| Alex9696 a întrebat:

Buna seara, sunt intr-o relatie cu prietena mea de 6 luni(eu 20 de ani si ea 18) si parca incep sa-mi pierd sentimentele fata de ea care inainte erau foarte puternice,poate fii problema lipsa sexului? deoarece ea inca nu este pregatita pentru acest lucru si intrebarea mea este daca imi vor reveni sentimentele fata de ea dupa ce se va intampla prima oara.
Nu mai stiu ce simt, daca o iubesc sau nu, dar nu vreau sa renunt la ea pentru ca este o fata de milioane

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Da, problema e lipsa sexului si faptul ca tu nu ai iubit-o niciodata.
Daca ai fi iubit-o, sentimentele tale nu ar fi disparut (sau diminuat) pentru atata lucru. De fapt, pentru niciun motiv.
Ce ai simtit tu a fost doar atractie fizica. Acum, ca ea nu vrea relatii sexuale, ai inceput sa te plictisesti.

| RAY a răspuns:

Alex tu esti mascul ai o nevoie, nevoia se numeste sex, dorinta sexuala creste sau se misoreaza cu cat facem sex mai des si cu cat ne atrage partenera mai mult, ai 20 de ani cat a astepti dupa ea? si eu te inteleg am fost in situatia ta, daca te iubeste te va intelege, problema e ca tu o vezi ca pe o sora si e greu se te desparti de ea, asa ca ascultati inima

| Alex9696 explică (pentru RAY):

Mersi pentru raspuns, imi este foarte greu sa ma despart de ea pentru ca nu is sigur ca asta imi doresc, nu is sigur de nimic doar ca mi se pare foarte ciudat cum se sting sentimentele asa brusc cand inainte daca eram in prezenta ei nu mai aveam nevoie de nimic altceva

| RAY a răspuns (pentru Alex9696):

Stiu cum e cand iubesti, dar numai poti sa stai fara sex?

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nici tu nu stii sigur ce doresti de fapt.Lipsa sexului poate dauna unei bune relatii in cuplu. Gandeste-te foarte bine inainte de a lua o hotarare definitiva, indiferent care este aceea.

| Doub a răspuns:

Dacă e o fată de milioane, eu zic să o laşi. Nu o meriţi.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Doub):

Ai un "laic"mare!

| Doub a răspuns (pentru girlpoisson555):

Mmmersi.blushing

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Doub):

Cu mare drag!