| codrutadejos a întrebat:

Ce trebuie sa faci daca ti sa expulzat steriletul? Urgent

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti cat mai repede la cabinetul ginecologic in care ti-a fost montat in uter respectivul DIU. Medicul ginecolog care ti-a montat steriletul (DIU) respectiv, va constata daca dispozitivul prezinta vreun defect de fabricatie, sau care este motivul ca acel DIU a iesit din uter? si a ajuns in vagin. Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

Sa mergi urgent la camera de gardă/UPU! Trebuie extras de acolo și doar n-o sa bagi tu mâna.

| Andreeush a răspuns:

Sa mergi la medic cat mai repede.