| DDianaa a întrebat:

Buna seara sad
De Craciun am fost la petrecerea unui coleg de clasa. Acolo m-am simtit bine, atmosfera a fost placuta. Am vazut ca un baiat cu 2 ani mai mare decat mine, se tot uita atent la mine, eu am 16 ani. Eu am venit la petrecere singura, deoarece nu am iubit. La un momentat toata lumea si-a luat iubitul/iubita si au iesit la dans, iar eu am ramas singura la masa, in momentul acela baiatul respectiv m-a invitat la dans. Apoi in timp ce dansam am inceput sa facem cunostinta, am vazut ca este un baiat de treaba si stie cum sa se poarte cu o fata. In ziua aia, ne-am inteles foarte bine. El mi-a spus ca nu are iubita, i-am dat numarul meu de telefon. A fost superb, dupa ce am plecat de la petrecere am vorbit cu niste prietene despre baiatul respectiv. Ele au inceput sa imi spuna numai lucruri urate despre acel baiat, precum ca esti golan si ca are un anturaj foarte periculos si dubios. Eu m-am intalnit cu el a doua zi si s-a purtat foarte frumos cu mine, am fost prin oras la o cafenea. L-am intrebat daca face sport si mi-a spus ca practica Kickboxing de 4 ani de zile. Cand l-am intrebat despre anturajul lui nu mi-a raspuns. Nu stiu ce sa fac. M-am cam indragostit de el big grin si imi place cum sa comporta cu mine. Am si eu nevoie de sugestiile voastre, va rog!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Sincer,nu te cunosc pe tine,nu il cunosc pe baiatul ala,cum este el,dar si eu am trecut printr-o experienta exact la fel,si a fost oribil.
Tot asa,era mai gen vagabont cu tigari droguri si chestii de genu. De fiecare data vorbea frumos cu mine,mergeam in oras se comporta frumos cu mine.
Si apoi,am realizat ca toate astea le-a facut ca sa ma aiba in patstraight face
Nu a reusit pentru ca mi-am dat seama la timpul potrivit.
Daca iti place de el, e ok, dar totusi, ai grija,pentru ca e putin cam ciudat sa te ia asa dintr-o data cand te-a vazut in ziua aia. Daca arati si bine,sunt mai multe motive. laughing

Crede-ma ca am trecut prin asta sad Si e genu asta de baiat care e asa mai vagabont,si vorbeste frumos cu tine,tu te indragostesti de el,esti cu el cateva luni sau poate si mai putin iar apoi, vrea sa te f**a, iar tu,indragostita de el, poti sa te lasi purtata de val.

E bine intotdeauna sa realizezi asta la timpul potrivit! Nu prea tarziu.
Pentru ca un baiat nu se indragosteste asa de o fata din prima seara cand o vede,ci doar sa zica,,e draguta,hai sa ma imprietenesc cu ea'', sper ca intelegi ce zic. happy

Cunoaste-l mai bine,vorbeste cu el, nu te lasa niciodata cum ar fi,,prada'',si incearca sa descoperi ce vrea el cu adevarat.
Daca e totul ok,lasa-l pe el sa faca primul pas,dar cred ca cu siguranta, el va vrea.

O sa iti spuna curand daca vrei sa fi cu el, dar spune-i ca intai vrei sa-l cunosti mai bine.
Daca vrei, mai vorbim despre asta.
Mult succes :*:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Conteaza cum se comporta el cu tine si cat este de sincer.
Faptul ca practica kick boxing de 4 ani este o explicatie pentru anturajul si faima lui proasta,dar in afara de asta,el are si un suflet in care ai intrat tu, lucru pe care lumea nu-l stie.
Deci, incearca sa te bazezi pe ce vezi si auzi de la el si nu pe ceea ce-ti spune lumea.Baiatul poate avea intentii bune, trebuie sa poti tu sa le cantaresti corect!
Mult noroc si multa dragoste iti doresc!

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu asculta gura lumii. ca daca e sa fi impreuna o sa fi cu el, nu cu lumea. cunoaste-l mai bine, inca nu te pune cu el, ramaneti la stadiul de prieteni. si urmatoarele dati mai tragel de limba in legatura cu anturajul. poate tu o sa fi cea care o sa il cuminteasca. cine stie.winking

| Allexandraaa a răspuns:

Mai iesi cu el, comportate frumos si daca veti avea oo relatie sa nu comentezi in fata lui daca face kickbox de 4 anilaughing succes :*

| lilstar a răspuns:

Hey, sa stii ca important e ce simti tu si felul in care se comporta cu tine. Poate a avut un comportament mai dificil cu alte perosne, acele persoane sung geloase.

Răspuns utilizator avertizat