| Ald527893 a întrebat:

Buna TPU.
Cum as putea sa ma bag in seama cu baiatul de care imi place? Tin sa mentionez ca amandoi suntem timizi si rusinosi si ne vedem doar in autobuz dar nu vorbim intre noi,doar ne privim.
Câteodată,in autobuz, cand este loc liber vine si se pune numai langa mine.
Cum as putea sa ma bag in seama cu el?

8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Bagă-te in vorba cu el. Complimenteaza-i și tu ceva dacă nu îți vine o idee de discuție, intreba-l de unde și-a luat respectivul obiect și mai vezi tu după. Vorbește pana și de autobuz, găsești tu un subiect laughing fa-ți curaj doar.

| 1997onur a răspuns:

Pai nu ști vorbește cu el.

| Ald527893 explică (pentru 1997onur):

M am referit cum sa incep o dicutie cu el.La asta m-am referit

| 1997onur a răspuns (pentru Ald527893):

Pai de unde sa știu eu?laughing))) zi și tu ceva acolo salut bună haloooooo nu ști zi ce vrei tu cum vrei tu cum ști tu mai bine așa cum ești tu cu adevărat

| Oanaoni a răspuns:

Toată faza e să lăsați timiditatea deoparte și să aplici ce îți dorești. Când eram mai micuță aveam și eu aceste "frici", stări, etc..acum,la 19 ani, îmi vine să râd! Sigur, e normal să avem emoții, dar dacă nu încerci e mai urâtă treaba. Ce se poate întâmpla? Nu riști, nu câștigi! Hai, curaj! ♡

| Lolasticc a răspuns:

Poti sa începi cu un "bună, ce faci" si de acolo sa iti arati interesul și sa îl întrebi mai mult lucruri