| miki4gaby a întrebat:

Acum 2 zile am descoperit in telefonul sotului niste poze nud si o conversatie cu o fata pe Facebook. Mentionez ca suntem de aproape 14 ani impreuna si de 6 ani casatoriti. Mi-a zis ca a fost o greseala care nu se va mai repeta si ca nu s-au intalnit niciodata. Intrebarea mea este urmatoarea : Cum sa fac sa trec peste asta? Cand il vad in fata mea imi aduc aminte de poze si de cuvintele lui din acea conversatie.

20 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Odată încrederea pierduta... adio! Mereu vei avea asta in fata ochilor. Și nu e vina ta. E vina lui, că nu a știut să pretuiasca ce are acasă...
Și dacă vei trece peste, in subconștientul tău mereu va fi ideea că oricind va putea calca pe bec din nou. Pentru că, odată ce a greșit, e stupid sa crezi că nu e posibil și a doua oară sa greșească.

| ania a răspuns:

Roaga-, te. Tata din ceruri, de dragul tău îl iert pe soțul meu, ai mila de familia noastră și fa o minune sa fim din nou uniți!

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca nu-i nimic intre ei, odata ce s-a ajuns la poze nud...

| Violleta2022 a răspuns:

Un om care deja cauta satisfactie sexuala in afara casei inseamna ca s-a plictist de cea are acasa si cauta distarctii noi.

Incearca sa discuti cu el si sa vezi ce vrea, poate nu te mai doreste, poate deja este plictisit de tine... ca nu pleaca nimeni de nebun de acasa, dupa alte femeie si sex.

| dullcat a răspuns:

Nu exista vreo posibilitate in care sa te muti separat pentru o perioada? In felul acesta vei avea mintea lucida cand va revedeti, si iti vei da seama daca il poti ierta sau trebuie eforturi suplimentare din partea lui sau a amandurora. Daca ati rezistat atata timp impreuna, poate veti reusi sa treceti peste acest hop?

Totusi, problema va reveni daca nu aveti o discutie reala despre asta. Ce l-a determinat sa faca asta? Considera ca nu mai esti atractiva? S-a plictisit, lipsa de intimitate? Are probleme de validare, vrea sa vada daca inca mai poate cuceri? Daca nu apreciaza rolul tau de femeie si sotie in viata lui, poate ar trebui sa iei decizii grele.

| Hammurabi a răspuns:

Părerea mea e că te agiți degeaba.
Foarte mulți bărbați, mai ales dintre cei trecuți de 35-40 ani fac chestia asta pur și simplu ca o joacă.
Le place să-și testeze capacitățile pe net, fără a avea absolut nici o intenție concretă. Doar vor să-și gâdile orgoliul și masculinitatea, să-și demonstreze lor înșiși că se mai pricep și mai sunt încă capabili să pescuiască.
E doar o joacă.
Dacă nu ai sesizat și alte chestii la el, nopți lipsite de acasă, discuții telefonice în baie ferindu-se să nu-l auzi, sau alte tâmpenii de genul ăsta, poți să stai liniștită.
E doar pescuit sportiv din plictiseală. (știi tu, chestia aia cu prinde peștele și îl aruncă înapoi în apă) laughing O aiureală.

| sofisis a răspuns:

Nu cred ca vei primi un raspuns aici. Fiecare om are limitele lui de toleranta. Ceea ce pentru mine poate e neimportant, pentru tine e crucial. Deci nu ai cum sa faci sa nu iti mai aduci aminte daca pentru tine a fost atat de grav incat sa iti pierzi increderea in el. Poti incerca sa dai inca o sansa dar asta va implica munca din partea amandurora. Terapie. Multe obiceiuri schimbate.
Propune-i terapie de cuplu. Poate intelegand motivatia lui reusesti sa treci peste.
Din pacate nu poti sa zici : gata, trec peste. Daca a fost un episod care te-a marcat, e imposibil sa il ignori.

| LordCristobal a răspuns:

Buna!
Ar fi doua optiuni pentru tine:
1.Sa divortezi de el pentru ca ti-a inselat increderea.
De asemenea comporatmentul lui ridica semne de intrebari, sa trimiti poze nud la o fata tu fiind casatorit e cam penibil. Daca a trimis poze nud la o fata e doar o chestiune de timp pana cand te va insela cu o alta femeie.Si in multe cazuri barbatii care inseala nu prea se opresc din inselat vor insela in continuare.
2.Sa ramai in relatie cu el dar sa treci cu vederea alte posibile escapade. Daca alegi sa ramai cu el sa nu fii stricta cu el ca asta il va incuraja sa insele din nou.
Sa ii impui sa nu aduca alte fete acasa si in perioada urmatoare sa plateasca el toate facturile la utilitati ca si compensate pentru durerea care ti-a provocat-o.
Daca as fi in locul tau as alege sa ma despart de el.

| anonim3247 a răspuns:

Sunt însurat de 21 de ani și îți dau sfat să nu îi mai spui nimic de poze și discuție.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Și eu am avut probleme din astea cu nevasta dar nu mi-a spus nimic atunci.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă vrei să nu te părăsească el după 14 ani și 6 ani de căsătorie de acum tu nu îi mai spui nimic de pozele alea și de discuția cu femeia aia.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Altfel te trezești singură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Divorț

| Miruna333 a răspuns:

Si tu crezi ca a fost prima data? Si ultima? Esti naiva rau daca il crezi. Este ca si cum prinde cineva seful la munca ca doarme sau pleaca mai devreme, daca atunci a fost prins, crezi ca a fost pentru prima data?
De ce sa treci peste? Divort. Te-a inselat, nu exista incredere, nu nimic.

| AdioTPU a răspuns:

Nu vreau sa doar apa la moare indoielilor si starii tale de dezamagire dar in acest caz nu poti fi sigura ca nu s-a intalnit cu ea si in real. Mai exista posibilitatea sa fi fost un flirt, o simpla aventura virtuala, nimic serios, adevarul numai el il stie. Poate a fost o abatere de la moral, o detensionare in plan erotic, chiar daca doar virtual. Ceea ce a facut el se numeste tot inselat dar cu grade diferite. Alta e o conversatie fara profunzime din mediul virtual si alta e inselatul in viata reala.

| slayer09 a răspuns:

In primul rand, intelegere, intelege ca e om, ca mai greseste, ca poate nu a vrut, dar voia ceva palpitant sa il tina in priza, poate din plictiseala, poate din stres, poate ca nu ai fost uneori alaturi de el, poate l-ai cicalit prea mult. Ceva e acolo in relatia voastra, fii deschisa cu el si el sa fie deschis cu tine, si sa vorbiti intre voi despre toate necazurile..supararile interioare, sa nu ascundeti nimic, si sa incercati sa le rezolvati, pasnic cu intelegere, si o sa fie o relatie faina apoi, acum depinde de voi.

| 120bulevard a răspuns:

Decizia trebuie s-o iei tu, ori pleci ori stai. Noi nu suntem in masura sa luam decizii pentru tine.

| just4ubr2015 a răspuns:

Divorteaza nu mai trai in relatie toxica

| dolceromania a răspuns:

Cred că este un mincinos, cred din ceia ce spui că a mai făcut așa ceva! Daca poți iarta-l, e greu..mai dai o șansă.Vei vedea cu timpul daca o mai repeta!

Răspuns utilizator avertizat