| YoULoVeAnGeL a întrebat:

De ce barbatii care se culca cu un numar mare de femei sunt considerati "misto", iar femeile care se culca cu un numar mare de barbati sunt cosiderate curve!? Egalite? Why?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

O să îţi zic ceva si sigur înţelegi.

Fiindcă din strămoși femeia a fost considerată inferioară bărbatului de unii închiși la minte pentru că n-are aceeași putere fizică ca a bărbatului, de la judecata ăstora idioţi s-a ajuns in zilele alea cat si in zilele noastre ca bărbatul să fie considerat șmecher că e panaramă iar femeia denumită crv ca se culca cu multi. Faptul ca femeia are vagin i se atribuie si vorbe "mamă cât de găurită e aia" iar despre bărbat nu se poate spune asta pentru că are pn. Și uite așa "lumina" societăţii s-a concentrat pe femeie ca fiind de speţă ușoară.

Să nu uitam ca pe vremuri in noaptea nuntii femeia era pusa sa facă faza cu cearșaful pentru a i se demonstra fidelitatea si virginitatea pentru simplul fapt ca purta vagin, intr-un ritual de 2 bani iar barbatul statea si se uita el nu era tras la răspundere cu câte femei s-a culcat inainte. Și uite așa până in zilele noastre barbatul se poate culca cu oricine pentru că asta inseamna smecherie, iar femeia e denumită crv dacă are relaţii multe. Dacă bărbatul se năștea cu vagin si femeia cu p alta era treaba, probabil ar fi fost amândoi egali în faţa societăţii. Asta ar fi cea mai explicit răspuns.

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca lumea e proasta

| Ofiintă a răspuns:

Subiectul legat de femei este mult prea controversat, prin urmare refuz să îmi dau cu părerea.
Cât despre bărbatii aventurieri, eu personal nu îi consider mişto. Mă feresc de categoria de curvari, efectiv nu îi suport.

| Adry05 a răspuns:

Welcome to our society
dar a început să cam pice și prejudecata asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce întrebari tîmpite, mai ai si altele?

| RAY a răspuns:

Ipocrizia umana nu are limite, nu putem accepta ca omul este o fiinta poligama, vai s-a despărțit ala de aia vai ce trist, a fost prins marika, multa ipocrizie pe specia noastră, nu exista monogamie, asa ca e ipocrizie multa

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Barbatii care se culca cu femei sunt considerati tot curvari, la fel ca si femeile care se culca cu multi barbati.
Cuvantul "misto" este folosit pentru a descrie altceva, nu stigma de curvar sau curva.
Femeile nu-s inferioare barbatilor si asta este dovedit in lume, de multe femei mult mai capabile si desptepte ca barbatii.
Dar nu vad de ce s-a sarit la calificative de superioritate si inferioritate aici, cand era un topic despre cum se numesc barbatii si femeile care se prostitueaza: curvari si curve in termeni populari, prostituati (in termeni oficiali).

| YoULoVeAnGeL explică (pentru Violleta2022):

Da, asa e. Dar ce am spus e un termen general valabil in lume. Stim cu totii ca deja nu mai exista diferenta intre barbati si femei, si multe dintre ele sunt mult mai capabile. Dar inca au ramas eu ca "masculi" cu ideea ca sunt mai buni. Din punctul meu de vedere ca barbat esti superior fata de o femeie doar pentru simplul fapt ca esti mai puternic fizic. Atat!

| Endoryus a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Pentru "feministele" care spun ca nu exista diferenta intre femei si barbati, inainte sa mancati c@ca, vedeti asta. Cum am spus mai sus, nu mai comparati barbatii cu femeile ca nu aveti ce.
https://www.youtube.com/watch?v=x_HL0wiK4Zc

| YoULoVeAnGeL explică (pentru Endoryus):

Ok

| Endoryus a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Ok ce? AI inteles ceva sau ti-a intrat totul pe o ureche si ti-a iesit pe alta? Sa comparati 2 persoane e aiurea. Pe cine comparati? PE aia cu facultate cu ala din colt cu partalonii rupti in fund? PE aia doar cu facultate cu Bill Gates? De asta am zis ca nu isi au rostul dar aveti supararile voastre observ. Sper ca intelegi videoul mai sus ca de nu o sa ajungi ca Anastasia mai sus, singura si cu casa plina de pisici ca nici un barbat nu o sa se uite la tine cu atata ura pe ei.

| YoULoVeAnGeL explică (pentru Endoryus):

Nu, ideea e ca nu sunt feminista convinsa. Cum ai pus acel video cu barbatii, am inteles. Nu comparam pe nimeni aici. Doar diferenta dintre barbat si femeie. Asa cum barbatul e capabil sa faca lucruri pe care o femeie nu le poate face, asa si femeia face lucruri pe care nici barbatul nu poate. Asta am vrut sa spun. Nimic altceva. Nu mai sariti ca arsi. Tot din carne si oase suntenti facuti!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Evident ca toti suntem facuti din carne si oasa, dar cum s-a spus si mai sus...nu face comparatii de genul ca nu isi au rostul, unul de arde mai multe femei este considerat(mai mult in lumea barbatilor)ca fiind „smecher", pe cand o femeie care se culca cu mai multi barbati este considerata(atat de femei cat si de barbati), ca fiind o „tarfa"... poti sa te dai peste cap de cate ori vrei, ca mentalitatea asta asa a fost dintotdeauna si asa ramane.
Scurt si la obiect.

| YoULoVeAnGeL explică (pentru DeathIncarnate):

Pai asta spuneam. Aici am vrut sa ajung.

| Endoryus a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Nu e vorba de ars, e vorba de prostie. Sa spui ( nu tu ) "este dovedit in lume de multe femei mult mai capabile si desptepte ca barbatii.", e clar cata prostie poate sa existe intr-un singur cap. CUm am zis, pe cine dam exemple cand se fac comparatii tampite de genul? Ma bucur sa vad ca pe tine te duce capul mai mult de cat pe aia. ORicum la aia nu mai am de mult pretentii.

| lorix a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Te contrazici singura, mult.
Aici spui ca "deja nu mai exista diferente intre barbati si femei", iar ceva mai jos scriai ca tu de fapt nu compari pe nimeni la aceasta intrebare, doar diferenta dintre barbat si femeie. Pai hotaraste-te, este pana la urma o diferenta acolo sau nu?

Eu tot nu-nteleg cum ai ajuns la astfel de comparatii, cred totusi ca in zilele de azi chiar si un copil de gimnaziu cunoaste ca exista cel putin o diferenta fizica intre el si colegele lui de clasa/intre el si mama lui.
Pe langa asta mai adauga si mii de ani de evolutie plus diferentele dpdv biologic la socoteala.
Barbatul a fost "modelat" in acest timp sa 'provide' pentru familia sa (cu tot ceea ce tine de asta--->protejeze si apere familia), pe cand femeia sa perpetueze specia mai departe. Fiecare avand rolul sau bine definit.
Cu alte cuvinte, ce-i lipseste unuia are altul si viceversa. Ne completam reciproc.
Alte comparatii sunt de prisos.

Cat despre "cine a avut cei mai multi parteneri sexuali" e fix trivia si trebuie luata ca atare.
Cum pe tine nu te obliga nimeni sa stai cu unu care a "golanit" incolo si-n coa' (desi stim cu totii ca tot pe aia ii vei alege) asa nici pe unu nu il obliga nimeni sa stea cu o femeie ce a avut mai multi parteneri la pat decat comentariile la acesta intrebare.
De ce? Pentru ca intervine o problema de incredere. Un barbat nu poate ramane insarcinat nici macar cu unul, pe cand femeia poate cu mai multi.
Si nimeni nu isi doreste plodul altuia, daca nu e de comun acord. Aici deja intervine ideea de familie.
Oamenii vor ceva stabil. Si e natural si firesc.
Pe fix aceasta ideea s-au stabilit si stalpii civilizatiei din ultimele milenii pana in ziua de azi.
Dar bineinteles, feminismul contemporan (cel extremist) incearca sa darame acesti stalpi in speranta unei revolutii sexuale si sociale ce vizeaza punerea femeii pe un piedestal pentru obtinerea a mai multor beneficii in societate fata de sexul opus.
Aici nu mai este vorba de egalitate, ci de orgoliul posibil distructiv a unei categorii de oameni cu ambitii si iluzii pe masura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Un barbat fiind mai puternic decat femeia, nu este mai superior, ci doar simplu "fizic mai puternic".
Asadar, foloseste termeni adecvati, ca sa fii clar in exprimare.

| Drimmero a răspuns:

Iar voi feministelor, iar voi? Vezi ca si ale voastre conationale va pun la zid, nu doar barbatii.

Egalitatea dintre femei si barbati nu exista, e doar concept si atat, noi suntem mai priceputi in anumite domenii, iar femeile in altele, asta e realitatea, nu stam sa o dam in filosofii nefondate.

| Endoryus a răspuns:

Nu incepeti sa faceti comparatii de genul. Nu isi au rostul.

| aumih16 a răspuns:

Nu stiu! greu de zis spus! eu stiu ca sunt fete femei carora le plac baietii barbatii de orice preferinta! dar si fete femei carora nu le plac baietii barbatii de orice preferinta! depinde! difera de la om la om!

| YoULoVeAnGeL explică (pentru aumih16):

Corect, dar in general asa. In 90% cazuri femeile sunt cumva inferioare barbatilor. lucru pe care nu l inteleg sub nici o forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt considerati misto, aia care vor sa aiba un numar cat mai mare de tipe o fac doar pentru a-si satisface egoul, sau pur si simplu nu au trecut de perioada adolescentei. Deci sunt imaturi mental.
Sunt considerate curbe mai mult femeile din simplul motiv ca nu e prea greu sa fi o curva, sau cel putin e mult mai usor sa fi o curba decat un Curbar.

| xilef123 a răspuns:

Curva, e cea care se lauda ca s-a culcat cu multi,
fa-o dar discret si o sa fii bine, chiar apreciata pentru experienta la pat;-)

| Buubbu a răspuns:

Oricine consideră în 2020 că e ok să încadrezi o persoană (bărbat sau femeie) într-o anumită categorie după numărul de parteneri din viața intimă, este limitat acolo sus, la cutiuța gândirii. laughing Da, într-adevăr există anumite comportamente care te îndeamnă să pui etichete (că na, poate unul din defectele tale e faptul că îți place să judeci așa pe ascuns), dar să te intereseze într-o așa măsură ce și de câte ori face X în pat cu Y, Z și restul alfabetului mi se pare de prost gust. (Am răspuns la modul general, nu cu referire la tine.)

| CiprianValentin a răspuns:

Dacă o cheie deschide mai multe lacăte, este o cheie bună, minunata. Dacă un lacăt este deschis de mai multe chei, este un lacăt de.

| 90210 a răspuns (pentru CiprianValentin):

Wow ce profund...Cu o gandire ca asta...

| Ofiintă a răspuns (pentru 90210):

Nu este gândirea lui. Am văzut şi eu zicala pe Facebook laughing

| 90210 a răspuns (pentru Ofiintă):

Si eu am vazut, dar una este sa vezi si alta este sa crezi asa ceva.

| KarinaIvan a răspuns:

E o mare nedreptate asta.

| KarinaIvan a răspuns:

Unii baieti mai,, seriosi" spun ca. ei cauta curve sa mai profita de ele, dar niciodata nu s-ar casatori cu vreuna si ca intotdeauna baietii vor cauta virgine pentru casatorie.De aia nu am incredere in ei.Sunt baieti, cocalari, de fapt.cam toti fac asta..care trimit mesaje la 1000 de fete o data. Daca ei vad vreun mesaj de la altul pe telefonul iubitei lor..pai dracu o ia.Mi se pare o nedreptate destul de mare.

| YoULoVeAnGeL explică (pentru KarinaIvan):

Chiar este! Spre exemplu, pe barbat nu l trage nimeni la raspundere. E vorba aia a lor " pai eu am f**** 40 de femei pana acum" gen! Dar daca tu ca femeie ai facut o cel putin cu 1 sau 2, mama... e problema. Cine stie ce zice ala. Si asta e mentalitatea generala. Din cate am vazut. Trist!

| KarinaIvan a răspuns:

Acuma..na..depinde de mentalitati. Poti sa dai peste unul care n-are nicio treaba si te accepta asa sau peste altul care te va critica si-si va bate joc.Dar asta e lumea in care traim.