| Corasonsalvaje a întrebat:

Am nevoie de sfaturi va rog.Marti seara am iesit afara fara prietenul meu pentru ca eram foarte suparata si plangeam.El nu a iesit pentru ca umrarea un meci.A doua zi a aflat ca am fost afara s-a suparat foarte rau abia mai vorbea cu mine iar sambata s-a despartit de mine.Mi-a spus ca l-am tradat, ca ce ziceau aia de afara ca eu stau afara si el ca prostul in casa.Mi-am cerut mii de scuze i-am spus motivele pentru care am iesit si degeaba.i-am jurat ca nu am sa mai fac..Eu ii povesteam multe..am multe probleme in familie si doar el ma alina si ma strangea in brate si nu inteleg cum a putut uita totul. Dati-mi un sfat.ii va trece? ne vom impaca? Eu l-am mai iertat de vreo 3-4 ori..si ultima data cand ne-am certat(acum 2 luni)ne-am certat foarte rau si apoi el a dat mesaj am vorbit si ne-am impacat..si de atunci ne intelegeam de minune. zice si ca de cand e cu mine si-a neglijat prietenii..eu nu i-am cerut asta si statea si cu ei.Acum ce ziceti sa il caut eu? sa insist sa-i las timp? va rog ajutati-ma.Multumesc

Răspuns Câştigător
| xXPandaXx a răspuns:

Uite, Nu e rau ceea ce ai facut, cel putin eu te inteleg. Iar el daca nu a putut sa iasa, de ce s-a suparat? Ar trebuii sa inteleaga, explica-i din nou si din nou pana va intelege, iar daca nu, vorbeste cu cineva apropiat lui sa te ajute cu chestia asta. Asta nu prea e motiv de cearta, sunt unele si mai grave, dar depinde cat de sensibil e. Si stiu cum e sa ai probleme in familie si sa nu prea ai pe nimeni sa te aline si mna e bine ca ti-ai gasit pe cineva..Incearca sa-i explici toate chestiile astea, si in legatura cu contactul, daca nu vrea sa va intalniti, trimite-i un mesaj sau suna-l si spune-i ca vreti sa vorbiti ceva important, sincer dupa parerea mea ar trebui sa te inteleaga. Nu inteleg ce ai facut rau daca ai iesit afara pentru ca nu te simteai bine, dar ma rog, asta stie doar el. Bafta cu chestia astapuppy dog eyes Stiu ca doare foarte tare dar incearca sa te linistesti si sa fii calmapuppy dog eyes

| Corasonsalvaje explică (pentru xXPandaXx):

Multumesc pentru sfat.Am vorbit aseara la telefon exact cum vorbeam inainte, nu a mai rezistat si mi-a povestit tot ce a mai facut de cand nu am mai vorbit.MI-a spus ca poate faptul ca s-a despartit de mine a fost o lectie sau un test sa vada cum ma comporthappydaca mai ies fara el etc.

| xXPandaXx a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

E bun daca ai vorbit cu el si ati discutat pe tema astapuppy dog eyes Sper ca o s'o scoateti la capatpuppy dog eyes

12 răspunsuri:
| Nike20 a răspuns:

Incearca sa ii explici.dc ai iesit fara el. daca nu intelege..inseamna ca nu vrea sa te inteleaga..si mai bine il lasi..stiu ca e greu dar trebuie sa incerci

| Corasonsalvaje explică (pentru Nike20):

Am incercat.Degeaba.Da-mi un sfat..ar trebui sa il bag tot eu in seama? E posibil sa fie suparat foarte rau si sa-i treaca apoi sa se impace cu mine? Tu esti baiat stii mai bine.Mersi

| neutrino a răspuns:

Este o mare prostie sa accepti ideea ca intr-o relatie, prietenul tau poate fi si stapanul tau. Tu toate greutatile tale, cauta-ti un prieten adevarat!

| foxsilver a răspuns:

Daca tu l-ai iertat de 3-4 ori, acum e momentul sa te ierte si el pe tine de 10 ori!

| SunnyDay88 a răspuns:

E destul sa-ti ceri scuze o singura data! mai mult inseamna sa te umilesti in fata lui.

asta e motiv de cearta? sunteti copii si sunteti la inceput de drum, chiar crezi ca trebuie sa ai astfel de probleme? acum trebuie sa fie miere si dulceata daca nu e fa-i pasi! isi bate joc de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| SunnyDay88 a răspuns (pentru AniteiEduard1234):

Asa ca tine? ca nu vad sa ai vreo treaba cu topicul.prin urmare nu inteleg ce te bagi ca musca-n lapte. te manaca lipsa de atentie? caut-o in alta parte.
hai pa!

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

Nu mai merită nici-o şansă. Ce naiba, dacă are prietenă aia înseamnă că e şeful ei? Că ea n-are voie să iasă din casă fără acordul lui?
Dă-i Jet!

| jointandsmyle a răspuns:

Din ce spui tu..eu cred ca situatia AR TREBUI SA FIE CU TOTUL ALTA.tu ai un motiv mult mai intemeiat sa fi suparata pe el..adica tu sufereai dintr un anumit motiv si el in loc sa fie langa tine.te.a dat pe un meci de fotbal idiot. poate ca nu te merita..te.ai gandit la asta?