| luna27 a întrebat:

Buna seara! Ieri am avut un contact sexual neprotejat, partenerul ejaculand in mine. La un interval de 3 ore am luat pastila de a doua zi: Escapelle. Azi am inceput sa am anumite secretii transparente. Care sunt sansele sa fi ramas insarcinata? Va rog sa ma ajutati, sunt foarte stresata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca femeia sa ramana insarcinata EXISTA chiar si in cazul in care pastila de a 2-a zi a fost folosita cu numai 1 (UN) singur minut dupa ce OVULUL a fost eliberat din OVAR.
Esti sigura si convinsa ca pastila Escapelle a fost folosita intr-o ZI FERTILA a ciclului menstrual, care a fost/era situata cu minim O ORA inainte de a avea loc procesul de OVULATIE?
Fara sa oferi date cat mai precise in privinta tipului ciclului tau menstrual de a fi REGULAT sau NEREGULAT, a lungimii sale ca numar de zile, si a zilei din cadrul ciclului menstrual raportat la prima zi a ultimei menstruatii in care a avut loc sexul amintit, este cu totul IMPOSIBIL sa ti se poata oferi un raspuns care sa fie OBIECTIV, si pe cat posibil si corect. La o astfel de ghicitoare, iti poate raspunde doar Mama Omida care vede adevaryul in globul ei de cristal. big grin Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Escapelle are o sansa de eficacitate de 95%, ramanad totusi un procent de %5 ca sa poti ramane insarcinata, datorita corpului tau, care poate fii imun la acea pastila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Perseverenta reprezinta o calitate/virtute. Insa nu si in cazul in care perseverezi in PROSTIE rolling on the floor
"" acum 9 ore | Jassmina a răspuns:
Escapelle are o sansa de eficacitate de 95%, ramanad totusi un procent de %5 ca sa poti ramane insarcinata, datorita corpului tau, care poate fii imun la acea pastila.""
O noua mostra de raspuns cu totul IMBECIL, marca inregistrata @Jassmina laughing rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de protectie, sansele de a ramane gravida sunt minime

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Folosiți prezervativul data viitoare, corect, și de fiecare data!

| FaimosulRazboinic a răspuns:

Cand a ejaculat in tine n-ai fost stresata?