| RalucaAlexandra a întrebat:

Este o poveste mai lunga, cer pareri sinceri si sfaturi.
Am fost cu un baiat 2 ani de zile, mi-a facut niste faze in trecut si din aceasta cauza eu am devenit geloasa( se schimbase!), de cateva zile el iesea cu o fata afara, pe care a vrut sa mi-o prezinte, dar aceasta refuza sa ma cunoasca, dar cand era singur ea iesea cu el. Am gresit ( sau poate nu) si m-am luat de aceasta fata( mentionez ca am fost destul de politicoasa) intr-un final, dupa ce am vorbit cu aceasta fata el era mai suparat, a spus ca l-am facut de ras si nu am avut incredere in el, ca m-am comportat ca o nebuna( si recunosc) si s-a despartit de mine, a spus ca nu mai vrea sa auda de mine, eu am plans in fata lui fara folos... de 2 zile il tot sun si ii dau mesaje sa ma ierte, dar el nu raspunde, azi am aflat ca el iar a iesit cu aceasta fata afara, l-am sunat si mi-am cerut scuze ca am fost geloasa dar i-am spus si ca se pare ca am avut motiv intemeiat pentru ca noi ne-am despartit si el iar a iesit cu ea... el mi-a inchis telefonul si mi-a spus sa nu-l mai caut. L-am sunat de multe ori, nu mi-a raspuns, iar la final i-am dat un mesaj in care mi-am cerut din nou scuze ca am reactionat asa, ca ii multumesc ca a fost 2 ani langa mine, si ca ii urez numai bine. Nu mai am de gand sa-l caut deoarece mi-a spus mai multe lume sa-l las in pace, i-am dat mesaj cu parere de rau si ca acum cica ar trebui sa-l las sa se linisteasca, ca ma va cauta el.
Intrebarea mea este, cum sa rezist indiferentei lui, sa fiu mai puternica, si daca voi mai credeti ca exista o sansa de impacare, adica daca el ar vrea sa-mi dea doar o lectie, il iubesc foarte mult si vreau sa ne impacam, nu pot sa cred ca a uitat asa usor doi ani. Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Mai asteapta o saptamana ca o sa stea cu fata aia

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fi si tu indiferenta, OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM sunteti tineri trebuie sa experimentati cat mai multe cearsafuri, scuza-ma dar 2 ani de zile te plictisesti de acelasi fel de mancare, lasa-l in pace, el sia refacut viata, refatio si tu

| RalucaAlexandra explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Crezi ca isi poate "reface" viata dupa doi ani de zile, in care am fost zi de zi langa el? In doar 2 zile? Sincer, cum e posibil sa nu ma mai iubeasca? happy El este si zodia leu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RalucaAlexandra):

2 ani de zile zi de zi langa el? halelelele maica sfanta eu as inebuni, acum la modul serios, s-a plictisit vrea sa incerce ceva nou, lucru care trebuie sa faci si tu

| Ririru a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De curiozitate te intreb, ai avut macar o relatie de lunga durata vrodata? Ai simtit dragoste? happy

| Ririru a răspuns (pentru RalucaAlexandra):

Timpul le rezolva.

Nu intra in polemici cu Verginica, acum am vazut ce fel de utilizator este laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ririru):

Da am simtit, dar sunt genul de persoana care se plictiseste foarte repede, odata ce vad ca se stinge incet flacara am si fugit

| Danysan a răspuns:

Eu spun sa te uiti la tine si sa te intrebi asa? Cine sunt eu carpa lui sau o persoana cu demnitate? Daca raspunzi la asta o sa intelegi multe.Ai gresit ti-ai cerut scuze si daca te iubea cu devarat te ierta.Adica pe bune e normal sa fi gelos cand iubesti dar el nu intlege asta.Nu ai dat cu parul ca te-ai luat de fata aia, poate na ai fi zis ceva jignitor dar se iarta pentru ca erai iubita lui si el daca ar fi fost lin lo cu tau cum crezi ca ar fi facut? Intreaba-l asta.Cine da cu picioru la o relatie e clar ca nu te mai iubeste.Inteleg ca esti suparat nu vb cateva zile dar e petarda sa ii transmiti asta de la mine si un mare pocnit daca se desparte de tine doar ca ai facut o criza de gelozie.Inca odata spun ca unii nu stiu ce e aia iubirea.Ce daca te certi trebuie sa te desparti, mai ales daca cel care a gresit isi cere iertare. Trist foarte trist pentru ca sunt doi ani.

| Striker14 a răspuns:

Zodia nu prea conteaza, afica pana mea, e o zodie... uite, eu cred ca mai exista o sansa, uite, eu am fost cu o tipa impreuna, am stat o saptamana, ne-am despartit, si dupa un an ne-am impacat, si suntem impreuna de 6 luni si cateva zile, deci daca la mine s-a putut, se poate si la tine. Nu iti pierde niciodata speranta happy

| ramonia a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Daca te cauta ii pasa, daca nu, inseamna ca e timpul sa treci peste. Gandeste-te ca insistand inrautatesti situatia, cred ca te-ai umilit suficient. Lasa-l in pace. Daca o sa fii brusc indiferenta, o sa se framante de ce si daca ii pasa o sa te caute el. Daca nu te cauta, nu e sa fie si gata. O sa gasesti un baiat ok pe viitor, insa din experienta asta ar trebui sa inveti ce greseli sa nu mai faci. Bafta

| EyelessJackLover a răspuns:

Cred sincer ca el nu te merita. Faptul ca tu esti o persoana geloasa nu ar fi trebuit sa va afecteze relatia, ci chiar sa va apropie unul de altul, pentru ca era o dovada ca iti este frica sa il pierzi, si el ar fi trebuit sa realizeze asta.
Daca el chiar te iubea asa de mut, nu s.ar fi despartit de tine dupa doi ani de relatie doar pentru ca te-ai luat de fata aia,si ca "l-ai facut de ras",ceea ce n-ar fi trebuit sa creada din moment ce se presupune ca tu ar fi trebuit sa fii cea mai importanta.
Ar fi trebuit sa te inteleaga, si sa iti explice totul, sa iasa mai putin cu respectiva fata.
Chiar daca ar fi fost prieteni foarte buni, putea sa nu iasa cu ea un anumit timp ca sa iti dovedeasca ca nu este nimic intre ei...
Nu stiu ce altceva sa zic...cel mai bine ar fi sa iti ocupi timpul cu hobby-uri, sau sa stai mai mult cu alti prieteni/prietene.
Sper ca te-am ajutat.

| deadrose2543 a răspuns:

Nu il mai cauta, nu are sens. Asa chiar nu o sa il faci sa realizeze ca a gresit sau ca te iubeste.Nu pot sa iti spun clar daca chiar va veni la tine sau nu daca ii arati indiferenta,dar iti pot spune clar ca daca ii vei da mesaje mereu n-o sa se intoarca. Am trecut prin asta.
Cel mai bine ar fi sa il lasi in pace si sa treci peste, poate el este genul de persoana mai libertin,care vrea sa iasa cu mai multe fete, sa aiba prietene fete si etc., nu este neaparat gresit din partea lui, dar fiecare are principiile si ideile lui.
Oricum nu merita sa te mai impaci cu el, daca el se supara ca i-ai spus fetei alea FRUMOS sa il lase in pace.
Am citit printre raspunsurile tale ca ati iesit zi de zi timp de 2 ani, crede-ma am fost in exact aceeasi situatie, am iesit timp de 3 ani impreuna incontinuu incat am ajuns sa fiu dependenta de el si sa nu mai am foarte multi prieteni,iar el a inceput sa simta ca vrea ceva nou si a inceput sa vorbeasca cu fete. Nu merita crede-ma.
Cel mai bine este sa incerci sa uiti de el, facand tot felul de activitati gen sa iesi afara cu prietenii tai, sa citesti o carte, sa te uiti la filme, probabil ai si niste hobby-uri ca oricum iti vei gasi pe cineva care chiar te merita.
Te pup