| missME a întrebat:

Am avut o relatie de 10 luni. prietenul meu m-a inselat, dar l-am iertat. apoi au trecut doua saptamani si m-a parasit pentru aceeasi fata cu care ma inselase. dupa o luna s-a intors la mine si l-am iertat din nou. dupa doua luni m-a parasit iarasi pentru o colega de-a lui. a stat 3 luni cu ea, apoi s-a intors iarasi la mine, spunand ca si-a dat seama ca doar pe mine ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine. l-am iertat iar pentru ca il iubesc mult. acum suntem de o luna impreuna, ne intelegem foarte bine, este mai atent si mai iubitor ca oricand. eu sunt in primul an de facultate si vin acasa doar in weekenduri, iar el este in clasa a11a. credeti ca de data asta va mergem relatia? eu il iubesc mult si nu vreau sa-l pierd din nou. poate faptul ca sunt plecata ne va ajuta sa ne intelegem mai bine sau ne va indeparta? nu stiu ce sa cred, momentan sunt foarte fericita cu el, dar mi-e teama, mai ales ca fata cu care a stat 3 luni este colega cu el, desi m-a asigurat ca nu mai simte nimic pentru ea si ca nici nu a simtit.

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu nu cred ca va rezista prea mult relatia ta.
el e un porc pentru ca te-a inselat de mai multe ori,si tu l-ai iertat,deci el probabil crede ca il vei ierta iar,si iar, si iar, si tot asa.
voi 2 ar trebui sa petreceti mai mult timp impreuna ca sa poti avea din nou incredere in el.
de ce faci asta? de ce esti cu el cand nu ai incredere in el? nu mai bine ai fi singura,si sa iti poti gasi un prieten la facultate,unul care sa te merite cu adevarat, si cel mia important, sa te respecte?
baiatul cu care esti acum probabil se lauda prietenilor ca a fraierit o fata de la facultate.
mai gandeste-te in privinta relatiei cu el...happy

| Didi908 a răspuns:

Eu cred ca tu eti roata de rezerva!
Nu va functiona relatia. straight face

| Change a răspuns:

NU cred ca va rezista.NU vreau sa fiu rea dar baiatul asta te va insela de fiecare data cand va avea ocazia mai ales ca tu l-ai iertat de fiecare data.

| Bris a răspuns:

Habar n-am ce sa zic... eu daca l-as fi prins ca ma insala nici nu mai vroiam sa-i deschid usa nu ma interesa absolut nimic,dar daca tu zici ca va intelegeti foarte bine, pai nu cred ca va merge situatia daca tu esti plecata tot timpul incearca sa nu pari suspicioasa si incepe "investigatiile" gen cautai in telefon sau uita-te la mesaje sau lipseste si tu o zi de la facultate, te prefaci ca pleci mai stai si tu vreo 2 - 3 ore pe undeva nu stiu iar atunci cand el crede ca esti la facultate, da buzna si tu deodata in camera ca poate il prinzi in flagrant cu una sau urmarestel sau pune pe cineva mai putin cunoscut lui sa-l urmareasca. Obtiuni si obtiuni. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intelegi faptul ca atat timp cat tu vei fi plecata, pentru ca ai spus ca vi acasa doar la sfarsitul saptamanii iubitul tau poate fi atras de alte fete poate chiar face ceva mai rau cum ar fi sa te insele. Te-a inselat. L-ai iertat. Mi se pare normal sa il ierti, pentru ca il iubesti si iubirea iarta dar gandeste-te putin ca dupa doar doua saptamani iar te-a parasit. Apoi l-ai iertat. De ce? pentru ca il iubesti. Tu dupa atatea despartiri mai ai incredere in prietenul tau? pentru ca eu imi pierd increderea repede. Daca el spune ca te iubeste si ca nu poate sa stea fara tine in locul tau nu l-as crede. Mi-e frica sa nu te parasesca iar. Chiar daca e iubitor si atent acum maine nu sti ce va fi. Daca baiatul asta te iubeste cu adevarat nu te mai lasa pentru colege. Faptul ca esti plecata va poate desparti mai mult sau va poate apropia mai mult ca niciodata. Depinde de ce isi doreste fiecare. Teama ta e normala, crede-ma, tuturor ne este teama. Poarta-te normal si incearca sa te gandesti la voi cei de acum nu si la ce s-ar putea intampla. Nu face greseala sa pari slaba in fata lui. Daca te inseala lasa-l!

| knezia a răspuns:

MissMe ai un suflet mare.Nu vreau sa te las fara sperante dar "Lupul isi schimba blana dar naravul BA ". Crede-ma pe cuvant ca nu se termina lumea la el.big grin Bafta! Iar faptul ca sunteti la distanta...nu stiu ce sa zic...are libertate.Nu vreau sa fiu rautacios dar sunt baiat si stiustraight face Bafta! Tot raul spre binebig grin

| CoSmArUl a răspuns:

Nu va merge sigur te inseala, problema este ca u vi numai in weekenduri acasa el restul saptamani crezi ca poate sta singur?winking.Te-a inselat de a tatea ori o mai poate face odata...