| Mitroi_Alexandru_1999 a întrebat:

Bună seara lume! Fiți atenți am și eu o dilema. Merg cu o fata la sala, am mers cu ea la concert, ne-am ținut de mana, zâmbete, alea alea.Dar e o mica problema, ea are prieten plecat în afara și el sta doar 30 de zile pe an acasă. Sa continui cu ea sau sa o las așa?

26 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Si tu ce crezi? E frumos din partea ei sa faca asa ceva? Sa insele?
Asta depinde ce fel de baiat esti tu. Daca-ti doresti distractie, ditreaza-te cat vrei cu ea, ca doar ai timp destul. Daca vrei ceva serios si stabil pe viitor, imi pare rau sa-ti zic dar cu genul asta de persoana nu se poate. Gandeste-te ca ai putea sa ajungi si tu la fel ca prietenul ei plecat in strainatate. Adica sa te insele big grin. Ti-ar conveni? Eu unul nu as putea sa am incredere intr-o fata ca ea, stiind ca a facut ce a facut. Iar increderea este foarte importanta intr-o relatie.

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Nemessys):

Nu vreau ceva serios, dar n-am prietena și ea chiar ma atrage fizic
Nu știu, nu e prea moral, dar as cam continua cu ea și din aceasta postura

| Nemessys a răspuns (pentru Mitroi_Alexandru_1999):

Atunci go for it big grin Have fun!

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde doar de tine. De ceea ce doresti sa obtii in mod real, o simpla prietenie, amicitie sau si ceva mai... sentimental. big grin

| Doru199999 a răspuns:

O sa fiu direct, daca nu o sa fii tu o sa fie altul.
Deci dacă chiar îți palece, fa-ti de cap.
Tu nu ai nici o vina ca ea nu își respecta iubitul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce face cu el când vine în țară. Depinde ce faci tu cu ea, alea alea.
Depinde ce relații sunt între ei, ce promisiuni și-au făcut.
Te poți gândi și așa. O să fiu eu cu ea, și o să fiu eu plecat din țară. Ea tot așa o să se poarte?

| Sofer a răspuns:

Acum e cu tine. Distreazate cu ea si sa fie si ceva amoros in pat.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să nu continui. Dacă va afla prietenul ei va suferi. Înșelatul provoacă suferință.

| AMa19 a răspuns:

Buna. Dacă tu esti atras de ea si crezi ca poate exista ceva mai mult decat o simpla aventura, cred ca ar trebui sa continui. Având în vedere că ea accepta gesturile astea micuțe inseamna ca simte lipsa de afectiune si este dispusă să le împărtășească alături de tine. Relațiile la distanță sunt dificile, chiar dacă ai sentimente pentru persoana aceea, lipsa ei se resimte oricum, asa ca ajungi constient sau inconștient sa cauti atenție sau momente de tandrețe in alta parte.
Însă ar fi mai ok ca inainte sa iei o decizie sa fi atent si la ea, daca este dispusă să pornească alături de tine sau mai exact ce isi doreste.
Multa bafta.

| Bariel a răspuns:

Eu zic sa te interesezi si de prietenul eihappy sa nu fii prins la mijloc. Odata si odata se va afla...si daca omul e mai orgolios e posibil sa si redirectioneze furia spre tine, si sa se intample o nenorocire

| Goete a răspuns:

30 de zile cat e acasa prietenul te poti abtine sa n-o vezi

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

De unde stii ca inseala si nu trece la o noua relatie?

| Nemessys a răspuns (pentru Goete):

Diferenta dintre inselat si a trece la o noua relatie, este sa-i spui partenerului cand ubli cu altcinevawinking si ca (posibil) te-ai plictisit de el si vrei sa treci la alta relatie.

| plantezridichi a răspuns:

Niciodată sa nu stai cu cineva care înseala / părăsit pe cine pentru tine pentru ca la fel de ușor poate sa facă la fel cu tine

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

Si ce te face sa crezi ca nu i-a spus?
Si care este momentul in care trebuie sa ii spui, Domnule Reteta si Doamna perfecta?
Cat de experti sunt unii in a condamna pe altii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu,nu așa se face, doar când ești 100 mie sigur că merge cu celălalt ii spui că ai găsit pe altcineva, ca nu cumva sa ramai singurel o vreme, ce facem? Fugi după 2 iepuri și nu prinzi nici unul.
Și nu ii spui, gasesti pretexte de cearta pentru a se destramă relația în timp ce ești cu celălalt partenerwinking

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi trag palme cum de nu m-am gandit la asta rolling on the floor. Ai dreptate.
Mai ales la faza cu. nu ii spui asa direct..Il provoci, il enervezi, il faci sa zica /sa faca anumite lucruri ca dupa sa ai motiv. laughing). Gen. sa-l supere si el sa-l jigneasca si dupa sa faca pe victima : TE-AI TIPAT LA MINE SI M-AI JIGNIT! GATA NE DESPARTIM!

| Nemessys a răspuns (pentru Goete):

Eu scriu un raspuns pe baza a ceea ce a scris cel care intreaba. nu am de unde sa stiu toata povestea. happy Ti-am zis. nu e frumos ce face acea fata.Sa ai iubit in strainatate dar aici sa umbli cu altul. Hai. daca ti-e ca amic inteleg, dar sa te tii de mana cu el? Ce naiba?

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

Eu doar te-am intrebat ce te face sa crezi ca nu i-a spus sau de ce iti place sa judeci pe cineva fara sa stii detaliile.

| Nemessys a răspuns (pentru Goete):

Ok. pe aia nu am de unde sa o stiu. Dar din moment ce in intrebare scrie ca (inca) ARE PRIETEN in afara, eu ce pot sa inteleg din asta? Ca daca i-ar fi zis,, avea", nu,, are".

Si cum adica judec? Pur si simplu genul ala de fete nu mi se par de incredere. Tie ti-ar conveni ca tu sa fii plecat in afara si prietena ta sa iasa cu altii?

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

Chiar daca ai prieten, exista un moment in care il inseli daca iti apare o noua relatie. Vine de la sine si abia apoi iti dai seama si ii spui. Asta nu inseamna ca nu e frumos.

| Nemessys a răspuns (pentru Goete):

Moral vorbind, ti se pare normal? Ca mie nu. big grin Odata ce ai pe cineva, ii esti fidel. Daca din intamplare nu mai merge relatia, ii spui frumos si va luati ramas bun tot intr-un mod frumos happy. Nu cu ura sau sa va barfiti unul pe altul la prieteni sau la viitorii parteneri. Si nu pot sa inteleg, daca ai relatie, cum naiba mai poti sa ai ochi pentru altcineva sau sa incepi sa simti sentimente pentru altcineva, din moment ce stii ca ai un partener care are tot ce-ti doresti. S-a dus dracu lumea si relatiile happy. Numai pe inselat si distractii.

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

Tu nu ai fost indragostit(a)...
Sau nu ai avut pe cineva care nu stiai ca nu encel/cea adevarat(a) pana cand a aparut cel/cea adevarat(a) - si nu e vorba de. koral, e vorba cabte lasi vrajit de moment si la urma urmeinfaci ceva pe moral. Lucrurile se intampla si apoi, moral, ii spui celui/celei avut/a. E un lucru normal si firesc.
Si nici macar Tu nu ai rezista unui moment adevarat, cu tot moralul tau.
Moral e corect sa ii spui DUPA ce ti-ai dat seama si Dupa Ce lucrurile s-au intamolat, ca n-ai cum sa fii Nostradamus si sa anticipezi. Sau poate nu e vorba de cel/cea adevarata, ci de o aventura de o noaote cant te-a furat vraja. Se intampla, si Moral, ii spui dupa.

| Nemessys a răspuns (pentru Goete):

laughing) Deja m-am convins.
Apropo, nu inteleg mai nimic.Citeste naibii raspunsul inainte sa-l scrii. Spor la inselat si distrus pe altii.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce vei face cand iubitul ei se intoarce?
Nu crezi ca ar trebui sa-i ceri ei, sa decida cu cine vrea sa ramana?

| Goete a răspuns (pentru Nemessys):

Am o relatie deschisa, deci nu ne inselam