| kavasaki99 a întrebat:

Bună seara TPU am o intrebare. am 16 ani si n am facut sex/dragoste. când mă pipăie prietena mea pe, penis ejaculez dupa maxim un minut mă excit prea tare nu stiu. ce imi recomandați? am ejaculare prematura? dacă da! recomandați mi un tratament ceva orice. vă mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este ceva absolut normal. N-ar trebui sa ai absolut nicio ingrijorare.Totul se va rezolva doar dupa ce iti vei incepe viata sexuala. Pana atunci... multa sanatate!

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax, esti ok! Cand ai sa te mai maturizezi si ai sa castigi experienta, ai sa poti termina mai tarziu!
Dar pana atunci pune mana si citeste, fi impecabil in maniere si igiena si fa doar Petting cu ea!
Success!

| Emilian65 a răspuns:

Nu iti face probleme de ejaculare prematura(precoce). Ce ti se intampla tie este un fenomen normal, intalnit la orice tanar de varsta ta care trece prin asemenea faze. Totul se va regla cand veti incepe sa faceti sex.

| Erotes a răspuns:

Ejacularea precoce nu se va rezolva de la sine cu trecerea timpului.
Sigur te-ai masturbat foarte des la filme porno o perioadă lungă de timp, poate chiar înainte să-ți pierzi virginitatea și asta a dus la hipertonia (tonusul anormal de mare) mușchilor pelvieni.
Soluția este un antrenament zilnic de,, reverse kegels'' care să reducă tonusul mușchilor pelvieni.
Uite aici link la forumul americanilor care au găsit explicația (și soluția) ejaculării premature încă din 2012: https://www.pegym.com/......ance.html.

Spor la citit.