| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara, Sunt baiat si am 16 ani. Inca nu mi-am inceput viata sexuala. pentru ca imi era frica cand se rupe asa zisa ata.
Vreau sa stiu ce se intampla cand se rupe si daca doare... ustura, curge sange. etc. vreau sa stiu tot ce se poate intampla. se poate rupe de la primul contact?. ma gandesc sa folosesc un prezervativ primadata. voie ce imi recomandat happy

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Prezervativ folosesti mereu! pentru sanatatea ta, mai bine asa, nu merge pe incredere, fata poate nici nu stie ca are o boala.
Pai nu e o regula sa se rupa prima data, la unii nu se rupe deloc, nu stiu, parca se opereaza asta daca vrei.
la mine nu s-a rupt prima data, ci cand am facut-o cu o virgina, ce sa-ti spun, am simtit o mica durere, dar ca sa scap de durere am simtit ca singura solutie e sa continui, dupa a fost mai rau, am observat ca era si putin sange in prezervativ... nu e cine stie ce, oricum nu e ce simte o fata si pana la urma nici pe ea nu o doare asa rau daca o face din placere

| corbulalbrosu a răspuns:

Marea majoritate a barbatilor raman cu frenul (ata popular) intact toata viata. Dupa inceperea vietii sexuale aceasta se intinde fara a se rupe mai ales daca se foloseste prezervativul. Ruperea frenului este accidentala cauzata de o masturbare prea violenta, un sex anal fara lubrefiere suficienta sau voit dar cu totul inutil.Folosirea prezervativului este obligatorie in cazul celorfara experienta sexuala si pentru a preveni imbolnavirea cu BTS in cazul sexului ocazional.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru majoritatea nu se rupe ci doar se intinde. Pe mine nu m-a durut de loc prima data, doar ca am fost un pic iritat o zi dupa. Prezervativul este recomandat, poti lua un BTS chiar daca o faci cu o virgina. Unele se fac de la excesul de antibiotic, sau poate fi purtatoare a virusului herpesului si la ea sa nu se manifeste.

| Lawliet14 a răspuns:

Hey, ata nu e egal himen la femei! Cam greu se rupe si nu e obligatoriu sa se rupa vreodata. Mai mult, placerea e mai intensa cu ea.

| maraciucaeviata420 a răspuns:

Foloseste pezervativ, mi-e cand mi s-a rupt m-a iritat putin penisu.

| JusBoss a răspuns:

Daca e virgina poti sa pui si doua durexuri ca se elimina lichidul ala care iese din ea pe primul si e posibil sa se sparga. Depinde acuma de situatie si cum arata fata aia.