| Lexy ♥ a întrebat:

Hi! M-am despartit de prietenul meu de 5 zile, eu nu l-am mai cautat in schimb el da (am fost 2 ani si jumatate impreuna). Ma sunat dupa 2 zile sa iesim afara cu toate ca el pusese punct relatiei.Am iesit ne-am plimbat atata tot, nu am discutat despre noi dar el m-a pupat si am crezut ca e un pas spre impacare, si m-a tot sunat in fiecare zi de atunci de 3-4 ori pe zi sa vada ce facwinking eu am crezut ca lucrurile s-au linistit si ca vrea sa ne impacam si l-am sunat azi sa il intreb daca vrea sa iesim afara mi-a spus ca nu vrea ca e obosit, si ca oricum ce rost are sa iasa cu mine afara ca el e doar amic cu mine si ca nu a zis nimeni ca daca am iesit impreuna ne-am si impacat, i-am spus bine inseamna ca am inteles eu gresit.Acum spre seara am vorbit cu el pe mess si i-am spus sa ma lamureasca daca mai vrea ceva vreodata daca nu sa ma lase in pace.Si mi-a spus ca nu mai vrea ca ii pare rau de mine ca sufar dar si el sufera. dupa care mi-a spus ca se duce sa fumeze cand sa intors mi-a spus ca s-a gandit la cevawinking si imi spune sa fim amici o perioada poate ne dam seama unde am gresit si vorbim dupa, si vedem daca ne impacam.Am fost de acord dar el in perioada asta cat suntem "amici "vrea sa ma sune iar de 3-4 ori pe zi si sa mai iesim si din cand in cand pe afarastraight face Eu nu mai inteleg nimic.Nu stiu ce e cu el, si nu imi place deloc situatiasad el e si o fire mai introvertita nu stiu cum sa procedez el mi-a spus ca nu il intereseaza nimeni si nu vrea pe nimeni altcineva ca asta nu e o problema.Am incercat sa vorbesc cu el dar nu imi spune ce are pe suflet zice ca trebuie sa il inteleg si sa stiu ce arestraight face (asa imi spunea mereu) Voi ce parere aveti? Funditaaaa >:

Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Ca te iubeste, insa ii place sa se joace happy. Nu se gandeste sa te paraseasca.Insa e un fel de nehotarat -hotarat. Adica, da impresia ca nici el nu stie ce vrea, insa el undeva isi doreste sa va impacati. De ce nu incerci sa te comporti mai nu stiu cu el? Sa fii mai deschisa, mai... atragatoare? Eu sunt convinsa ca inca tine la tine. Vorba aia. Face pe nebunul insa se gandeste la tine happy. Poti afla asta daca iti gasesti un iubit temporar. Si atunci o sa imi dai dreptatewinking. O sa vezi cum se supara cand te vede in bratele altuia. Vb cu el, mai incolo, nu acum, si asa o sa clarificati lucrurilewinking. Succes!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O relatie se bazeaza pe 3 piloni: comunicare, intelegere si iubire. Din cate scrii, voi doi stati pe un singur picior, asa ca relatia voastra este cam subreda. Incearca sa-i mai descui limba, spune-i ca vrei sa-l intelegi, dar nu poti daca nu-ti spune ce are.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca o sa va impacati, dar este clar ca l-a deranjat ceva foarte tare la tine. Daca zice ca nu are pe altcineva, atunci tu i-ai gresit cu ceva, poate ca fara sa vrei. Faceti o pauza de o luna fara nici un contact, de nici un fel si apoi luat-o de la inceput, daca mai simtiti nevoia! Asa cum face el acum este ca in filmul "Adio dar raman cu tine!"! Spune-i ca nu esti ghicitoare in ganduri si daca nu comunica cu tine nu ai de unde sa stii ce are! Cred ca se si alinta putin!

| RloveR a răspuns:

Nu grabii lucrurile, lasa`le sa vina de la sine. Daca el a spus ca vrea sa fiti amici pentru o vreme, inseamna ca poate vrea o pauza, sa se mai gandeasca si sa isi faca ordine in minte.
Eu cred ca o sa va impacati, dar lasa deocamdata totul asa cum este!happy

| eububu a răspuns:

Pai el vrea doar sa se dea interesant stii dar e doar o chestiune de timp pana cant o sa va ceara sa va impacati app eu sunt baiat si de aia inteleg asa de bine crede-ma in cateva zile sau chiar vreo doua saptamani pana el o sa va ceara sa va inpacati trebuie doar sa astepti iesi in continuare pe afara cu el si asteapta sa faca el primul pas...

| LCD a răspuns:

Lasa lucrurile sa curga de la sine.
Veti vedea la final... daca merita sa ramaneti prieteni, daca trebuie sa reluati relatia sau sa incheiati orice legatura happy

| VoiceWithin a răspuns:

Te place inca dar este nehotarat, schimbat-or o data este vesel intr-o secunda este suparat, da-i timp, ii place si sa se joace, joaca jocul lui si vezi ce are de gand!

| GeorgiaA15 a răspuns:

Nu dispera! stii intr-o relati[de orice fel]trebuie sa comunici.cre ca voi nu ati comunicat destulbig grinvezi ce are stai pe capul lui

| cristiano93_5452 a răspuns:

Pai un exemplu minte si spune-i ca ai ti-ai facut un iubit sa vezi cum reactioneaza. daca nu nu imi dau seama faza asta al lui? poate din cauza ca e suparat numai stie ce spune?