| Belluuu a întrebat:

Buna seara TPU am o problema care as vrea sa o rezolv prietena mea actuala avut in trecut (fostul iubit) au fost impreuna 7 luni el are 18 ea are 14 si el mai tot timpul o imbata (Era sub infuenta alcolului ea) si facea sex stiind ca doar atunci poate profita de asta. si el a ejaculat in ea, ea nestind de lucrul asta a asteptat sa-i vina menstruatia si nu i-a venit 3 luni si ei ii se parura ciudat ca fostul ei prieten tot o intreba daca i-a venit si mna... a facut un test si a zis ca a iesit, a zis ca are senzati de voma, se simte rau dispusa, are dureri de cap si stomac,eu cu ea nu suntem de mult impreuna (de o luna) si as vrea sa o ajut ea vrea sa se descurce singura sa rezolve singura treaba asta. si am zis ca vreau sa-i fiu alaturi ea vrea sa faca avort dar parinti ei din cate mi-a zis nu isi permit lucrul asta si m-am gandit sa o ajut... vreau sa va intreb daca stiti de o clininca de ginecolog din Jud Timisoara de minori as fi interesat sa stiu si cat este costul acestei operatiuni deoarece vreau sa-i raman alaturi sa o fac sa treaca peste,sa fiu cu ea o o fata speciala pentru mine chiar daca am ajuns sa o cunosc doar de o luna si sa fim impreuna tot de atata timp, banii ar fi o problema pentru ea ca nu-si permite dar eu o voi ajuta, cat este un cost de genul asta si daca se poate o clinica care se ocupa cu specializarea asta. Multumesc frumos, inainte de a spune ceva va rog frumos sa va ganditi bine este minora si nu as vrea sa ajungeti si voi in situatia in care este ea se treceti prin ce trece ea.

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa-i faca reclamatie pentru pedofilie si abuz sexual. Il asteapta o puscarie buna si larga.

| Zenithf a răspuns:

Interesant, vrei sa ascunzi crime: abuz de incredere, intoxicare cu substante interzise (la varsta ei), pedofilie si viol prin alta crima? Ai merita sa fi si tu judecat pentru complicitate la viol.

| DNSK a răspuns:

Daca parintii eu sunt cu probleme si nu se poate discuta cu ei, vorbeste tu cu ai tai! cum au zis si ceilalti, nimeni nu se baga la creatii de astea. vorbeste cu un adult si nu fa pe eroul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o luam cu inceputul, a ajuns singura in situatia asta cand a aceptat la 14 ani sa umble cu unu de 18 ani si cand a pus gura pe alcool, deci nu e nimic de gandit aici.

si tu copil cu minte putina, crezi ca lucrurile sunt asa simple cu avortul? Crezi ca exista vreun medic intreg la cap sa faca avort unui copil de 14 ani fara acordul parintilor?

si sa stii ca la orice medic din lumea asta va merge respectivul medic este obligat sa anunte politia. Avand in vedere ca are sun 15 ani ce a facut respectivul se numeste pedofilie si va fi arestat pentru treaba asta.

Vrei sa ii faci fetei un bine si e chiar adevarat ce ai spus aici anunta i parintii, anunta protectia copilului sau politia

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

"Avand in vedere ca are sun 15 ani ce a facut respectivul se numeste pedofilie si va fi arestat pentru treaba asta."

Umm, nu, asta nu se numeste pedofilie, si nu poti fi vreodata arestat pentru pedofilie.

| Radu284 a răspuns (pentru Voidwithin):

Ce-mi dai prostii din ziare de scandal? Da-mi din codul penal.

| Voidwithin a răspuns (pentru Radu284):

De unde dracu crezi ca e luata stirea?

| Radu284 a răspuns (pentru Voidwithin):

Din capul unui reporter care: 1. Vrea sa scrie titluri de senzatie. 2. Habar nu are de lege?

Codul penal se gaseste pe net, cauta-l si arata-mi articolul respectiv.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Uite, citat din codul penal articolul 198

"Art. 198

Actul sexual cu un minor

Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi."

| Alcyon a răspuns (pentru suntserios):

Exact, fata n-a implinit 15 ani, prin urmare individul poate sa intre la puscarie si sa stea acolo mult si bine.

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Asta stiu. Dar nu asta inseamna pedofilie.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Da ce inseamna asta?

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Atractia sexuala obsesiva pentru copiii sub varsta pubertatii.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

E pedepsita de codul penal cu inchisoare? este! nu inteleg ce mai interpretezi atat? esti in situatia mandrului si ti e frica sa nu ajungi la racoare?

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, nu este pedepsita de codul penal cu nimic, asta incercam sa-ti explic.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Tu nu esti capabil sa citesti? sau pur si simplu nu pricepi ceea ce citesti?

ti am dat citat clar din codul penal

"Art. 198

Actul sexual cu un minor

Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi."

ce nu intelegi de aici?

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Auzi, tu nu vezi nicio diferenta intre ce scrie acolo, si ce am zis eu?
Eu am zis "[Pedofilia este] Atractia sexuala obsesiva pentru copiii sub varsta pubertatii."

Care este asemanarea intre ce am zis eu si ce este in Art. 198?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Radu284):

Asemanarea este ca unde e lege nu-i tocmeala. Daca legislatia din Romania considera ca pubertatea incepe de la 15 ani tu nici daca te dai cu kuru de pamant nu poti sa schimbi nimic. Poti eventual sa te faci parlamentar si sa propui alt proiect de lege. Asa ca ''get use to it'', e asa cum a zis suntserios. In termeni legali se numeste pedofilie actul sexual dintre un major si o persoana care nu a implinit 15 ani.

| Radu284 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

WTF?
Eu sa get used to it? Ba, voi sunteti normali la cap? Aproape ca e amuzant, daca nu as trai in aceeasi tara cu voi.
Pubertatea e definita legal ca incepe de al 15 ani? WOW... In termeni legali s enumeste pedofilie? Oh? Arata-mi si mie unde e definita pubertatea si pedofilia in lege.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Radu284):

Ti s-a pus citat din lege mai sus da' esti capos si nu vrei sa-l citesti.

| Radu284 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ba, tu esti normal cu capul? Ai facut niste afirmatii, ti-am zis sa aduci dovezi. Deci, unde este definita pubertatea in lege ca incepand de la 15 ani? Unde este definita pedeapsa pentru pedofilie in lege? Zi exact unde, si cum ai ajuns la concluzia asta.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Tu nu pricepi legea. Nu e nevoie sa fie definita pubertatea sau pedofilia.

Pedofilia ca si cuvant nu apare in codul penal, in schimb apare clar varsta de 15 ani care este pragul pentru care se face inchisoare in cazul intretinerii de acte sexuale cu minori. Varsta de 15 ani esto considerata pragul pana la care un minor nu poate sa isi de consintamantul pentru a intretine relatii sexual, asa ca orice act de acest fel se pedepseste legal.

Nu trebui sa defineasca legea cuvantul pedofilie sau pubertate, intelegi treaba asta? Legea este clar, tot ce inseamna relatii sexuale cu minori sub 15 ani intra sub incidenta penala. Iar dex ul defineste pedofilia ca fiind

"Atracție sexuală față de copii (indiferent de sexul lor). "

Sunt minorii sub 15 ani copii? SUNT.

Nu inteleg de ce vrei sa contrazici treburile asta? Poate pentru ca intri cumva sub incidenta legii si vrei sa te convingi ca nu faci nimic rau? sau poate este atat de mare fan pedofilie?

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, tu nu pricepi legea. Daca pedofilia nu este definita in codul penal, nu vei putea niciodata sa fi acuzat de pedofilie.

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Hai ma da o in spanac de treaba, ne incurcam acum in cuvinte?

nici asasinarea nu e definita de codul penal, pentru ca in codul penal se numeste ucidere sau omor, asta nu inseamna ca nu poti acuzat.

in codul penal pedofilia e definita ca "act sexual cu minor", e doar o alta definitie si atat.

ma rog, m am saturat sa imi mai bat capul cu tine, ramai cu admiratia si suportul tau fata de pedofili si gata

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Ba, tu si ceilalti nu sutneti sanatosi al cap, vreti sa traiti intr-o lume ca in cartea 1984, unde si gandul este ilegal.

Tu nu intelegi ca este o diferenta IMENSA intre a fi atras sexual de copii si a face sex cu copii? Tu ai fantezii pentru o lume in care oamenii trebuie pedepsiti pentru ce gandesc?

| suntserios a răspuns (pentru Radu284):

Din ce ai scris ultima data ai nu trag decat o singur concluzie.
faci parte din categoria pedofililor sau a violatorilor de copii sau mai stiu eu cum vrei tu sa ii numesti.

chiar nu am mai auzit pana acum o persoana care sa militeze pentru dreptul molestarii sexuale a minorilor.

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Bai nazistule, tu fie nu stii sa citesti, fie esti troll.

Unde am zis eu ca militez pentru molestarea sexuala a minorilor? Da-mi citatul exact din ce am zis eu de unde rezulta asta.

| Felys a răspuns:

Ma tem ca a asteptat mult prea mult pana sa faca acel test de sarcina si daca trece de 3 luni indiferent de ce varsta ar avea femeia nici un medic nu ii mai face avort,e riscul prea mare de deces,plus ca mai e si minora,s-ar putea sa nu aibe alternativa si indiferent cat de tare vrei tu sa o ajuti sa nu se mai poata face nimic, tot ce poate face e sa se resemneze, sa duca sarcina la final si daca nu isi doreste copilul sa incerce sa il dea spre adoptie cuiva care isi doreste, imi pare rau dar asa vad eu situatia, succes

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Avortul este legal pana la maxim 12 saptamani de la inceputul sarcinii. Dupa 3 luni este considerat crima si se pedepseste cu inchisoarea asa incat prietena ta nu mai poate face avort legal la nicio clinica din lume.

| Alcyon a răspuns:

A asteptat prea mult. Dupa trei luni nu-ti mai face nimeni avort, fiindca e caz penal. I-a placut sa bea si sa se f..., acum sa stea sa-si creasca bebelusul. Parintii ei n-au decat sa-si smulga parul din cap. N-au bani, dar isi lasa fata nesupravegheata, sa umble cu toti golanii si pe urma sa vina acasa bortoasa.

| Happyjump a răspuns:

Fă o plângere la poliție, legea este de partea voastră, este vinovat de pedofilie

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
De obicei un avort este intre 500-700 ron, din cate stiu eu.
La 14 ani niciun doctor nu face avort! De ce? E prea mica. Poate muri de la aceasta operatiune si in aldoilea rand, pana la 18 ani trebuie sa fie insotita de un parinte.
La 14 ani nu ii va face avort! E riscul prea mare.