| DexterM14 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa. Mai schimbam uneori cateva vorbe la scoala, iar cateodata ne mai privim in ochi. Intr-o zi m-am intalnit cu ea, mi-a zabit, ne-am salutat si ne-am continuat drumul. As dori sa stiu cum sa o abordez si cum sa aflu daca ma place. Amandoi suntem mai timizi.

Răspuns Câştigător
| SeeDifference a răspuns:

Poi aicea e partea aia in care iti spun ca ai dat de dracu.
Daca sunteti amandoi timizi e o problema.
Bagate in anturajul ei si iesi in evidenta incearca sa o surprinzi si cand are nevoie de ajutor sau ceva tu sa fii primul care sare (sa n-o scapi din ochi) si in ore uitate la ea pana te observa apoi mutati privirea sau fai cu ochiul.
Poate o insotesti si pana acasa, o inviti la un suc ceva si acolo dezbate subiecte de genu:
-de cine iti place
-ce fel de baieti iti plac
si apoi intreab-o daca te place si apropie-te sa o saruti!
Iar daca nu poti trece peste timiditatea ta si sa o invigi probabil o sa ramai singur.
Fa-ti curaj si du-te la ea!