| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara.

Care sunt avantajele și dezavantajele de a avea o iubită și de nu a avea o iubită?

Îmi puteți spune, vă rog frumos.

7 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pentru mine sunt mai multe avantaje de a nu avea. Dar e asa pentru ca nu am intalnit femeia potrivita. Doar atat spun.

| sierra1 a răspuns:

Avantaje/dezavantaje iubită - păi ce facem, vorbim aici de o pereche de ciorapi sau de chiloți?

Tu simți că ai nevoie de așa ceva sau nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Avantaje din ce punct de vedere? Este o nevoie umană profundă. Avantajul este că îți satisfaci această nevoie. Dacă ai pus această întrebare, sau dorești să ai un subiect de conversație, sau ai o problemă.

| LordCristobal a răspuns:

Avantaje iubita:ai o viata sexuala activa, ai cu cine sta de vorba si un om in care poti sa ii spui orice. Daca stie sa gateasca si sa spele ai doua servicii asigurate(mancare si haine spalate).Pe de alta cu un partener potrivit poti face multe lucruri pe care nu le putea face cand erai singur.O iubita potrivita te poate ajuta sa iti dezvolti potentialul si sa te ridici sus in viata si de asemenea sa te faca mai fericit
Dezavantaje iubita:trebuie sa iti modofici putin comportamentul si personalitatea ca sa ai o relatie cat mai buna cu iubita.De asemenea multe lucruri pe care le faceai inainte nu le mai poti face ca trebuie sa iti dedici timp iubitei si relatiei.
Avantaje de a nu avea iubita:poti sa faci ce vrei tu si cand vrei tu fara sa dai socoteala la cineva.Ai mult timp la dispozitie sa te dedici unor proiecte sau pasiuni.
Dezavantaje de a nu avea iubita:e posibil uneori sa te macine singuratatea sau sa ai un sentiment inconfortabil ca nu ai pe nimeni alaturi de tine.Dar asta nu se intampla la toata lumea, unii se descurca destul de bine si singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai multe avantaje dacă ai prietenă.

| Alissia97 a răspuns:

Avantaje-mereu ai pe cineva alaturi care sa te ajute la treburile casei, ai pe cineva care sa iti faca un ceai atunci cand esti racit, cafeaua de dimineata, cineva care iti trimite mesaje constat pentru ca tine la tine, ai pe cineva pe care te poti baza.
Dezavantaje-poti fi certat daca nu iti faci partea ta de treaba prin casa, daca nu duci gunoiul si daca nu faci cumparaturi.

| ElvisVasile a răspuns:

Avantaj nu te crede lumea gay dezavantaj e prea mare lista