| David0391 a întrebat:

Bună seara! Prima oara când adresez următoarea întrebare "online ".
Sunt împreună cu o fata de 2 ani, avem un copil frumos și sănătos împreună, locuim împreuna și ne înțelegem oarecum, partea proasta e următoarea.
Săptămâna trecută telefonul meu a cedat și am împrumutat telefonul ei (vechi) pentru câteva zile și desigur am găsit poze cu fostul ei, am tăcut din gura și zilele astea am împrumutat laptopul ei vechi ca calculatorul meu era la " upgrade" și desigur ca din greșeală am dat peste poze cu alt ex de al ei, nu vreau sa exagerez sau altele, dar totuși... care e legătura? De ce ar tine poze vechi?

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca încă îl iubește, unu la mana și doi la mana, nu e treaba ta de ce tine poze cu fostul

13 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Voi aveți copil și nu sunteți căsătoriți?

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt amintirile noastre si este normal sa le pastram, chiar daca sunt relatii terminate si incheiate, care nu te afecteaza pe tine deloc. Focuseaza-te cum sa-ti faci tu nevasta fericita mia departe, ca de asta depinde prezentul si viitorul vostru si considera-te super-noroco ca te-a ales pe tine si este cu tine, in loc de un "fost" iubit cu care si-a incheiat relatia demult.

Sincer, cat de gelos poti sa fii, pe niste amintiri vechi de-ale sotiei?
Nu este normala atitudinea ta, ca nu ai dreptul sa te superi pe trecutul nimanui!

| f1635 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cand eram casatorit cu prima sotie avea un album plin cu poze intre care si ''fosti''.
I-am atras atentia sa ''scape'' de poze si pentru ca nu a inteles i le-am dat sa le manance. Am iertato si am acceptat doar sa le mestece.
Da-i poze sa le mestece, boy!

| Violleta2022 a răspuns (pentru f1635):

Bravo, si uite asa te-ai ales cu un divort!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ar tine poze vechi? Ca să se uite la ele.

| doctorandus a răspuns:

Nu e treaba ta. Dacă vei face exces de gelozie te va părăsi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti. Daca ati ajuns in punctul in care aveti copil oare nu consideri ca ar fi mai intelept sa o intrebi direct pe ea? Unele persoane sterg orice are de-a face cu relatiile din trecut, altii pastreaza poze si alte amintiri, inclusiv pe social media. Tine de preferinte si, cel mai probabil, de anumiti factori psihologi.
Totusi, mi-e greu sa cred ca ai gasit pozele cu fostul, din greseala, atat pe telefon cat si pe laptop.Suna ca si cum le-ai cautat. Oricum ar fi, discutati deschis despre asta cand sunteti in toane bune, spune-i ca te deranjeaza.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă voi va iubiti, dovada fiind existenta unui copil al vostru, ce te deranjează ca în telefonul/tableta soției exista poze cu foștii ei prieteni?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că o face cu vreun motiv anume,probabil a uitat să le șteargă, din moment ce electronicele erau vechi și neutilizate, mă gândesc și eu, nu știu, nu știu big grin

| Florin23041989 a răspuns:

David cu parere de rau dar cred ca te-ai incurcat cu cine nu trebuie. Deja au aparut 2 si posibil tu sa fii al-treilea!
FUGI.

| NairtsivUdar a răspuns:

Salut David, e foarte dureros, depinde de raspunsul ei cand ai descoperit.eu zic sa nu ierti decat o-data, eu am iertat de doua ori si degeaba, cine te arde o-data o va face in continuare cu siguranta.