| fourfivesix a întrebat:

Dau funda. De doua saptamani iubita mea se tot plange ca eu nu ii dau destula atentie si imi spune mereu ca se desparte de mine. Suntem din acelasi oras dar momentan ea e plecata la facultate dar ne vedem cam o data la 2 saptamani. Acum, din nou e suparata pe mine si nu stiu cum sa o impac. Toata ziua mi-a dat ocupat, am vorbit putin si iarasi imi da ocupat. Recunosc ca m-am enervat si eu putin, dar chiar nu mai stiu ce sa fac. Cum sa o fac sa vada ca o iubesc si ca nu vreau sa o pierd? Si cum sa ii dau atentia pe care o vrea? Multumesc mult de tot.

Răspuns Câştigător
| Loredana96 a răspuns:

Asa sintem noi fetele! Ne place sa fim in centrul atentiei, ea vrea ca tu sa o suni sa vezi cum se simte, sa iti faci griji pentru ea, sa ii spui ca o iubesti.Da e corect ca majoritatea baietilor nu sint atit de romantici ca fetele, dar macar incearca.Sun-o pina iti raspunde, arata-i ca tii la ea!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce nu esti realist?
Ai avea mai putin de suferit.
In timpul cat ati fost impreuna,sunt sigura ca au fost si momente in care era fericita cu tine si in care nici prin minte nu-i trecea sa-ti reproseze ca nu-i dai atentie!
Acum,nu mai e langa tine,a intrat in alta lume,are alte interese,alte standarde,nu tu te-ai schimbat,ea s-a schimbat,iar tu nu-i mai corespunzi!
Cu cat mai repede intelegi lucrul asta,cu atat mai bine,iti va fi ceva mai usor,pentru ca despartirea va veni,indiferent de ce anume vrei tu.
Pentru ea e important ce vrea ea,asa ca fie a intalnit alt baiat care o curteaza asiduu,fie si-a pierdut interesul arzator pentru tine,iubita ta vrea altceva acum.
Imi pare rau ca-ti spun lucrurile astea,nu-mi place sa dau vesti catastrofale,dar e spre binele tau sa devii realist.
Plecarea la facultate a despartit multe perechi,e un moment oarecum crucial in viata multor tineri,daca unul din cei doi nu are sentimente puternice,dragostea se stinge...
Imi pare rau,tare rau.
Nu mai fa nimic,oricat ai ruga-o,orice ai face,ii vei provoca cel mult mila,ramai demn macar.
Cu cat te vei agata mai mult de ea,cu atat va deveni mai salbatica, mai rece si mai aspra.
Macar desparte-te frumos.
Las-o in pace, daca e sa regrete si sa planga vreodata dupa tine, va avea un motiv bine intemeiat, tu macar ai iubit-o sincer!

| mona a răspuns:

Te evita dintr-un motiv anume, s a plictisit si vrea sa se desparta de tine [nu iti spune in fata doar pe ocolite], fa-i o vizita la facultate si vezi ce reactie are, dupa expresia fetei iti poti da seama daca se bucura sau nu de revederea ta

| lo a răspuns:

Pastreaza-ti calmul! Vorbeste cu ea,vezi ce asteptari are de la tine,roag-o sa fie mai concreta in ceea ce-si doreste.

Exista si alta posibilitate:e in alt oras, prieteni, anturaj, atmosfera toate acestea poate sunt noi pentru ea si poate ii place. Odata cu toate acestea si aspiratiile ei s-au schimbat. Ceea ce o distanteaza de tine, as spune involuntar daca nu te ameninta atat de des cu despartirea. oricat de atent ai fi cu ea tot nemultumita va fi.Fi putin mai indiferent, vezi cum reactioneaza si daca nu mai este interesata...
Daca vrei sa o pastrezi, eventual poti sa te muti in orasul unde ea studiaza.
Dar dupa cum se vede ea are alte prioritati...lupta pentru ea cu demnitate si nu te umili.Succes

| neutrino a răspuns:

E greu de crezut si de acceptat ca o fata, odata intrata in anturajul studentiei, sa continue o relatie cu un baiat cu care se vede de doua ori pe luna. Trebuie sa accepti ca relatia voastra...a fost.

| Șurubelniță a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa constientizeze faptul ca nu puteti sta 24 din 4, 7 zile din 7 la telefon. Este la facultate, ati ales sa continuati relatia asta care este destul de dificila asa ca trebuie sa-si asume consecintele.
Nu inteleg de ce zice ca nu ii dai atentie? La ce se refera? Ca nu o suni zilnic? Ca nu vorbiti pe mess? Sau la faptul ca nu va vedeti prea des?

| Miky1 a răspuns:

Are alte combinatii..nu tine..at merge, merge, dar dupa..nu te da ranit

| Miky1 a răspuns:

Totusi pipareaza viata sexuala..asta e sigur

Răspuns utilizator avertizat
| Rby a răspuns:

Salut, sunt sigur ca in momentul asta te gandesti la o gramada de lucruri si de variante, dar cred ca raspunsul este de fapt unul singur. eu cred ca prietena ta vrea sa va despartiti. Spun asta pentru ca am trecut si eu prin acelasi lucru. Probabil o data ajunsa acolo a descoperit oameni noi, distractie noua, si totusi poate s-a gandit ca sunt anii ei de studentie si vrea sa ii traiasca din plin. Si eu fac asta ca student, si sincer si mie mi-ar fi fost greu sa am o relatie la distanta acum. Sunt de parere ca nu prea ai ce sa faci decat sa o lasi sa se decida singura, desii eu cred ca intr'un final iti va propune despartirea. Deseori se intampla ca relatiile sa se raceasca din 'cauze' spuse de ea, cum ca te porti tu ciudat in ultima vreme sau lucruri de genul. Nu cred ca este vina ta, si asculta de mine! nu cred ca vrei sa iti petreci prea multi timp incercand sa o impaci, nu are rost. Sunteti tineri, aveti o viata inainte de urmat, nu are rost sa va chinuiti acum cu relatii la distanta in care va veti pierde incet incet increderea unul intr'altulhappy Eu daca as fi in locul tau si as vedea ca lucrurile continua sa mearga asa, i-as spune direct ceea ce simt si ca in aceste conditii nu vreau sa continuam relatia - daca intr-adevar te iubeste va face ceva in privinta asta. Salut, si sper ca ti-am fost de ajutor! Multa bafta!

| fourfivesix explică:

Eu sunt a 11-a si ea e anul 1. Cand termin liceul intentionez sa ma mut si eu, acolo. Si oricum suntem impreuna de 10 luni si 2 zile. Dar as vrea sa ma ajutati sa fac sa fie bine pana atunci. Va multumesc mult! Si doresc sa exclud despartirea. Orice alta mana de ajutor este bine venita. Multumesc mult!