| Jorah a întrebat:

Gelul de duș se poate folosi ca lubrifiant? Dacă nu, dați-mi exemple de alte chestii normale din viața de zi cu zi care pot fi folosite ca lubrifiant în timpul reacțiilor sexuale sau masturbare. Exclus salivă și apa.

20 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Gelul de dus NU se poate folosi ca lubrefiant la fel cum nici sapunul sau altceva destinat spalarii si care contine generic vorbind detergenti nu poate fi folosit.

Poti folosi insa unele creme de corp sau unele uleiuri de masaj sau lotiuni de corp insa mai putin.

Daca pretul e problema atunci cauta online Aquaglide. 4love ro au la 1kg 153 lei, cel mai avantajos pret. E pe baza de apa fara gust si miros putand fi folosit si in masajul erotic.

http://www.4love.ro/product/joydivision-aquaglide-1000ml.html

Revenind la chestiile din viata de zi cu zi, cele mai bune ar fi cremele hidratante de corp, nu hranitoare nu cu altfel de ingrediente active ci o crema uzuala de corp. Insa lucrurile nu sunt sigure acestea putand irita asa ca e pe incercate. Eu am folosit cu succes Milk and Honey de la Oriflame mai ales ca si mirosea foarte frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

As zice sa stergi ultimile 6 randuri, se scrie lubrifiant nu lubrefiant, din causa acestei greseli minore mi-am dat seama ca nu ai mai dat copy/paste, felicitari thumbs up

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

E o deformatie de viziune estetica asupra cuvantului. Stiam cum se spune pentru ca stiu engleza iar formele sunt corelate insa de cele mai multe ori nu imi dau seama si tot lubrefiant scriu.

E trist sa traiesti cu impresia ca nu exista si oameni cat de cat informati si sa-i acuzi in mod constant de copy paste si mai ales sa-i pandesti pe aici mai ceva ca aia de la wow biz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ce dor imi era de tine laughing Tu vorbesti de pandit baaalaughing uita-te la raspunsurile tale sa vezi pe cati ai corectat, am facut asta deoarece am vrut sa te simti si tu ca cel care, poate ca s-a grabit, a scris gresit iar tu ai sarit repede sa-l corectezi, degeaba iti merge gura daca nu ai cap si suflet. Sa fi iubit thumbs up

| Jorah explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu pretul e problema rolling on the floor))) sunt minor si nu cred ca imi da la farmacie =]]]

just say.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Se spune ca lichidul prespermatic poate contine spermatozoizi. Iata si explicatia de specialitate pentru cine-i mai toma necredinciosu

http://www.clopotel.ro/......r-141.html

O fi el un lubrifiant natural dar in general nu e de ajuns fiindca in cele mai multe cazuri e produs in cantitate foarte mica sau deloc.

| SimonaCristina a răspuns:

Nu e lubrifiant. Nu folosesc, deci nu-ti pot indica lubrifiante...

| Cristiann25 a răspuns:

Dar de ce sa te complici cu alte porcarii care nu sunt bune? Cumpara un lubrifiant de la durex sau mai stiu eu de la ce firme mai sunt ca doar nu sunt scumpe si termini povestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,gelul de dus nu este bine sa il folosesti ca lubrifiant. Apropo, la ce te referi cand spui "reactii sexuale"? Numai bine.

| Jorah explică (pentru anonim_4396):

M-am grabit, am vrut sa scriu relatii sexuale.

Dar altceva? nu vreau deocamdata sa cumpar din gama durex, etc. voiam ceva normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jorah):

Ok,am inteles.Ti-as spune altceva, dar am o varsta si imi este jena de atata tineret.Totusi,ca sa iti spun ceva:in mod normal,nu ar trebui folosit lubrifiant,deoarece,organul genital masculin, in timpul preludiului, genereaza singur o anumita cantitate de lubrifiant, care nu contine spermatozoizi, asa cum gresit au inteles foarte multi.Mult noroc si mult succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bre nea Nelule, acum sa fim seriosi, doar penisul genereaza acel lubrifiant, vaginul nu? Ar trebuii sa citeasca ce inseamna acela preludiu, daca il face cum trebuie( asta daca o face cu o fata) o sa fie lubrifiata de nota 10winking atentie la protectie si igiena ma Ground ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care a folosit "Untdelemn de la bunica" in avantul catre anusul prietenei lui. Nu stiu cat a folosit dar treaba s-a intamplat acum cateva luni, daca existau efecte secundare, aflam pana acum. Probabil nici uleiul de masline nu e rau. Sa ne anunti cum a fost.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Untdelemn (ulei de bucatarie), margarina, unt, maioneza, smantana, etc

| trixiiie a răspuns:

LUBRIFIANT DE LA FARMACIE ŞI DOAR ATÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂT!
Nimic nu e lubrifiant în rest! Să nu-ţi vină ideea cu creme sau ulei, că se pot întâmpla lucruri neplăcute.

| GeorgianD a răspuns:

Ma, esti nebun? gel de dus? nu incerca prostia asta

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns (pentru GeorgianD):

Foloseste-l numai in dus.

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns:

Buna. merge cu gel de dus. numai la du

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns:

Buna. merge cu gel de dus. numai la dus.

| Lupu_Gianina_1984 a răspuns:

Eu am luat lubrifiant de la mici placeri pe site http://miciplaceri.ro chiar ieftin 20 de ron!