| GabiArian22 a întrebat:

Buna seara prieteni.Problema este ca o fata m-a dat complet peste cap.Vorbesc cu ea de ceva timp zilnic, pot spune ca am ajuns sa fim cei mai buni prieteni, ne spunem orice, dar fata este foarte schimbatoare si foarte nehotarata. Ceea ce vreau sa spun este ca in unele momente se comporta cu mine ca si cand as fi persoana la care tine cel mai mult in lumea asta, este calda plina de afectiune si plina de sentimente, iar apoi nu trec nici macar cateva ore si este total indiferenta, nepasatorare.Problema este ca am ajuns sa ma indragostesc de ea, si nu stiu ce sa fac, cum sa rezolv misterul asta, sa imi dau seama daca ma place sau daca doar vrea sa se joace cu mine. Poate imi puteti da voi cateva sfaturi, lucru pentru care v-as ramane dator.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum rezolva tu misterul feminin, au incercat multi pana acum...

| StefanChriss a răspuns:

Am avut neplacerea de a ma afla in situatia ta, si chiar de a avea o relatie cu o astfel de fata, si-ti zic ca e o risipa de timp, nervi si eventual bani cu fete de genul. E buna cel mult ca "friends with benefits", dar atat. Sa nu cumva sa faci prostia sa te lasi indragostit de o asemenea fata, ca iesi sifonat laughing. Daca vezi ca incepi sa ai sentimente fata de ea, retrage-te acum, cat mai poti, pana nu-i prea tarziu big grin. Daca o sa stai cu ea, o sa fie inconstanta in sentimente, o sa fluctueze, de la momente in care te adora, si pare persoana cea mai indragostita de pe lume, la momente in care nici macar nu are chef sa te vada, sau sa-ti vorbeasca. Crede-ma, nu vrei asta!

| Burlacu006 a răspuns:

Te place dar nu e sigura pe ea, incearca sa vorbesti si tu cu ea, zii ca vrei sa fiti mai mult decat prieteni si ca ti la ea.multa bafta

| Nestii a răspuns:

Nu știu ce să zic. Ceva, ceva, cred ca e. Discută cu ea, asta dacă ești îndrăzneț laughing. Sau poți să o inviți la o întâlnire. happy Ca să vezi ce vă doriți amândoi. Baftă!