| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am o mica mare problema legata de viata mea. Mai pe scurt nu am sarutat nicio fata sau sa fi facut sex la minunata mea varsta de 19 ani, dar cel mai rau lucru e ca nu am o iubita. Pe la 13-14 ani sa zic am avut o "relatie" de vreo 2-3 luni dar s-a dus dracu', fata respectiva s-a despartit de mine pe motivul ca e "prea frumoasa pentru mine" ceea ce indirect cu timpul mi-a influentat probabil stima de sine dar si ce parere am despre mine, eu ma consider un baiat urat. Ma mai intalneam cu un prieten prin liceu care tot ma batea la cap ca de ce nu imi fac iubita etc eu zicandu-i ca sunt urat dar el mi-a zis ca nu sunt urat si ca altii sunt poate mai rau decat mine, dar nu conteaza ce e in mintea mea e in mintea mea. Eu de obicei sunt asa daca mi se pune "pata" pe cineva sa imi placa, sa ma atraga cumva doar la aia raman. In 4 ani de liceu doar o singura fata a ajuns sa-mi suceasca mintile (bineinteles ca nu am vorbit cu ea consideram ca era prea frumoasa pentru mine, in fine tipa are si iubit acum nu mai conteaza ca doar nu ma astepta pe mine laughing ), imi placea atitudinea ei, era oarecum mai timida sa zic asa, nu vorbea vulgar gen sa injure etc care pentru mine cand aud o fata bagami-as, faceami-ai, lingeami-ai mi se urca toti draci la cap.
Mie cred ca nu imi era frica ca poate nu stiu sa sarut sau altceva (acum imi e sa ajungi la o varsta si sa nu stii nimic e cam grav) imi era frica sa nu o pierd. Daca ajung sa iubesc vreo fata aia ramane toata viata (asa cel putin gandesc acum). Din 600 elevi cati eram la liceu si vreo 2-300 fete sau mai mult mie imi placea doar de una... mi-a sucit mintile, pur si simplu ma atragea, era un sentiment ciudat... si la restul in afara de atractie sexuala nimic altceva.
Si a 2 a problema penisul meu masoara 12 cm, cand unii prieteni tot se lauda ca au scula mare... fetele la fel vor barbati dotati, e cam grea viata pentru unii. + ca nu sunt social deloc cand vorbesc cu vreo fata zici ca sunt ultimul prost de pe pamant, sa zic ca uneori mai scot si eu o gluma mai buna pe gura, vrajeala 0.
Dupa parerea mea ma situez in categoria prostilor (cand vine vorba de fete). Ca asa am invatat BAC-ul l-am luat mai putin la mate si romana ( 5, 50-5) si la geo 9, 50 (materia asta mi-a placut, pur si simplu imi ramaneau informatiile in creier).
Anul viitor poate intru la facultate si vedem ce o mai fi...
Ce e de facut in situatia mea?

Date tehnice: timid, 1, 78, 80+ kg, putin cocosat datorita timpului mare petrecut in fata PC-ului.

Astept niste sfaturi de la adulti nu de la copii.
Imi cer scuze de eventualele greseli

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii o sa zica ca gasesti si altii nu. Stiu un om care e casatorit de 11 ani si il inseala nevasta dar nu se desparte de ea ca sa nu piarda copii. Sperante sa fi fericit poti avea daca vrei dar din partea mea nu cred ca mai poti trai fericit alaturi de cineva. lumea e prea smechera cautand interese sa se foloseasca nu asa cu iubiri ca in filme. Mai ales noi ca romani santem cei mai prost catalogati in europa fiind cei mai rai oameni gandeste-te cum sant femeile romance. Se poate trai singur in viata nu asa de bine 100% dar macar nu esti penetrat pe la spate

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi și să zicem daca îți găsești o iubita o sa fii un timid prost și cocoșat fara încredere în sine cu o prietena? Îți e de ajuns? O prietena nu are puteri magice sa te scoată din situația ta de fapt îți faci mai mult rău dacă te concentrezi pe asta.
Aia ar trebui sa ți fie ultima ta problema, o data ce ți dezvolți caracterul și te îndrepți fizic nu are de ce să ți fie teama că vei pierde pe vreuna, pentru că îți știi valoarea și nu ai vreo problema daca te lasă vreuna.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O prietena nu, insa persoana iubita da, are puteri magice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietene, nu te mai concentra pe relatii, concetreaza-te pe tine si pe dezvoltarea ta personala, iar la un moment dat vei intalni si iubirea. Cineva iti e predestinat, esti perfect pentru cineva, cineva e perfect pentru tine, nu are niciun sens sa-ti faci griji.
Relatia nu vine cand vrei, sau din plictiseala, ci cand e momentul, nu e decizia ta.

Aspect, sarut, stima etc - nu te mai gandi la chestiile astea, este futil. Cum am spus, esti perfect pentru cineva, exact asa cum esti, desi persoana aceea te poate ajuta sa evoluezi pana la varianta ta cea mai buna.

Nu ai nicio problema legata de viata, iar daca ai, cu siguranta nu e asta pe care ai descris-o.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Cineva iti e predestinat, esti perfect pentru cineva, cineva e perfect pentru tine, nu are niciun sens sa-ti faci griji"
Păi și dacă nu știe ce e perfect pentru el? Mă gândesc că trebuie să știi dinainte de la cel mai mic până la cel mai mare detaliu ce vrei

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eh, discutabil. Eu nu cred ca e musai.

Răspuns utilizator avertizat