pe el, mi le-a dat din cuier). Au fost mai multe faze in care mi-am dat seama ca ceva se întâmplă intre noi, ma tot tachina, stătea aproape de mine, o data eu stateam in pat si aveam o pilota in poale si o tineam asa si el vine si se așează pe pilota, adica teoretic pe mine, iar distanta dintre capetele noapte era foarte mica. Sau a fost un moment in care stăteam jos fata in fata si el s-a uitat lung la mine în ochi cam 10 secunde, l-am întrebat ce e dar nu mi-a răspuns. Au mai fost momente, dar acum nu ne-am mia văzut, ci doar am vorbit prin mesaje. Mi-a spus ca ii sunt draga si chiar simpatica si eu i-am spus la fel. Ma tot tachinează într-un mod dragut uneori, imi spune pe alt nume care seamănă cu al meu dar nu ma cheamă asa, mai imi spune si,, boboaca" sau,, bobocica" mai face o gluma si imi mai spune si,, dragă " sau,, draga mea" mai mereu. La un moment mi-a spus când era in fata mea,, Ai ochii mici, urechile mari si dinții mici, dar ești drăguță " Mi-a mai spus ca abia așteaptă sa ne vedem si ca sunt boboaca lui preferata si singura cu care vorbește constant si ca ii place prezenta mea. Se poate sa ma placa sau sa fi spus ca ii sunt draga ca o sora sau ceva de genul? Menționez ca, si asta poate va schimba părerea, el are iubita, eu am aflat asta mult mai târziu, după ce făcuse tot ce am zis mai sus. Vreau sa știu : înainte sa fii citit ca are iubita ce credeați, ma place? Dar acum ca știți ca are iubita? Chiar vreau păreri, e un tip foarte mișto, deschis și profund cu care poti avea discuții serioase, dar si mai amuzante.

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce îți faci iluzii prea mari dacă știi că are iubită?
Poate te vede doar ca pe o prietenă sau poate vrea să își înșele prietena cu tine.
Încearcă să afli ce urmărește de fapt.

| Andreea7000 explică (pentru Andreeush):

Nu imi fac deloc aluzii prea mari, la început il vedeam ca pe cineva pe care as putea sa plac dar acum ca stiu ca are iubita am o răceală pe care simt ca trebuie sa o am fata de el, din moment ce nu vreau sa fiu la mijloc între ei doi. Eram curioasa de ceea ce cred ceilalți si imi e cam greu sa aflu ce urmărește, iar ca sa imi dau seama de asta cred ca ar trebui sa mai ies pe afara cu el, nu doar sa vorbim prin mesaje, nu?

| Donsavas a răspuns:

Te place ca pe o prietena,sa nu spunem sora. Poate ca ar vrea o relație cu beneficii. Dacă vrei să fi o intr o relație sexuala "extraconjugala" cu el sau altcineva,ramane la alegerea ta. Bineinteles ca ar putea fi ceva mai serios intre voi,da la fel de bine ar putea să nu fie, de vreme ce ti a ascuns, căci efectiv nu ti a spus că e intr o relație amoroasă cu cine si totusi își petrecea timpul cu tine, erați aparent prieteni. Ce prieten ascunde asta? Prietenii nu sunt ascunsi.
Poate doar cei care cauta sa profite. Dacă te vrea ca iubita, de ce nu e singur acum? Eu cred ca nu poate sta fără să i satisfacă cineva nevoile trupești și ar cam vrea sa diversifice sau sa experimenteze ceva nou. Poate vrei sa fi "experimentul" lui sexual sau alta pe care o ascunde de... următoarea "rivala". Hai sa fim seriosi. Te lasi mult prea usor pentru niste gesturi absolut normale la un prieten. Dacă tu crezi ca e suficient ca pentru atât sa fie iubit, n ai decat sa i ceri sa se despartă sau sa l convingi tu intr-un fel sau altul...asta dacă te injosesti atât de tare sa convingi oameni. N o fi căsătorit da cred ca nu mai esti un copil sa tratezi lucrurile astea cu intrebari de genul " oare ma place?"
Sa fim seriosi. Dacă ești încă in generala, ma scuzi atunci, probabil ca inca te uiti la seriale pentru copii in care mereu personajul principal obtine ce vrea.

| Andreea7000 explică (pentru Donsavas):

Ne-am cunoscut într-o excursie, iar in zielel alea am stat împreună si cu încă 2 prieteni. Doamne ferește, nu vreau sa se despartă de fata aia ca sa fie cu mine sau sa fiu jucăria lui ca sa isi satisfacă el,, nevoile ". Da, poate am exagerat cu presupusele, dar sa spun asa, pentru mine chestia asta m-a făcut confuză din moment ce a fost primul băiat care s-a comportat asa dragut cu mine si care e atat de deschis. Voiam sa aud si alte păreri pentru ca de la prietenii mei apropiați deja am aflat ce cred si anume ca el m-ar place.

| Donsavas a răspuns (pentru Andreea7000):

Da,te place,cum o place si pe fata aia. Cu siguranta a avut si gesturile astea cu ea înainte să le aibă și cu tine. Nu te lua dupa prieteni,ia te după tine, însă amintește ti ca nu ai nici tu nici apropiații tai cunostinte in psihologie, în cunoașterea omului. Aparențele inseala, oamenii se schimba, pot juca teatru sau pot sa si vada de propriul egoism. Totul pentru supraviețuire. Asta e viata. Invata sa ai incredere in special in persoana ta si mai putin in ceilalti.
Nu te lasa impresionată de primul venit.

| Andreea7000 explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc mult pentru sfaturi. Tocmai aseară mi-a spus ca trebuie sa iesim neapăra, săptămâna asta, o sa vad cum se comporta atunci si poate imi dau seama de ceea ce se întâmplă.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Poate el și iubita lui nu se mai intalegi și ar vrea să își găsească alta faya daca aia i da cu flit din cate ai spus tu mai sus te place 100

| Andreea7000 explică (pentru Necunoscutu92):

Aparent sunt de 3 ani împreună... E o perioada foarte mare de timp iar daca încă sunt împreună presupun ca se înțeleg foarte bine, nu?

| Andreeush a răspuns (pentru Andreea7000):

El nu ți-a dat de înteles că ar vrea să fie cu tine?

| Andreea7000 explică (pentru Andreeush):

Sa fie cu mine, nu cred. Sau poate nu mi-am dat seama de asta. Dar faptul ca are iubita si daca s-ar despărți de ea ca sa fie cu mine ma face sa cred ca nu e ok sa accept, daca s-ar întâmpla.