| deealove1 a întrebat:

Intrebarea mea este legata de un baiat.

Am postat cu o luna -2 inainte o intrebare, daca un baiat ma place, el se uita ereu la mine si imi zambea etc uitati-va daca vreti.

Acum urmeaza intrebarea actuala: la un moment dat s-a combinat cu o fata si m-a uitat complet adica era aerian dar de o saptamana incoace a revenit la vechiul obicei adica sa ma sacaie si sa ma enerveze, se joaca mereu in parul meu, ma ciupeste si se uita mereu la mine... Credeti ca ma place? Nu stiu ce sa cred am vazut ca si cu alte fete se comporta frumos dar cu ele este mai apropiat cu mine nu prea are cum. astept raspunsuri cat mi explicite si elaborate+sfaturi ce trebuie sa vad

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Orice baiat daca nu e apropiat de tine si se poarta frumos e clar ca te place.Eu am impreisa ca te-a placut de prima oara dar daca tu ai fost mai asa si nu i-ai dat de inteles ca si tu il placi.Adica, sa vrei ceva cu el probabil ca a cautat pe altcineva.Insa vezi tu Inima bate doar pentru cineva.Asa ca tu esti aceea.Vb cu el si nu il mai scapa acum avand in vedere ca si el e interesat de tine. Treci peste bariere si vei afla lucruri care or sa te fascineze!

| deealove1 explică (pentru Danysan):

Si eu cred ca ma place dar mi-e frica ca ma insel si dupa tot eu as suferi...cum sa mi dau seama 100%...l-a intrebat o fata pe ask.fm daca ii plac blondele sau satenele si a zis satenele eu sunt blonda ..deci. nu se prea potriveste.
Eram o data cu o colega, el si inca cativa prieteni si vorbeam cu fata aia de baiatul perect din punctul meu de vedere si l-am descris intr-un fel pe el si toti au inceput "ai auzit mai"." esti perfect pentru ea" "te place" si el doar ranjea la mine.

| Angel999999 a răspuns:

Se comporta asemenea cu toate fetele, insa cu tine se comporta ca un prieten. Aceasta este diferenta, daca doresti sa fie ceva mai mult, go on! fa tu primul pas..sau dai de inteles anumite lucruri..si va da roade!