| MihaiRazvan4502 a întrebat:

Bună seara! Ieri am avut un contact sexual cu prietena mea și totul a fost ok, dar nu am urinat după actul sexual. După aproximativ 2 ore, am vrut sa avem un alt contact sexual, am pus prezervativul pe cap, era pus greșit, l am răsucit și am început actul sexual, dar după 1 minut m-am oprit pentru ca mi-am dat seama ca trebuia sa iau altul nu, nu sa îl întorc. Exista vreun risc în situația asta? Tin sa precizez ca prietena mea are o problema hormonala si ia anticonceptionale in fiecare luna, timp de 3 saptamani. Le ia de vreo cativa ani.Va rog, am nevoie de ajutor rapid, dau funda, orice

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da!

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca iubita ta ia anticonceptionale zilnice, nu este nevoie sa te ingrijorezi ca ea nu poate ramane gravida.

| MihaiRazvan4502 explică (pentru Violleta2022):

Deci pentru ca ea ia anticoncepționale zilnice, pentru problema ei, în situația descrisa de mine mai sus, nu exista niciun risc pentru sarcina și e totul e ok, nu? Te rog, răspunde mi și dau funda

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

Anticonceptionalele regleaza ciclul menstrual dar si suprima ovulatia, deci femeia nu mai are perioada fertila si nici nu poate ramane gravida.
Atentie, asta daca ia zilnic pastila, la aceeasi ora, este total protejata.

| MihaiRazvan4502 explică (pentru Violleta2022):

Deci în situația prezentata de mine, nu ar exista riscul de sarcina, având în vedere toate cele prezentate de mine, nu? Aștept răspunsul și o sa dau funda

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

Nu vad cum ar putea ramane gravida, odata ce spui ca iubita ta ia anticonceptionale zilnic... fiindca acela este rolul lor, sa regleze ciclul menstrual si sa fie anti-conceptie.

| MihaiRazvan4502 explică (pentru Violleta2022):

Ea le lua pentru ca are ovare polichistice si intr-adevar, le ia ca sa aiba un ciclu menstrual regulat.Dar asta înseamnă că anticoncepționalele tot își fac treaba, nu? Pe lângă faptul ca reglează ciclul menstrual

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

Da!

| DorinaK a răspuns:

Uite de unde apar copii pe strazi! Daca-l face sa nu-l dea pe strazi. Il iau eu.

| MihaiRazvan4502 explică (pentru DorinaK):

Doar răspunsuri serioase, vă rog... dau funda, orice. Încetați cu prostiile astea

| DorinaK a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

De ce dai la... daca nu esti capabil sa intretii o familie?

| DigctikAadfgf a răspuns:

Nu exista frate niciun risc. Eu am facut sex cu 4 fete si 5 au ramas gravide, stai chill

| MihaiRazvan4502 explică (pentru DigctikAadfgf):

Pe bune? chiar am nevoie de răspunsuri serioase, pe bune acum...

| DigctikAadfgf a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

Glumeam frate, crede ma, iti zic din experienta mea de facut sex si neprotejat si fara anticonceptionale, nici daca vrei n o lasi gravida asa usor

| MihaiRazvan4502 explică (pentru DigctikAadfgf):

Deci nu exista risc de sarcina în situația prezentata de mine, nu? Aștept răspunsul și voi alege un câștigător. Mulțumesc

| DigctikAadfgf a răspuns (pentru MihaiRazvan4502):

La ceea ce povestesti tu ca s-a intamplat, chiar si daca n ai urinat, si adaugand si faptul ca ia anticonceptionale, as zice ca sansele sunt 0.001% sa se intample ceva nedorit, dar as merge mai degraba catre 0%.
Nu te mai panica, nu ai motive, stai linistit

| MihaiRazvan4502 explică:

Tin sa precizez ca prezervativul era Durex Extra safe. daca are vreo relevanta

| MihaiRazvan4502 explică:

Și în situația în care am urinat înainte de cel de al doilea act, ce riscuri exista? M am gândit mai bine și chiar nu mai știu dacă am urinat după primul act sau nu, dar parca sa zic ca am făcut asta