| Alex4LighT a întrebat:

Buna seara, respectiv buna ziua! Am de gand sa imi insir aici cateva sentimente, trairi si am nevoie de opiniile voastre, sper ca ma ve-ti putea ajuta.

Deci am trecut cls. a 8-a si stiu ca este un an dificil etc. oricum eu am media mare si sunt inteligent, dar ideea este ca anul acesta vreau ca in sfarsit sa fiu cu fata care imi place.

Eu sunt a 8-a ea este a 7-a, si sincer o plac mult.De anul trecut am remarcat-o insa credeam ca este mai mare si credeam ca va termina a 8-a dar ma bucur ca nu era astfel. Ea este pot spune chiar populara o stiu destul de multe persoane din scoala iar eu nu pot spune ca sunt cunoscut(sincer nici nu chiar vreau sa fiu) eu sunt din cls a 6-a semestrul doi la aceasta scoala.

Ma uit adesea pe facebookul ei deoarece imi place sa o privesc si ma gandesc ca si ea ma priveste, insa nu prea cred ca este asa. Ea este o fata de gasca iese adesea in oras se plimba prin oras, la fel si eu.

Pe facebook-ul ei este si id-ul insa niciodata nu imi pot face curaj sa ii dau add si sa intru in vorba cu ea, deoarece eu sunt foarte timid cu fetele de felul meu.

Ce pot face sa o impresionez sau macar sa intru in vorba cu ea? Nu stiu ce sa ii spun, daca ar fi sa vorbesc face-to-face cu ea cred ca as ingheta inainte sa vorbesc doar daca ar incepe ea conversatia dar nu cred.

Suna a obsesie? Sau vi se pare ca ar merita sa continui facandu-mi rau imaginandu-mi ca ea ma place, eu punandu-mi sperante ca ea ma place daca as afla ca ea nu ma place, va dati seama ca nu m-as simti in "al 9-lea cer"...

Sper ca ma puteti ajuta va multumesc!

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Cel mai bine ai proceda sa-ti iei inima-n dinti si sa te duci la ea si sa-ti exprimi sentimentele fata de ea. Cum ai facut cu noi, ai scris aici, ii poti spune fata in fata si nu ai cum sa dai gres. trebuie doar sa lasi un pic timiditatea la o parte ca nu te ajuta cu nimic in viata. Cand ii vei spune incearca sa fiti numai voi 2 ca sa nu te intimideze alte persoane. Bafta mare si asteptam un raspuns cu ce ai facut. Imi poti scrie in privat.

2 răspunsuri:
| Rafadavid a răspuns:

Omule, daca asta iti doresti dai drumu', si vorbeste cu ea. O viata ai.

| BogdanTKDw a răspuns:

Stiu ca probabil ai mai auzit asta de l prieteni sau sa mai spuna si altcineva dar eu zic sa iti faci curaj si sa ii spui!
Si mie imi placea de o fata, si inca imi placelaughing si eram prea timid sa ii zic ca imi place de ea...intr-o zi am mers acasa la ea sa o ajut la ceva si facnd cate o gluma mai in serios am reusit sa ii spun ca o iubesc,desigur ca eram pe cale sa explodez de emotiilaughing dar se pare ca si ei ii placea de mine,si acum sunt cu ea!
Deci iti zic sa incerci si tu sa ii spui adevarul, iar daca te respinge, mai sunt fete pe lumea asta!big grin