| Diana4drc a întrebat:

Cer ajutor urgent!
Am luat o pastila de Escapelle 1.5 mg dupa 20 de ore de la un contact sexual neprotejat! Tin sa mentionez partenerul nu a ejaculat in mine! Dupa ce am luat pastila la cateva ore dupa administrare a inceput sa ma doara burta si saam scurgeri maronii... Sunt sanse sa raman insarcinata? Va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca pilula ti-a fost prescrisa de ginecolog si ai luat-o asa cum ti-a spus medicul, ai sanse, dar foarte mici. daca ai luat-o dupa ureche, e posibil sa nu-si faca efectul si sa ai doar reactii adverse. Oricum, ginecologul tau trebuie informat urgent de aceasta sangerare care nu e deloc normala la atat de scurt timp de la administrare

| mona a răspuns:

Nu draga, ce ti s a intamplat tie sunt efectele,, adverse,, ale pastilei

| adyi370 a răspuns:

Nu ramai insalcinata daca nu a last acolo stai linsitia daca ie ceva ia aaaa aparat ca sa vezi daca esti insalcinata gaseti la farmacie si asa esti mai sigura ai grija

| ffflory a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, am avut aceeasi situatie, stai linistita e okwinking

| ffflory a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, stai linistita, e ok sa iti curga putin dupa ce ai luat pilula.winking