| acsva a întrebat:

Buna seara,
"menstruatia" peste sarcina, poate fi diferentiata de menstruatia normala prin dureri?
daca am avut dureri ca la o menstruatie normala, si sangerare, exista sansa de a fi insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista menstruatie peste sarcina!
Sangerarile intre menstruatii au alte cauze si o sarcina!

| helpforyou a răspuns:

Sângerarea de implantare poate fi mai ușoară decât menstruația și poate fi însoțită de dureri de burtă sau de spate mai mici.

Durerile pot varia de la femeie la femeie și pot fi similare cu durerile menstruale.Alt simptom este sângerarea este mai ușoară și mai scurtă decât menstruația obișnuită.

| iulia0514 a răspuns:

Dacă ai avut sângerări normale la fel ca la menstruație nu prea ar trebui să-ți faci griji!