| AndaluziaM a întrebat:

Buna Seara, imi place de un baiat care canta la fel ca si mine el de vreo 7, 8 ani eu de vreo 3 ani, problema este urmatoarea:
El are 21 iar eu 16, noi ne cunoastem ne mai dam sfaturi musicale dar nimic mai mult deoarece nu am vrut sa ii spun.
Intrebarea este urmatoarea : Este mai bine sa astept (toate la timpul lor ) sau sa ii spun ca il plac. caci ma gandesc ca intr-o zi "drumurile noastre se vor intalni" si atunci vom avea ocazia sa vorbim mai mult, sa ne cunoastem, si sa iesim.
Astept sfaturi FUNDDAA!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l sa faca primul pas daca o vrea. Cat despre sfaturi: unele gramaticale n-ar fi mai bune?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul la varsta lui e student si e la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, sunt sigur ca nu ti-a manifestat interes pentru ca esti minora, de ce sa riste sa ajunga la inchisoare pentru pedofilie?

| neutrino a răspuns:

Normal este ca tu sa nu-i apui nimic. El este destul de mare astfel incat, atunci cand este cazul, sa vorbeasca primul.

| R0R0 a răspuns:

Eu zic ca toate la timpul lor. Eu nu as risca sa ii spun ca il plac.Nu stii ce reactie poate avea.

| Bobby711 a răspuns:

Dragostea adevarata rezista in timp voi doi nu sunteti la nivelul asta sa zic asa. Daca vei astepta prea mult sa fi sigura ca il vei pierde cand va intalnii pe alt cineva daca vei astepta prea mult vei pierde sansa sa ii spui ce simti.
E prostesc sa crezi ca poate va veti intalnii printr o coincidenta pana la urma lumea e mult mai mare decat crezi. Cred ca aveam 14 ani cand am ajuns acasa si bunica mi a spus ca sora mea inca nu a venit acasa asta e cel mai bun exemplu care pot sa ti l dau, in momentul ala mi au trecut prin cap toate drumurile, potecile, stradutele etc pe unde ar putea fi si mi am dat seama cat de neputincios eram pana la urma am gasit o la nici 15 m la o vecina. Ideea e ca daca ii dai drumul puteti merge pe strada fara sa realizati ca ati trecut unul pe langa altul. Si ce vei face cat timp veti fi despartiti te vei sta cu gandul la el mereu si te vei gandiiii oare ce se intampla daca ii spuneam ce simt sau ceva de genul. Vei regreta ca nu ai facut o.
Chiar si asa tu decizi ce vei face si ai grija sa nu profite de tine el are mai multa experienta ca tine la lucruri de genul asta si pana la urma sti cum sunt baietii :p

| AndaluziaM explică (pentru Bobby711):

Mdea mi-se pare imposibil sa ajung la el sta mereu plecat cu spectacole, evenimente, etc... apoi pe 11 incep liceul..atunci chiar nu o sa mai am timp..ca sunt dupa amiaza.dar il plac, ne potrivim destul de mult.dar daca stau sa ma gandesc nu cred ca e reciproc chestia asta ar trebui sa ne cunoastem mai bine, eu stiu cum sunt eu...el nu stie

| Bobby711 a răspuns (pentru AndaluziaM):

Probabil nu te vede ca pe o posibila iubita din cauza ca esti prea tanara. Chiar si asa nu trebuie neaparat sa cunosti o persoana sa o iubesti imi amintesc cand m am indragostit eu prima data habar nu aveam cine era nu o mai vazusem in viata mea dar simteam ceva pentru ea chiar si atunci dupa un timp am inceput sa vorbim sa iesim si am parcurs tot drumul cu cat aflam mai multe despre ea cu atat o iubeam mai mult. e bine sa te distrezi acum cat mai ai timp ca dupa nu vei mai avea timp. si daca zici ca incepi liceul primii 2 ani poti sa ii petreci dupa va trebuii sa te pui pe invatat prin urmare o relatie iti va sta in loc important e sa iti pregatesti viitorul restul va veni de la sinewinking

| AndaluziaM explică (pentru Bobby711):

Da posibil...laso dracu..imi vad de treburile mele