| MihaiMihai10 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru voi, cand ai primul contact sexual si ti se rupe ata cam cat sange poate curge? Trebuie purtat prezervativ mereu stiu asta, dar se poate umple cu sange cand se rupe ata? Vreau niste raspunsuri bune nu in bataie de joc, mersi

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu intotdeauna se rupe ata. Si daca e sa fie atat de subtire sa se rupa atunci e posibil sa nu se intample nici macar de la primul contact.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

MihaiMihai, "ata" se poate rupe sau nu dupa primul contact sexual. Sunt baieti care au "ata" nerupta si dupa zeci de acte sexuale. Daca tu ai teama ca se va rupe aceasta"ata" incearca sa scapi de aceasta teama gandindu-te ca este ceva normal sa se intample si ca nu va scapa nimeni de acest fenomen de rupere. In ceeace priveste cantitatea de sange care curge la ruperea "atei"iti spun ca aceasta cantitate este mica si in nici un caz nu va umple un prezervativ, asa cum te temi tu. De durut te va durea un pic dar pana la urma aceasta durere se va transforma in placere. Fii barbat si nu te speria asa de tare de ruperea "atei"

| PsychologistT a răspuns:

Ata nu se rupe asa usor, e posibil sa se rupa dupa cativa ani, sau deloc.

| BazikR1 a răspuns:

Pai sange nu curge stai linistit doar doare destul de rau dar nu asa cum spun totiwinking

| GeorgeTulcea a răspuns:

Sunt slabe sanse sa ti se rupa vreodata ata daca porti prezervativ. Si curge doar o picatura. doua, nu e ca si cand iti tai venele...