| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie niste sfaturi in legatura cu urmatoarea problema. Sunt cu un tip de ceva timp, am facut pana acum sex cu el dar parintii mei nu stiu de faza asta, mentionez ca eu cand m-am culcat cu el nu mai eram virgina din cauza unui abuz sexual din trecut de care mama nu stie(doar tata stie). Mama nu mi-a interzis sa nu fac sex cu actualul dar mi-a zis sa ii aduc dovada acasa ca eu am fost virgina. eu nu pot sa ii spun mamei ca am fost abuzara acum 11 luni si ca nu I-am spus pana acum, pentru ca am o mama mai scandalageoaica si daca o sa ii spun si cu cine o sa se duca peste parintii lui si o sa faca scandal cu ei, si mi-a spus ca daca nu mai sunt virgina nu mai mai primeste acasa. ea vrea ca dovada sa vada un prosop cceva cu pata de sange si as vrea sa stiu cum as putea sa falsific chestia asta. multumesc

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Cam ciudata povestea asta.
Pai prosopul il poti pata cand esti la menstruatie.
Dar de ce ar vrea sa se asigure ca ai fost virgina, daca oricum nu ti-a interzis sa faci sex cu actualul, ba chiar pare de acord?
Cati ani ai?

| lemonade666 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Ea vrea sa se asigure ca am fost virgina din cauza ca a auzit niste vorbe de la niste oameni, si da a zis ca pot face asta dar sa ii aduc dovada. am 17 ani.

15 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Nici nu citesc ce-ai zis. Daca un om te iubeste nu te intreaba ca pe o bucata de carne" gen cand expira termenul" domne esti virgina?".Tot aia e.Un om care te iubeste nu se intereseaza asa mult de virginitatea ta.Vezi ca parintii tai se baga prea mult peste tine.Nu e treaba lor cu cine o faci.

| Cosminovici18 a răspuns:

Te duci frumos la un control ginecologic medicul te consulta iar daca ai sub 18 ani medicul e obligat sa le spuna parintilor rezultatul daca ai peste e totul secret si doctorul iti poate minti parintii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tot ce spui aici e adevarat mama ta are o problema grava.

| Exilee a răspuns:

Discuta atat cu mama, cat si cu un psihopedagog.

| kteichd a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti faca un document in Photoshop nu trebuie sa fi geniu dar sa ai cateva cunostinte

| FearOfTheDark a răspuns:

Si daca face scandal ce daca?
Mie nu mi se pare normal asta. Daca tie ti se pare, e problema ta.Sunt sigura ca nici mamei tale nu i s-ar parea normal ca ai fost abuzata sexual.Ma faci sa cred ca ti-a placut sa fii abuzata... Poti spune adevarul daca esti sigura ca asta e.Mama ta te va ierta.
Pe langa faptul ca o mama te spala, te hraneste, te creste, te mai si protejeaza.Deci ai grija ce ii zici.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
E ciudat. Prosop, cearsaf laughing si altele.
De ce nu vorbesti cu actualul tau prieten, sa ii spuna mamei tale ca ai fost virgina? Sau nici el nu stie adevarul?
Iar daca nici asa nu merge, stii nu intotdeauna curge sange...

| lemonade666 a răspuns (pentru SefaTa97):

Nu vreau sa il bag in belele pentru ca el este major. si nici nu vrea sa o mint pe mama si sa ii spun mamei ca el a fost primul.

| anastasia9 a răspuns (pentru lemonade666):

Daca nu vrei sa o minti ca el a fost primul nu o face..adica crezi ca exista o alta calea in afara sa ii spui adevarul? nu vrei sa o minti dar asta faci... spune-i adevaru ..intr-un fel te inteleg dar nu stiu...parerea mea spune-i. daca nu taie un porumbel

| Yhugato a răspuns:

Noi nu o sa te sfatuim sa minti! deci mai bine i-ai spune adevarul, daca este mama ta cu adevarat si te iubeste ar intelege acest lucru, ar fi bine sa vorbesti si cu tatal sa te ajute si el in aceaasta discutie cu mama, bafta

| Constantin112 a răspuns:

Wow,wow,wow adica tu vrei sa zici ca ai fost abuzata sexual si mama ta nu stie?
Fatoo tu esti sanatoasa la cap? nu stai imi cer scuze tatal tu este sanatos la cap? Adica el stie ca ai fost abuzata si tace din gura?; o
Cu iertare sa imi fie da sunteti nebuni cu toti sa aflu ca mi-a fost abuzata fica si sa nu fac nimic ...imi dau seama ce te iubesc pe tine parinti daca ii doare undeva si daca fac scandal ce? pai asa sa taci din gura ca daca taci o sa o faca si a doua oara chestia asta ca vede ca nu zici nimic si tii in tine.
Iti recomand sa mergi la un psiholog ca chestia asta nu e de joaca pe viitor o sa iti inrautateasca tie viata.
Auzi sa aflu ca fica mea a fost abuzata sexuala ( ai zis ca nu mai esti virgina deci ...mai pe romaneste ai fost violata nu? ) sa imi bag picioarele intram peste ei in casa si il bateam pe ala de il lasam cu sechele toata viata.

| anastasia9 a răspuns:

In primul rand nu prea imi vn a crede ce spui tu akum..pai cum tatal tau stie si mama ta nu? pai e mama ta vitrega sau cum? fereasca dumnezeu. vrea prosop? de obicei se cere p cearsaf dar in fin...

| lemonade666 a răspuns (pentru anastasia9):

Nu e mama mea vitrega dar mi-a fost si imi este foarte frica sa ii spun adevarul pentru ca e o mare mahalageoaica cand vine vorba de asta, in rest e super de gasca.eu am fost mereu mai atasata de tata si el ma inteles.

| MistyqueManson a răspuns:

Ce mentalitate de om cretin are maica-ta. Cum sa iti ceara sa ii duci drept dovada a pierderii virginitatii un prosop patat de sange? straight face
Sa inteleg ca vrei sa falsifici chestia asta? Si ce. era nevoie sa spui ca ai trecut printr-un abuz doar pentru a cere un sfat referitor la patarea unei carpe de sange?
Daca gandirea lu` maica-ta e direct proportionala cu cea a unei gaini, ceea ce reiese cu usurinta din intrebarea ta, poti pur si simplu sa patezi un prosop cu sangele alcuiva sau chiar al tau, nu va deosebi oricum sangele "de virgina" de sangele provenit din alta parte. in fond, e doar sange.