| Andruta05 a întrebat:

Heiii TPU! Am si eu o problema! happy Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 luni, ne intelegem foarte bine, totul este ok. Apare insa o singura problema: fostul meu prieten. L-am iubit foarte mult si mi-a fost greu la despartire. Inca nu l-am uitat. Pe actualul prieten, il cam derajeaza faptul acesta si imi repeta tot timpul ca daca eu vreau sa ma intorc la el, nu se va supara, deoarece vrea doar binele pentru mine! Vreau sa il uit pe fostul, dar oare NU AM DESTULA VOINTA?! Am nevoie de sfaturi. Multumesc! [fundita]

Răspuns Câştigător
| Shaya a răspuns:

Buna uite in aceasta situatie sunt si eu.Nu e vorba de vointa aici dar faptul ca ai avut atatea clipe frumoase cu fostul iti face greu sa il uiti.Mai bine profita de faptul ca actualul te iubeste si spune ca nu se va supara daca vrei sa te intorci la fostul ca sa nu para egoist dar imagineazati ca inaintru fierbe.Incearca sa faci mai multe lucruri frumoase cu actualul si incetu cu incetu il vei uita pe fostul.Pff stiu cum e si in mine se da o lupta...Dar sper ca te-am ajutat cu ceva.Ai grija de tine si ce decizii vei lua.:*

3 răspunsuri:
| Bellatris a răspuns:

Ciudat ca actualul tau prieten este dispus sa renunte asa usor la tine, chiar si daca 'vrea doar binele pentru tine'. Iar o relatie frumoasa care a trecut si peste care s-a trecut greu nu poate fi uitata de pe o zi pe alta. Uneori pot trece luni, ani intregi ca sa uiti o poveste de dragoste.

Poate ar trebui sa mai stai o perioada singura si sa iti faci ordine in ganduri iar mai apoi vei sti ce sa faci.

| Lorrain a răspuns:

Arata-i actualului prieten ca iti pasa si ca faci tot posibilul sa-l uiti pe fostul! Timpul le vindeca pe toate! Doar ai incredere in tine si in actuala ta relatie! Bafta!:*

| Daniel112211 a răspuns:

Pe fostul nu l-ai uitat ca ai petrecut clipe placute cu el si in inima ta este inca ceva pentru el...actualul iti spune sa te duci la el nu doar pentru tine ci si poate pentru ca vrea sa scape te tine nu stie cum sa spuna sa va despartiti sau e doar gelos.inceraca sa petreci clipe cu actualul astfel incat sa uiti de celalalt si nu-i mai spune ca te gandesti la fostul. sper ca te-am ajutat big grin