| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de niste sfaturi, pareri. Aceasta este situatia: De 10 luni sunt impreuna cu prietena mea. Pot sa spun ca o iubesc, la fel si ea pe mine. Am trecut prin multe, in fine. Problema este ca inca nu am facut dragoste. Avem amandoi 20 de ani, ambii virgini. Nu ma judecati, eram mai timid si de asta, iar acum de cand sunt cu ea m-am schimbat. Am avut destule ocazii sa fac sex cu alte fete dar niciodata nu am facut acest lucru. O respect prea mult si nu merita asta. Treaba sta cam asa. In vara trebuia sa se intample intre noi, ea era foarte entuziasmata. Am vrut sa se intample la aniversarea noastra lunara. Am asteptat putin, iar cand a venit momentul, era post, ea fiind foarte credincioasa. A spus ca sa mai asteptam pana luna viitoare. Pana atunci a fost intr-o excursie cu niste prieteni. Cand s-a intors mi-a spus ca nu mai vrea sa se intample intre noi, ca a fost foarte apreciata pentru faptul ca este virgina si sa mai asteptam. Sa mai asteptam am zis. Acum de curand i-am spus iar si ramasese sa se intample de craciun. Ea a fost de acord. Dar dupa a venit cu alta, ca vrea sa isi faca un control sa faca daca totul e bine si dupa. Asa a trecut si craciunul. Controlul si l-a facut acum 2 saptamani si totul este ok, dar nu mi-a spus iar nimic. Ce sa fac? Sa ii spun iar si sa o intreb cand vrea sa se intample intre noi? Nu vreau sa para ca vreau doar asta de la ea, pentru ca nu este asa. Ea tine foarte mult la faptul ca este virgina, dar pana cand? Nu rateaza nicio ocazie in care sa nu spuna asta. Oare cat sa mai astept? Mi-a spus ca are incredere 100% in mine dar nu stiu de ce nu vrea sa se intample intre noi. Tine foarte mult la virginitatea ei. Va multumesc! Niste sfaturi, pareri?

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aminteste-i aceasta cugetarea celebra :
„Un curcubeu care rămâne pe cer mai mult de un sfert de oră nu mai este privit de nimeni." — Johann W. von Goethe

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-i amintesti ca in cazul ei cel mai indicat citat poate fi considerat urmatorul : „Cei care amana ceva de azi pe maine sunt aceiasi care deja au amanat acel ceva de ieri pe azi, fiindca doar prin amanari repetate orice poate fi uitat definitiv."." Peter Ustinov

| Mihai_Tibi_1999 a răspuns:

Sincer....si eu cred ca am treecut prin asta dar nu mam prins...asa ca am tot ezitat...si cand mam...prins...am ocolit cu totul in fine.,,, am dormit cu ea si n-am favut nimic... daca nu vrei asta e poti...sa faci ce vrei ...nu se va intampla....in concluzie... daca ea nu vrea, nu se va intâmpla!

| Mihai_Tibi_1999 a răspuns:

Ok

| ania a răspuns:

Felicitări pentru voi.Cred că cei mai fericiți ați fi dacă v-ați căsători prima dată și apoi ați face sex.Primele experiențe sexuale se imprimă foarte prfund în creier și faci sex în grup dacă ai avut mai mulți parteneri sexuali, adică tot faci comparații, se suprapun anintiri apare neîncredere, îți subminezi viitoarea căsătorie.E foarte bine că ține la virginitatea ei, dacă ar fi fost cu mai mulți băieți înaintea ta și tu ai fi respectat-o mai puțin, își pierdea respectul de sine.Eu și soțul meu nu ne-am testat potrivirea sexuală decât după căsătorie, la 23 respectiv 24 de ani și -i sunt foarte recunoscătoare ca refuzat ofertele anterioare la fel și părinților care mi-au tot spus cât e de important să ai un singur partener de sex pentru toată viața.Amândoi suntem bucuroși că am păstrat acest dar extroedinar dar pentru noi.Acum ne ușor să fim fideli unul alutuia si să avem înceredere unul în celălalt. Dacă vrei să ai binecuvântarea lui Dumnezeu și nu blestem peste sexualitatea ta, cere-o în căsătorie și după nuntă va fi superîncântată să faceți sex.

| raluk27 a răspuns:

Sunt curioasa cum a fost facut acel control, daca este virgina? Daca himenul este intact, ginecologul nu prea te poate controla foarte amanuntit. Doar sa fi facut vreo ecografie abdominala.
Si din moment ce nu si-a inceput viata sexuala, ce ar fi putut fi in neregula? Doar nu faceati copii si voia sa verifice daca n-are probleme de fertilitate. Cere mai multe detalii despre acel control (de ce s-a dus, ce a constatat medicul, ce fel de probleme a avut, ce a presupus controlul)
Cat despre chestia cu virginitatea, e un aspect ce tine de educatie. Asa a fost invatata din familie, ca dupa ce faci sex, barbatul te paraseste si isi bate joc de tine(asta in principal), ca daca faci o data, o sa tot vrei si ajungi c*rva, nu mai ai nimic deosebit, ca la o cearta barbatul o sa-ti reproseze asta, ca e pacat sa o faci inainte de casatorie etc. Ce nu realizeaza ea e ca in realitate nu o sa-ti ridice nimeni statuie pentru asta. Eu mi-am inceput viata sexuala la 24 de ani si nu a interesat pe nimeni. Iti zic sa te inarmezi cu foarte multa rabdare, pentru ca aceste mentalitati sunt foarte greu de schimbat. Parerea mea: las-o asa o perioada. Daca mai insisti o faci sa creada ca are dreptate, ca o vrei doar pentru sex si atat. Pur si simplu nu mai aduce in discutie subiectul. Fetele au tendinta de a se atasa foarte mult de cel cu care o fac prima data, mai ales cele care tin mult la virginitate si isi doresc ca primul sa fie si singurul E si in interesul tau sa te iubesca/placa/aprecieze pentru ceea ce esti tu, pentru calitatile tale, nu doar pentru ca ai fost tu primul, si ca sa nu fie c*rva, bun rau, sa se multumeasca cu tine. Crede-ma ca o sa-si puna foarte multe intrebari "asta nu a mai zis nimic de o luna si ceva. Oare nu ma mai place sau are pe alta?". Iar chestia asta, combinata cu discutiile cu prietenele care deja fac sex, o sa o determine sa te intrebe ea.

| sofisis a răspuns:

Daca ea tine la statutul de virgina mai mult decat lla tine aveti o problema destul de mare.
Pesemne e foarte credincioasa si vrea sa ajunga virgina in biserica. Eu asta cred ca e si nu prea stie cum sa iti spuna.
Parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu ea si sa incerci sa intelegi DE CE e atat de importanta pentru ea virginitatea. Odata ce ajungi sa pricepi cat de cat ce e in capul ei, poti lua o decizie legata de viitorul relatiei voastre.

| Jessica007 a răspuns:

Dupa parerea mea te testeaza, se gandeste ca daca o dezvirginezi se schimba situatia intre voi, ori nu este pregatita inca psihic pentru acest moment, eu mi-am pierdut virginitatea dupa un an si jumatate de relatie, poate ea vrea sa mai astepte.Eu iti vorbesc din proprie experienta pentru ca am mai patit-o, s-a purtat foarte frumos cu mine pana si-a atins scopul, dupa aceea lucrurile s-au schimbat drastic intre noi, in rau din pacate nu in bine si ne-am despartit. Dupa cate imi dadui seama nu esti tu genul ala de baiat, motivele sunt diverse. Poate a fost si influentata de prieteni in mod gresit daca zici ca era entuziasmata sa faca acest pas si dupa s-a razgandit.Nu imi explic totusi un lucru, daca are incredere 100% in tine, de ce nu vrea? Are totusi 20 de ani. Poate vrea sa o faceti dupa casatorie mai ales daca ai zis ca este foarte credincioasa, te testeaza.Nu o mai presa nici tu deocamdata cu acest subiect pentru ca vorba ta, poate sa interpreteze gresit.Mai asteptati putin sa vedeti cum decurg lucrurile intre voi.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita asta? Stii ce nu merita? Un fatalau care sa stea la coada ei si sa se roage de ea. Pentru ca, sa fie posedata pasional de un mascul, merita orice femeie. Si orice femeie isi doreste asta doar ca mai intai are nevoie de un barbat care sa-i arate cum poate fi. Nu e cazul si aici...

Aniversare lunara? Va aniversati relatia in fiecare luna? Ba, te pune sa te joci si cu papusi? In cate alte moduri te-a mai facut prietena ei?

Te-a prostit si cu postul. Te-a prostit si cu faptul ca "a fost apreciata". In primul rand ar trebui sa o intereseze ca tu sa o apreciezi. In al doilea, de ce discuta despre treaba asta cu altii? Si cine a apreciat-o? Mormonii? Crestinii de ziua a saptea? Iluminatti? Alieni? Cine apreciaza o virgina de 20 de ani? Pana si taica'su ar trimite-o la baieti, nu vrea sa ramana pe cap cu o fata batrana.

Buuuun, te-a prostit si cu controlul!

De ea nu am ce sa zic. Adica, ori te minte ca e virgina, ori are probleme psihice. Dar despre tine, meriti sa mori virgin, sincer. Esti prea lache pensat.

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru raluk27):

Mulțumesc frumos pentru sfat!

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Jessica007):

Nu sunt genul ăsta. Nu ăsta urmăresc de la ea. În primul rand niciunul dintre noi nu credea ca vom ajunge aici. Nu este mult timp dar totuși comparând cu faptul ca ea nu a fost cu nimeni mai mult de 2 luni înaintea mealaughing. O sa mai aștept. Nici eu nu prea înțeleg dacă zice ca are încredere în mine și toate astea... Mulțumesc mult pentru sfat.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca tie la virginitatea ei. Tu, daca o iubesti cu adevarat, asteapt-o pana cand ea iti va spune ca vrea sa faca sex cu tine.

| Jessica007 a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Nu ai pentru ce, si stai linistit ca toate vor veni la timpul lor.Mai tarziu poate vei avea surpriza sa iti ceara chiar ea sa o dezvirginezi laughing nu se stie niciodata...Bafta!