| Corasonsalvaje a întrebat:

Buna TPU.Ce credeti?laughing) Vineri seara baiatul asta care s-a jucat atat cu mine m-a sarutat m-a tinut in brate toata seara iar cand a plecat acasa m-a luat in brate si m-a sarutat din nou. Apoi sambata seara a stat toata seara cu mine mi-a povestit ce a facut la fotbal..si la fel cand a plecat acasa m-a sarutat ca de plecare.Duminica insa a plecat la plimbare cu niste prieteni si eu eram acolo cand a plecat dar nu m-a intrebat daca merg si eu nici macar nu mi-a spus :"pa". apoi seara am vb a mers cu mine acasa.Credeti ca ne-am impacat? ca tot ceea ce a fcaut vineri si sambata a fost pentru impacare? Eu ma gandesc ca el s-a despartit ultima data de mine ca sa se apropie iar de mine dar de la inceput..sa o luam de la capat.Si a reusit pentru ca v-am mai spus dupa ce s-a despartit de mine eu am renuntat la el si nu mai vorbeam cu el. dupa cateva zile a inceput sa se bage in seama si sa imi povesteasca tot ce facea..se apropia de mine.Si eu am intrat in jocul lui.Si acum simt ca il iubesc mai mult.De ce nu vrea sa renunte la mine? Ce credeti?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te iubeste si regreta ca ai suferit din cauza lui, mai da-i o sansa

| valentingb a răspuns:

Cum adica, "de ce"? Orice baiat ar vrea o fata care sa ii ierte orice si pe care sa o invarta cum vrea el. Imi pare rau pentru tine, dar nu te-a intrebat daca mergi cu el pentru ca nu avea nevoie de tine atunci si nu ti-a spus nici macar "pa" pentru ca nu are pentru tine nicio urma de respect. Ca sa nu mai spun, iubire. Imi pare rau.

| Biankka a răspuns:

Eu cred ca te place cu adevarat si a regretat ca te-a facut sa suferi.Probabil a vrut sa aveti o relatie mai apropiata, mai stransa si sa fiti mai uniti decat ati fost pana acum.
In general, daca unui baiat ii place de o fata, face gesturi prin care sa o faca sa inteleaga ca o place, dar daca e cu prietenii nu prea vrea sa para sentimental.

Cu siguranta te place si cred ca ai facut ce trebuia.Ai nevoie de o tarie titanica sa ierti o persoana care ti-a gresit si respect toate persoanele care fac asta.

dar exista si a doua varianta.Sa spunem ca el era impreuna cu tine pentru interes, iar dupa ce a vazut cat de greu e sa fie fara acel sprijin a vrut sa il aibe inapoi ca sa ii fie lui mai usor.

Prefer totusi sa cred ca el te place si ca ai facut alegerea potrivita, dar fii atenta sa nu te orbeasca iubirea! Uneori cu cat esti mai indragostita, cu atat mai mult esti si vulnerabila!

Succes!
Si... daca nu te deranjeaza...o fundita nu ar stricabatting eyelashes

| Burdusel_Ana_1985 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti deschis cu prietenul tau. Citeste si aici, sigur te intereseaza:
http://www.addox.ro/sfatul+annei/impacare+sau+doar+prietenie%3F+/498