| CosminaVaneeee189 a întrebat:

Am o problema pe care incerc de un an sa o rezolv.e legata de un baiat cu care nu am fost niciodata impreuna dar pe care il iubesc enorm.o sa incep prin a spune ca ne-am vazut intr-o seara la o prietena si apoi.a doua intalnire a fost la mine unde m-am culcat cu el.de atunci mi-a spus ca el nu vrea relatie serioasa( ma gandesc ca din cauza ca m-am culcat cu el prea repede) chestia e ca am ajuns sa tin la el. dupa aceea eram super indragostita si acum pot spune ca sunt obsedata. Asta se intampla de aprox un an in care ne-am mai vazut dar doar pentru sex(tin sa cred ca e prieten cu beneficii iar eu nu vreau asta)vreau sa fie doar al meu.chiar il iubesc si nu vreau sa-l pierd pentru ca si asa vorbeste cu multe tipe si mie nu mi-a mai dat niciun semn deja de 3 luni.a fost la mine ultima oara i-am facut de mancare si a dormit la mine iar dupa ziua aia nu am mai auzit nimic de el  Ce sa fac va rog ajutati-ma il iubesc prea mult si i-as putea arata ca il iubesc, nu doar ca vreau sa ma culc cu el, defpat pot spune ca i-am aratat dragoste si incredere prin simplu fapt ca am facut multe pentru el desi nu am avut o relatie.ce parere aveti despre ce se intampla? Oare mai pot sa fac ceva ca sa il am inapoi? Momentan stau cu orgoliu in mine si cu ochii pe telefon
. poate poate da un mesaj sau suna.

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Puteti sa vorbiti si sa-l intrebi daca simte cu adevarat ceva pentru tine si daca exista sanse sa fiti impreuna iar asta ar trebui sa-i fie un ultimatum. In functie de raspunsul lui vei putea sti cu siguranta ce sa faci. Partea nasoala e ca tu ai spus deja ca pentru el nu insemni nimic mai mult decat o partida buna. Mai mult, chiar daca veti forma o pereche te vei gandi mereu daca nu cumva a reusit sa mai pacaleasca pe alta sa ajunga in postura ta acum, si tot vei suferi si te vei framanta.
Sursa suferintei tale e el si ca sa fii fericita, stii ce ai de facut, ca doar ti-au zis toti.
Imi pare rau de tine si situatia in care te afli si sper sa iesi bine. Bafta

5 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Da, poti vb cu el sa te convingi ca are sau nu sentimente. el poate incerca sa mai profite o data sau ar putea fi parolist si sa iti spuna verde in fata.
parerea mea e ca nu are rost, greu de crezut sa simta ceva pentru tine. chiar de ar fi sa caute ceva serios din pacate pentru tine nu esti tu persoana potrivita. nu lupta contra a ceea ce simti dar continua-ti viata. iesi cu prietenii, fii deschisa la prietenii noi, fa un efort si zambeste celor din jur (asta e f important) si o sa gasesti la un moment dat ceea ce tu apreciezi si la un altul. ai grija ca atunci sa nu repeti povestea (ca abia atunci ar fi trist).
speranta, veselie (zambete) si succese

| greyhound a răspuns:

Nu-mi dau seama daca esti femeia ideala sau ai niste pitici pe creier happy
Pai s-o luam incetisor
- dragoste cu sila nu se poate
- omu vrea sex punct
- daca era sa iasa ceva, intr-un an era destul timp
- chiar daca va sfarsi prin a fi cu tine, tot n-o sa fii convinsa de iubirea si devotamentul lui, caci unde exista un precedent...
- nu stiu ce vezi la un asemenea tip
- daca o mai tii mult asa, va trebui sa te muti din oras ca alt barbat nu vei mai gasi
- iubirea nu e definitiva cum zice teoria
Deci, te desparti frumos de el si cauti pe altul care te-ar iubi la randul lui (nu-mi spune ca nu-ti doresti asta chiar daca e vorba de altcineva). Povestea asta pe care ne-o spui nu pare deloc sa aiba vreun sfarsit frumos.

| CosminaVaneeee189 explică (pentru greyhound):

Nu cred ca am pitici pe creier..inca..si chestia e ca nu am fost niciodata cu el m-a luat valul si am comis-o prea repede iar eu acum sufar..pt ca din partea lui nu primesc niciun feedback.decat daa e vb de sex.si precum spune ladimelian ma foloseste si eu ma simt ca atare. vreau sa schimb asta si sa aflu si ce simte el pentru mine dacasimte.pt ca o data ce faci ceva cu o persoana ai niste sentimente..sau doar eu le am?

| greyhound a răspuns (pentru CosminaVaneeee189):

Puteti sa vorbiti si sa-l intrebi daca simte cu adevarat ceva pentru tine si daca exista sanse sa fiti impreuna iar asta ar trebui sa-i fie un ultimatum. In functie de raspunsul lui vei putea sti cu siguranta ce sa faci. Partea nasoala e ca tu ai spus deja ca pentru el nu insemni nimic mai mult decat o partida buna. Mai mult, chiar daca veti forma o pereche te vei gandi mereu daca nu cumva a reusit sa mai pacaleasca pe alta sa ajunga in postura ta acum, si tot vei suferi si te vei framanta.
Sursa suferintei tale e el si ca sa fii fericita, stii ce ai de facut, ca doar ti-au zis toti.
Imi pare rau de tine si situatia in care te afli si sper sa iesi bine. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sincer... Eu nu prea am cu ce sa te ajut tongue Dar iti pot da un sfat happy De fapt, doua laughing:

1. NU ii asculta pe astia care te jignesc, si NU incerca sa uiti de el sau asa. Incearca sa te gandesti ca tu il iubesti, deci tot ce iti pasa e sa il faci fericit tongue

2. Inca o data, NU ii lua in seama pe astia care o sa te jigneasca happy. Iti spun eu ca o sa te jigneasca cel putin unul tongue

Altceva, nu prea stiu ce sa iti zic... :-s Nu stiu cum as proceda tongue. Eu sper macar sa iti fi fost de ajutor happy. Mult succes cu elwinking

| LadyMelian a răspuns:

Sa il uiti e singurul lucru pe care poti sa il faci. Tipul te foloseste si nimic mai mult.