| Geo14 a întrebat:

Ne intalnim, vorbim, ne sarutam, toate buna si frumoase.Stam o zi intreaba impreuna. Aveam speranta ca ne vom impaca dupa o relatie de 1 an de zile.Visul meu fost spulberat. Una dintre cele mai bune prietene de-ale mele ii trimite un mesaj."Craciu fericit". Au continuat sa mai vorbeasca. A doua zi trebuia sa ne intalnim si aflu de fapt ca s-a intalnit cu prietena mea si cu inca 2 prietene.Si asta o aflu de la o colega de clasa. L-am sunat sa vad daca ceea ce prietena mea imi spusese era adevarat.Soc! Aflu ca da! Imi zice cu atat tupeu"Da e adevarat, tu ce credeai, intre noi nu mai e nimic de mult".
What? Si cu faptul ca ne-am intalnit, ne-am sarutat si mi-a zis ca ma iubeste ce s-a intamplat. Dupa ce s-a intalnit cu ea s-a racit.Mai tarziu aflu ca ei deja sunt impreuna. Cerul a picat peste mine. M-am dus si la "prietena " mea sa imi confirme. A inceput sa planga, zicandu-mi ca il place si ca asta e. Ei vazandu-se doar o singura data.Chestuia e ca nu am mai vorbit cu fata aceea pret de cateva luni bune, si nici cu el, Acum cateva zile ea m-a salutat si eu i-am raspuns.Am inceput sa vorbim sa ne reimprietenim si sa mai aflu cateva lucruri noi despre el.Si uite asa prin una prin alta ne-am reimprietenit, dar toti imi zic "ma tu esti chiar proasta.cum sa stai cu fata care ti-a furat prietenul", la inceput am urat-o, dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu e bine ce fac.La un moment dat mi-a trimis poze cu el si ea, ei intreband-pe prietena mea daca are poze cu le, stiu a fost un moment de slabiciune.Am luat pozele si am izbucnit in plans.Nu ma mai puteam abtine. Ea m-a luat in brate, consolandu-ma.Cu toate ca ar trebui sa o urasc pentru ce mi-a facut, nu reusesc cu toate ca atunci cand o vad imi vine sa o iau de par, dar trebuie sa ma calmez.Imi este extrem de dor de el, de tot, mereu imi aduc aminte de acele clipe, care intr-adevar au insemnat ceva pentru mine, fiind primul baiat care m-a sarutat.Cum as putea trece peste asta? Cum as putea trece peste tradare?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este vina ei, in nici un caz. daca cineva avea datorii fata de tine, era el. Si sa stii ca faptul ca te saruti din senin cu un baiat cu care ai avut o relatie, dar nu mai ai, nu inseamna deloc o reinnodare a relatiei. Ci dimpotriva, ca relatia se termina definitiv.

6 răspunsuri:
| Miley a răspuns:

Simplu! Gasesti alt baiat.

| deadea23 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie! Cea mai buna prietena m-a tradat. I-a parut rau, etc. Dar totusi.asta s-a intamplat acum 2 ani, si uite ca inca mai suntem bune prietene. De ce? Pur si simplu, nu tin cont de chestia asta, stiu ca doare pe moment, dar dupa iti dai seama ca acea prietena ti-a fost alaturi la bine si la greu, baiatul a fost de completare.Chiar daca am pus mult suflet in relatia aia, nu vad de ce m-as mai consuma, nu? Chiar nu ar merita din moment ce lui nu i-a pasat.

Incearca sa treci peste asta, gandindu-te, chiar merita sa plangi pentru el? Ti-a facut ceva bine? Am inteles. ti-a oferit momente de neuitat, dar totusi, cu ce ai ramas? Cu o amintire frumoasa, doar atat! Ca in rest, a mai si facut-o pe prietena ta sa te tradeze.
Cel putin, iart-o pe prietena ta, dar nu uita acest gest, care putea sa si lipseasca!

Iti doresc cat mai putine servetele, si crede-ma nu te mai consuma ca peste cateva luni, ani, o sa iti para rau ca ai plans pentru ceva care nu a meritat! Crede-ma! Stiu ce spun.

Peace.

| Niros19 a răspuns:

Eu stiu un singur mod iti gasesti alt baiat pe care sa-l placi si e lsa te placa alta metoda nu vad pur si simplu il uiti dar stiu ca nu poti s-o faci dupa ce ai tinut la el la fel mi s-a intamplat si mie cu o fata

| DroGuleTz a răspuns:

A da pai eu o ciufuleam sua nu ii faceam si eu la fel daca nu zi ca scuze nu inteleg ce spoi nu vb limba tarfelor laughing))))))) nu o asculta si incerca sa-ti faci alt prieten si sa il uiti e un mitocan un baiat asas uni baieti sau toti laughing) ma rog pup si nu mai fi supinata nu e bine :X:*

| claudizzz a răspuns:

Deci in primul rand, cred ca te conssumi prea mult, in al doilea rand eu nu as-i mai vb cu fufa aia de fata care ti-a furat preietenu, adica wtf ce fel de prieten e ala care iti face rau si sa mai aiba si tupeu sa te consoleze stiind ca daca el nu ar fi existat ar fi fost totul ok.Girl get over, nu merita!

| ChemicalRomance a răspuns:

Hmm...am trecut si eu, exact prin aceeasi chestie. Prietena mea cea mai buna m'a tradat. nu poti sa trece peste tradare asta e sigur... dar macar poti incerca pentru ca na tot timpul iti vei aminti ce a facut, iti spun din proprie experienta. E totusi ok sa vb cu prietena ta, dar sa lamuresti si cu fostul.adica na poate inca mai tine la tine macar putin. :p baafta! sper ca te'am putut ajuta:*