| AllenS a întrebat:

Ma tot enerveaza o intrebare. Astazi am facut dragoste cu prietena fara sa folosesc nimic. Ne-a luat valul (si da, stiu, "protejeaza-te"), dar ne-a luat valul. Nu am ejaculat in ea, dar imi e teama de acel lichid seminal (sau cum se numeste). Am ejaculat de dimineata, dupa care m-am spalat si am urinat (inteleg ca asta curata ce a mai ramas din spermatozoizi) si apoi, dupa aproximativ 5 ore s-a intamplat "prostia", dar nu pot sta linistit fara sa fiu sigur ca nu sunt sanse sa ramana insarcinata. Totusi, nu-i momentul sa fiu tata. Ei ii e frica sa foloseasca pilule de a doua zi. Ah, si apropo, era virgina si nu a fost o penetrare puternica, nu a curs nimic, nu s-a auzit nimic (gen: s-a rupt chestia aia). Nu ma pricep la biologie!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dat fiind ca era virgina (nu se putea auzi nimic, himenul e prea subtire ca sa se rupa cu zgomot, iar sange curge doar la o parte din femei), riscul de sarcina este de cam 30%. Nu stiu cati ani are ea, dar daca are sub 19-20 de ani, nici nu poate lua pilula de a doua zi fara riscuri majore. Asa ca sunt sanse de sarcina, nu foarte mari, dar nici neglijabile

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Eu nu știu de ce nu v-ați protejat, mai ales că erai conștient că putea rămâne datorită lichidului seminal.
Iar ea, dacă știa că îi va fi frică să își asume greșeala și imprudența de care a dat dovadă, trebuia să te atenționeze că nu o va face neprotejat.
Mergeți amândoi la medicul ginecolog pentru a-i prescrie pilula de a II-a zi (asta în cazul în care nu vrea să fie mămică).
Baftă!

| maradi3 a răspuns:

Nu te-ngrijora deloc, daca ar fi sa ma iau dupa zisele tale:am facut dragoste cu prietena fara sa folosesc nimic"...laughing))Nici macar un deget acolo, ceva?happy

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Stai linistit nu va ramane insarcinata... odata ce nu ai lasat in ea nu e nicio problema...si daca a ajuns foarte putin ea trebuie sa se fi terminat in acelasi timp cu tine. Nu trebuie sa te protejezi obligatoriu de exemplu eu tot timpul am facut-o neprotejat si prietenul meu a lasat in mine pentru ca eu nu ma ridicam si pentru asta nu am ramas insarcinata. Se poate sa va terminati in acelasi timp amandoi si tu sa lasi in ea si sa nu ramana insarcinatal. Deci stai calm happy

| ARSENÁL a răspuns:

Sper sa nu aveti ghinionul de a suporta consecintele.
Noroc si sa fie bine!

| Hydroz a răspuns:

Ai pus-o. Felicitari, o sa fii un tata minunat!

| AllenS explică:

Continui aici. Dupa toata sperietura a luat pilula de a doua zi. Dar ma intreb daca nu a luat-o prea tarziu. Faza s-a intamplat sambata pe la ora 17 si a luat pilula luni de dimineata la ora 8 (pe prima). Acum, au trecut cateva ore, dar stiu ca termenul este de 72 de ore. Mai sunt sanse, acum, si dupa ce a luat pilula sa ramana insarcinata?